fbpx

Fotowoltaika
dolnośląskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Na terenie Dolnego Śląska, podobnie jak w całej Polsce, coraz częściej możemy zobaczyć panele fotowoltaiczne.

Wynika to z rosnącego zainteresowania korzystaniem z odnawialnych źródeł energii, czyli takich, które nigdy się nie wyczerpią i przy pomocy których można produkować prąd całkowicie bezpłatnie.

Na Dolnym Śląsku zaobserwować można dobre warunki do pracy paneli słonecznych - nasłonecznienie jest bardzo korzystne i w większości regionu przekracza 1000 kWh/m.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. dolnośląskie

  Panele fotowoltaiczne to nic innego jak moduły, składające się z ogniw, których zadaniem jest przekształcanie energii promieniowania słonecznego na prąd stały. Następnie falownik zamienia go w prąd zmienny, czyli taki, który jest dostosowany do potrzeb naszych urządzeń domowych. Fotowoltaika zaspokaja zdecydowaną większość zapotrzebowania energetycznego przeciętnego gospodarstwa domowego, co oznacza, że przez większość czasu korzystasz z bezpłatnej energii elektrycznej. Istotną zaletą OZE są szerokie dofinansowania i funkcja prosumenta, o czym napiszemy szerzej za chwilę.

  Instalacje fotowoltaiczne sprawdzają się nie tylko w domach, ale także w przypadku przedsiębiorstw (małych, średnich i dużych) oraz gospodarstw rolnych. W montaż instalacji fotowoltaicznych inwestują również samorządy w całym kraju. Obecne na rynku i wybierane przez nas panele fotowoltaiczne to urządzenia wysokiej jakości i sporej wydajności, które gwarantują oszczędności co miesiąc. Przekonaj się, jak możesz skorzystać z fotowoltaiki na terenie Dolnego Śląska!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Dlaczego warto zainstalować fotowoltaikę
  w województwie dolnośląskim?

  • Z rachunków za prąd, nadsyłanych przez naszych klientów, wynika jednoznacznie, że fotowoltaika przynosi spore oszczędności. Najczęściej instalacje fotowoltaiczne zaspokajają około 90% zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego, a rachunki za energię spadają do około 20 złotych miesięcznie. Oznacza to comiesięczne oszczędności przekraczające 200-250 złotych.
  • Dzięki tak wysokim oszczędnościom koszt usług związanych z zakupem i montażem paneli zwraca się w ciągu około 6 lat.
  • Istnieją także możliwości alternatywnego finansowania inwestycji. Firmy mogą skorzystać na przykład z funduszy norweskich, a klienci indywidualni mają do wyboru liczne dofinansowania i programy preferencyjnych pożyczek. Jako Erato Energy proponujemy abonament z banku BNP Paribas, w którym comiesięczna rata wynosi tyle, co dawny rachunek za prąd. Proponujemy także leasing, skierowany do przedsiębiorstw.
  • Domy, które zostały wyposażone w panele fotowoltaiczne, osiągają wyższą wartość na rynku wtórnym. Z tej wiadomości na pewno ucieszą się ci, którzy nie chcą całego życia spędzić w jednym miejscu. Koszt usług związanych z zakupem i montażem paneli można dodać do wartości domu.
  • Systemy fotowoltaiczne są całkowicie przyjazne dla środowiska. W toku ich pracy nie powstają żadne szkodliwe substancje, które mogłyby wpływać na globalne ocieplenie. Są to instalacje bezemisyjne. Ma to znaczenie szczególnie teraz, gdy coraz więcej z nas zyskuje świadomość zmian klimatycznych.
  • Warto mieć także na uwadze, że surowce pozyskiwane w celu produkcji energii wkrótce się wyczerpią. Przykładowo, węgla brunatnego w bełchatowskiej kopalni wystarczy na około dwadzieścia lat dalszej eksploatacji. Zarówno w Polsce, jak i na świecie, promuje się odejście od konwencjonalnych źródeł energii. Tymczasem w naszym kraju istnieją idealne warunki do pracy fotowoltaiki (województwo dolnośląskie także doskonale nadaje się do tego celu), a pomoc na poziomie systemowym ma szeroki zakres.
  • Bardzo istotne dla korzystania z fotowoltaiki jest funkcja prosumenta. Dzięki niej możemy w okresach wzmożonej produkcji energii (czyli podczas długich letnich dni) oddawać nadwyżki energii do sieci energetycznej, by następnie pobierać ją bezpłatnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego w tym czasie, gdy fotowoltaika nie pracuje (czyli nocą). Dotyczy to gospodarstw domowych, ale w planach jest rozszerzenie tej funkcji na małe przedsiębiorstwa. Domy wyposażone w instalacje do 10 kW mogą pobrać bezpłatnie 80% wyprodukowanej energii, a domy o większych instalacjach (ale nieprzekraczających 50 kW) - 70%. Pozwala to znacznie zredukować rachunki za energię zimą. Możliwe jest także magazynowanie nadwyżek w specjalnych akumulatorach.
  • Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe. Przełączenie między prądem z fotowoltaiki a prądem z sieci następuje automatycznie. Wybierając nasze systemy możesz także monitorować zużycie prądu z poziomu aplikacji. Konserwacja nie jest uciążliwa – wystarczy regularne mycie paneli, najlepiej dwa razy w roku, by oczyścić je z pyłu, kurzu i innych zabrudzeń. Mogą to wykonywać zewnętrzne firmy lub sami właściciele. Dzięki myciu paneli wzrasta ich wydajność.
  • Panele starczają na długo. Najstarsza w Europie instalacja fotowoltaiczna ma już prawie 40 lat, a w dalszym ciągu pracuje. My udzielamy 25-letniej gwarancji na wydajność naszych paneli.
   

  Dotacje i dofinansowania na fotowolaikę w województwie dolnośląskim

  Tak jak wspomnieliśmy, na fotowoltaikę można uzyskać dofinansowanie. Warto przed przystąpieniem do prac zadzwonić lub pójść do urzędu gminy, miasta czy starostwa powiatowego, by spytać o możliwości wsparcia. W wielu regionach można uzyskać wysokie dotacje lub preferencyjną pożyczkę. W całym kraju dużym zainteresowaniem cieszą się dwa programy. Pomagamy w uzupełnieniu wniosków o uzyskanie w ich ramach wsparcia.


  thunderbolt

  Mój prąd

  To program dotacji w postaci jednorazowego dofinansowania w wysokości nieprzekraczającej 5 tysięcy złotych. Istotne jest, że instalacja nie może mieć mocy mniejszej niż 2 kW i większej niż 10 kW.
  thunderbolt (1)

  Czyste Powietrze

  W ramach tego programu możesz uzyskać preferencyjną pożyczkę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Oprocentowanie wynosi WIBOR 12 + 70 punktów bazowych i nie mniej niż 2%, a okres pożyczki to maksymalnie 180 miesięcy.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie całego województwa dolnośląskiego, między innymi w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele i instalacje
  fotowoltaiczne – dolnośląskie
  z Erato Energy

  Kierujemy ofertę naszej firmy do klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. Działamy od lat, rozwijając nasze doświadczenie na projektach realizowanych w całym kraju – do tej pory wykonaliśmy ich ponad 2600, a za każdym stoją zadowoleni klienci, którzy z naszą pomocą zaczęli odnotowywać wysokie oszczędności i czuć, że nie przyczyniają się do zmian klimatycznych. Nasza strona została wyposażona w formularz kontaktowy, dzięki któremu możesz spytać nas o szczegóły naszych usług. Jeśli czujesz, że bezpłatna energia to coś dla Ciebie, nie czekaj – napisz do nas, a my opowiemy Ci, co możemy dla Ciebie zrobić!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt