fbpx

Fotowoltaika
pomorskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Zastanawiasz się nad niezależnością energetyczną? Chcesz zredukować rachunki za prąd i korzystać z taniej, zielonej energii?

Rozwiązaniem jest montaż instalacji fotowoltaicznej! Na terenie województwa pomorskiego rozwiązanie to cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Fotowoltaika to jedno z odnawialnych źródeł energii, dzięki którym w prosty sposób obniżysz rachunki.

Prąd prosto ze Słońca – z naszą pomocą to możliwe! Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych i biznesowych, a także do samorządów, które zastanawiają się nad przeprowadzeniem bezpiecznej inwestycji w sposób sprawny i gwarantujący maksymalną wydajność. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki instalacji PV i skontaktuj się z nami!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Dlaczego warto zainstalować fotowoltaikę w województwie pomorskim?

  Z czego wynika rosnąca popularność paneli fotowoltaicznych na terenie województwa pomorskiego? Przede wszystkim istotne są duże oszczędności - w ten sposób możesz zredukować nawet 90% kosztów energii elektrycznej. Systemy fotowoltaiczne w Polsce cechują się wysoką wydajnością dzięki korzystnemu nasłonecznieniu, również w województwie pomorskim. Rachunki spadają do nawet 10 złotych miesięcznie! Inwestycja dzięki tak wysokim oszczędnościom zwraca się zazwyczaj w ciągu 5-7 lat. Z pomocą naszej firmy łatwo oszacujesz, kiedy ten moment nastąpi w Twoim przypadku. Z tego powodu na montaż paneli fotowoltaicznych decyduje się wiele gospodarstw domowych, rolników, przedsiębiorców i wspólnot. Przyjrzyjmy się także innym korzyściom, wynikającym z montażu instalacji fotowoltaicznej.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej

  • Ogniwa fotowoltaiczne pracują przez cały dzień. Zimą dzień jest krótszy, a jednak fotowoltaika pomorskie pozostaje wydajna. Wynika to z korzystnego ustawodawstwa – gospodarstwa domowe mogą oddawać do sieci energetycznej nadwyżki wyprodukowanego prądu (głównie latem), by następnie przez 365 dni w zależności od rozmiaru instalacji pobrać za darmo 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin.
  • Możesz uzyskać dofinansowanie na panele słoneczne. O dostępnych możliwościach opowiemy za chwilę.
  • Instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa. Przełączenie między prądem z paneli a poborem z sieci następuje automatycznie. Konserwacja również nie jest uciążliwa – można myć panele dwa razy w roku, by oczyścić je z kurzu i innych zabrudzeń. Dzięki temu również wzrasta ich wydajność.
  • Odnawialne źródła energii pozwalają produkować prąd bez korzystania ze złóż paliw kopalnych – tak jest również w przypadku fotowoltaiki. Warto mieć na uwadze ten czynnik – jak wiadomo, pokłady węgla ulegną wyczerpaniu, dlatego energetyka światowa musi stopniowo się przekształcić. Ponadto panele fotowoltaiczne pracują bez spalania substancji, dlatego do atmosfery nie unoszą się szkodliwe związki chemiczne. Możesz w ten sposób we własnym zakresie produkować tanią, bezpieczną, ekologiczną energię.
  • Dużym zainteresowaniem cieszą się instalacje fotowoltaiczne z połączeniu z pompami ciepła. Te nowatorskie systemy grzewcze dzięki fotowoltaice pracują całkowicie bezpłatne. W naszej ofercie znajdziesz również pompy ciepła - pełna niezależność energetyczna jest na wyciągnięcie ręki.

  Z jakich etapów składa się budowa instalacji fotowoltaicznej z Erato Energy?

  Jeśli interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznej, skorzystaj z usług lidera branży! Nasze doświadczenie, zdobyte podczas ponad dwóch tysięcy realizacji, pozwala nam w pełni dostosować się do oczekiwań klienta. Jak wyglądają poszczególne etapy współpracy?

  1. Pierwszy krok to wycena inwestycji. U nas jest ona w pełni bezpłatna. Dzięki niej poznasz szacunkowy koszt przedsięwzięcia i potencjalne korzyści.
  2. Gdy zaakceptujesz naszą wycenę, przystępujemy do następnego etapu. Tworzymy projekt, który pozwoli na najlepsze uzyski. Niezbędne nam będą Twoje faktury za energię z ostatniego roku, a także informacje o zamontowanych i planowanych urządzeniach elektrycznych, źródle ciepła, liczbie mieszkańców i innych czynnikach, które wpływają na zużycie prądu. Na tym etapie dobieramy również komponenty, stawiając na połączenie wysokiej jakości, rozsądnej ceny i potencjalnych korzyści oraz określamy sposób montażu – na dachu lub na gruncie obok budynku, a także orientację względem Słońca.
  3. Następny krok to montaż. Przeprowadzamy go sprawnie i bezpiecznie, dzięki czemu od razu możesz cieszyć się darmową energią. Zgłaszamy instalację do zakładu energetycznego, który następnie w ciągu 30 dni wymieni twój licznik na dwukierunkowy.

  Jeśli zależy Ci na uzyskaniu dofinansowania, możesz na nas liczyć. Pomożemy Ci wypełnić wszystkie wnioski.

   

  Dofinansowania, dotacje, dopłaty na fotowoltaikę w województwie pomorskim

  Na panele słoneczne możesz uzyskać dofinansowanie. Wynika to z istotnej roli OZE dla energetyki państwa i dla klimatu. Niektóre dotacje mają zasięg regionalny, inne - krajowy. Warto przed przystąpieniem do inwestycji spytać o szczegóły w lokalnych urzędach. Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie z programu krajowego, zapewne zainteresują Cię następujące programy:

  • „Mój Prąd” – jednorazowe dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych na instalacje domowe.
  • „Agroenergia” – program dla rolników - dotacja w wysokości do 800 000 złotych.
  • „Energia Plus” – rozwiązanie dla przedsiębiorców, w ramach której można uzyskać pożyczkę do 300 milionów złotych.
  • "Czyste Powietrze" - program, w ramach którego możesz otrzymać preferencyjną pożyczkę.

  Ponadto przysługuje Ci również ulga termomodernizacyjna, umożliwiająca odliczenie podatku od kosztów kwalifikowanych usług związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych do kwoty 53 tysięcy złotych.

  Jeśli potrzebne będzie Ci wsparcie w sporządzeniu wniosku, pamiętaj, że możesz liczyć na naszą firmę!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Nasze usługi kierujemy do klientów z następujących miast i ich okolic:

  • Chojnice
  • Człuchów
  • Pruszcz Gdański
  • Kartuzy
  • Kościerzyna

  • Kwidzyn
  • Lębork
  • Malbork
  • Nowy Dwór Gdański
  • Puck

  Nie ograniczamy się jednak do nich i tworzymy instalacje także w innych częściach województwa pomorskiego.

  Montaż instalacji fotowoltaicznych w województwie pomorskim z Erato Energy

  Jeśli poszukujesz montera fotowoltaiki, dzięki któremu szybko zredukujesz rachunki za prąd, jesteś w dobrym miejscu! Fotowoltaika cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków - w samym roku 2020 zamontowaliśmy już ponad 3000 instalacji na terenie całego kraju, również w granicach województwa pomorskiego – dla gospodarstw domowych, rolników i firm. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych komponentów, o których jakości mieliśmy okazję już się przekonać. Tworzymy projekty tak, by nie generować nadmiernych kosztów, a jedynie zapewnić idealną wydajność. Profesjonalna obsługa klienta to nasz priorytet. Skontaktuj się z nami i poznaj indywidualną wycenę całkowicie za darmo!

  Potrzebujesz instalacji fotowoltaicznej?

  ZAPYTAJ O WYCENĘ
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt