fbpx

Fotowoltaika
opolskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

W województwie opolskim możemy zobaczyć coraz więcej paneli fotowoltaicznych na dachach lub obok budynków.

Co ciekawe, ten sposób pozyskiwania bezpłatnej energii słonecznej na Opolszczyźnie jest bardzo wydajny – nasłonecznienie w niemal całym województwie przekracza 1000 kWh/m2, na niektórych obszarach wynosi nawet powyżej 1100 kWh/m2. W praktyce oznacza to, że oszczędności są większe niż w innych częściach kraju. W regionie powstają zarówno niewielkie, przydomowe instalacje, jak i farmy fotowoltaiczne. Z tego źródła energii korzystają gospodarstwa domowe, rolnicy, przedsiębiorstwa (w tym duże firmy), a także samorządy.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. opolskie

  Najważniejsze cechy, które sprawiają, że coraz więcej osób inwestuje w montaż instalacji fotowoltaicznych, to generowane dzięki nim oszczędności i przyjazność dla środowiska. Ten drugi aspekt należy rozwinąć – w toku pracy paneli nie dochodzi do żadnego spalania, więc do atmosfery nie unoszą się szkodliwe substancji. Nie jest konieczne wydobycie surowców, a przecież złoża węgla nie są nieograniczone.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Jakie korzyści płyną z paneli fotowoltaicznych?

  • Są proste w konserwacji. Wystarczy ich regularne mycie – z biegiem czasu zbiera się na nich kurz, dlatego dwa razy w roku warto je umyć. Można to zrobić ostrożnie samodzielnie lub zlecić zewnętrznej firmie.
  • Instalacja fotowoltaiczna uniezależni Cię od podwyżek cen prądu.
  • Warto jeszcze zaznaczyć, że gospodarstwa domowe, które postawiły na panele fotowoltaiczne, pełnią rolę prosumenta. Oznacza to, że mogą oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii (a te pojawią się na pewno latem) i następnie pobierać bezpłatnie odpowiednią ilość. W przypadku instalacji do 10 kW jest to 80%, w przypadku większych – 70%.
  • Dzięki wyżej wymienionemu rozwiązaniu rachunki są praktycznie stałe przez cały rok. Oszczędności sięgają 90%. Wyobraź sobie, że rocznie za prąd płacisz tyle, co obecnie za miesiąc. To możliwe dzięki instalacji fotowoltaicznej.
  • Systemy fotowoltaiczne są żywotne – gwarancja na wydajność wynosi u nas 25 lat, natomiast najstarsza działająca w Europie instalacja pracuje nieprzerwanie od czterech dekad.
  • Nie chcesz na stałe wiązać się z jednym miejscem? Jeśli postanowisz sprzedać dom, instalacja fotowoltaiczna znacznie zwiększy jego wartość.
  • Inwestycja zwraca się w ciągu kilku lat. Trudno oszacować jednoznacznie ten okres, jednak w przypadku instalacji domowych wynosi on około 5-7 lat, co mogą dodatkowo skrócić dofinansowania, o których napiszemy za chwilę.

  Działanie instalacji fotowoltaicznej

  Zastanówmy się najpierw, jak działają instalacje. Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele słoneczne, absorbują energię Słońca. Fotony, padające na płytki krzemowe, wybijają z miejsca elektrony – w ten sposób powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, z którego możemy korzystać w domach. Instalacje fotowoltaiczne są bezpieczne dzięki szeregowi urządzeń pomocniczych, które gwarantują stabilność systemu.

  W ten sposób możliwe jest pozyskiwanie całkowicie bezpłatnej energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne nie wymagają wysokiej temperatury, a jedynie nasłonecznienia, przy czym uznane na rynku modele pracują wydajnie także w zacienieniu.

   

  Dofinansowania, dotacje, dopłaty na fotowoltaikę w województwie opolskim

  Mamy dobre wieści, jeśli interesuje Cię dofinansowanie do fotowoltaiki. Opolskie jest jednym z liderów, jeśli mowa o wykorzystaniu funduszy unijnych na dotowanie tworzenia instalacji. Bardzo często pojawiają się regionalne dotacje (zarówno dla całego województwa opolskiego, jak i konkretnego powiatu lub gminy), dzięki którym można pokryć koszty zakupu i montażu systemu. Istnieją także dotacje dla firm. Przed przystąpieniem do inwestycji polecamy zapoznać się z tymi możliwościami w lokalnych urzędach. Pomagamy także w zdobyciu dofinansowania z programów krajowych, takich jak Mój Prąd, Czyste Powietrze czy Agroenergia (dla rolników).


  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie województwa opolskiego, realizując projekty między innymi w następujących miastach i w ich okolicach:

  Instalacje fotowoltaiczne
  w województwie opolskim
  z Erato Energy

  Nasza firma zajmie fotowoltaiką kompleksowo – od stworzenia projektu na podstawie wytycznych od klientów przez zakup komponentów po montaż paneli. Na każdym etapie współpracujemy z klientem, dzięki czemu możemy wypracować najlepsze rozwiązania. Pracujemy wyłącznie na sprzęcie najwyższej jakości, dzięki czemu wybierając nasze usługi stawiasz na maksymalne oszczędności. Proponujemy również bezpłatną wycenę, dzięki której łatwiej będzie Ci oszacować koszty instalacji. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty i produkować energię elektryczną przyjazną dla środowiska i całkowicie bezpłatną, skontaktuj się z nami przez formularz, e-mail bądź telefonicznie – rozwiejemy Twoje wątpliwości!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt