fbpx

Pompy ciepła
opolskie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Chcesz postawić na nowoczesne, wydajne i ekologiczne ogrzewanie, dzięki któremu zaoszczędzisz? Wybierz innowacyjne technologie, bazujące na odnawialnych źródłach energii! Pompy ciepła to zyskujące ogromną popularność urządzenia, pozwalające na korzystanie z energii wody, gruntu lub powietrza.

To systemy grzewcze o wysokiej wydajności, świetnie sprawdzające się w ogrzewaniu domu lub budynku firmy. Korzystając z naszych usług wybierasz rozwiązanie na wiele lat, w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Nasze doświadczenie i ekspercka wiedza pozwalają nam kompleksowo tworzyć projekty i przeprowadzać bezpieczny, wydajny montaż pomp ciepła na terenie całego województwa opolskiego. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej!

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła opolskie
  – dlaczego warto?

  Instalacje są doskonałym wyborem na miarę XXI wieku – są ekologiczne, wydajne i tanie w eksploatacji.

  Czy wiesz, że już teraz w co siódmym nowym domu zainstalowana jest pompa ciepła? Z czego wynika ich rosnącą popularność?


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • To sposób na naprawdę tanie ogrzewanie. Co więcej, instalacje złożone z pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych pracują całkowicie za darmo.
  • Pompa ciepła nie spala paliw kopalnych i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekologiczne niż konwencjonalne systemy grzewcze.
  • Warto również podkreślić, że pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa – wystarczy ustawienie pożądanej temperatury na regulatorze. Nie trzeba martwić się opałem czy czyszczeniem pieca. Jest też bezpieczna – nie grozi wybuchem. Należy jedynie pamiętać o corocznym serwisie.
  • Dużym plusem są także niewielkie wymiary pomp ciepła. Mieszczą się w łazience, pralni czy w garażu. Nie trzeba budować komina ani przeznaczać przestrzeni na kotłownię.

  Jak działa pompa ciepła?

  Te urządzenia służą do ogrzewania budynku i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Należą do innowacyjnych systemów grzewczych ze względu na to, że wykorzystują odnawialne źródła energii. Korzystają z temperatury wody, gruntu lub powietrza – to dolne źródło. W instalacji nieustannie krąży czynnik roboczy, który ogrzewa się u dolnego źródła. W parowniku przybiera postać gazową, by następnie sprężarka zwiększyła jego temperaturę i ciśnienie. W skraplaczu z kolei oddaje ciepło instalacji grzewczej w budynku i cykl się powtarza.

  Dostępne na rynku pompy ciepła cechują się wysoką wydajnością. Pozwalają na bardzo tanie ogrzewanie – jedyny koszt, jaki generują, wiąże się z poborem prądu przez sprężarkę. Roczne rachunki za pracę pomp ciepła wynoszą już od 1500 złotych. Można tę kwotę zredukować – wiele osób montuje także instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym pompa ciepła pracuje całkowicie bezpłatnie.

  Na rynku istnieje kilka rodzajów pomp ciepła:

  • powietrzne pompy ciepła
  • gruntowe pompy ciepła
  • wodne pompy ciepła
  • powietrzne pompy ciepła do c.w.u. (nie służą do ogrzewania budynku).

  Fachowo dobieramy zastosowane technologie do oczekiwań klientów i możliwości na posesji.

   

  Dofinansowanie do pompy ciepła – opolskie

  Ze względu na to, że do pozyskiwania ciepła pompy nie wykorzystują paliw kopalnych i nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery, jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Z tego powodu przysługują na nie dofinansowania, także w województwie opolskim. Na przykład w Opolu działa program „Ekologiczne Opole – wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne dla miasta” oraz „Program czyste powietrze – oddech dla Opola”. Takie fundusze dostępne są także w innych miastach i gminach, dlatego polecamy telefon do lokalnego urzędu, by dowiedzieć się więcej o przewidzianych naborach i środkach.

  W całym kraju działa państwowy program „Czyste Powietrze 3.0”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie do 25 tysięcy złotych na zakup pompy ciepła oraz 5 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Wiemy, że wykonanie wniosku może być wyzwaniem, dlatego oferujemy kompleksowe wsparcie – mamy doświadczenie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Pompy ciepła zyskują popularność także na Opolszczyźnie. Tworzymy instalacje między innymi w następujących miastach:

  • Opole,
  • Brzeg,
  • Głubczyce,

  • Kędzierzyn-Koźle,
  • Kluczbork,
  • Krapkowice,

  • Namysłów,
  • Nysa,
  • Olesno,

  • Prudnik,
  • Strzelce Opolskie.

  Nie ograniczamy się jednak do nich. Pozostajemy elastyczni i przeprowadzamy montaż nowoczesnego ogrzewania w całym regionie.

  Pompy ciepła montaż – opolskie z Erato Energy

  Jesteśmy jednym z liderów rynku odnawialnych źródeł energii. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór urządzeń wysokiej jakości do domy lub firmy, dostępnych w atrakcyjnych cenach. Do realizacji wszystkich zadań wykorzystujemy renomowany sprzęt, ekspercką wiedzę i fachowe doświadczenie. Kompleksowo dostarczamy rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów. Nowoczesne technologie są na wyciągnięcie ręki. Jeśli chcesz poznać szacunkowy koszt naszych usług związanych z montażem pomp ciepła, skontaktuj się z nami. Dowiesz się, jakie są ceny komponentów, a także ile może kosztować wykonanie wydajnego, spersonalizowanego systemu opartego o pompę ciepła. Tylko jeden telefon lub mail dzieli Cię od szczegółów. Nie czekaj – dowiedz się więcej już dziś!

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt