fbpx

Fotowoltaika
lubelskie

Jeśli zastanawiasz się, czy panele fotowoltaiczne są wydajne w województwie lubelskim, mamy dla Ciebie dobre wieści – panują tu jedne z najlepszych w Polsce warunków do pracy instalacji PV!

Podczas gdy w skali kraju na metr kwadratowy pada średnio 1000 kWh, w województwie lubelskim jest to około 1200 kWh. Nasłonecznienie jest tu wyjątkowo wysokie, dlatego w całym regionie powstają nowe instalacje fotowoltaiczne, w które inwestują zarówno gospodarstwa domowe, jak i firmy oraz samorządy.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę
  Instalacje fotowoltaiczne woj. lubelskie

  Odnawialne źródła energii (OZE), do których zalicza się fotowoltaika, są optymalnym rozwiązaniem dla energetyki naszego kraju – a warunki klimatyczne w Polsce są idealne do tego, by panele fotowoltaiczne pojawiły się na dachach kolejnych polskich domów. To innowacyjny sposób wytwarzania darmowej, ekologicznej energii elektrycznej w ilości pokrywającej standardowe zapotrzebowanie energetyczne. Chcesz pozyskiwać prąd ze Słońca, obniżyć rachunki i spowolnić zmiany klimatyczne? Postaw na fotowoltaikę z Erato Energy!

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FOTOWOLTAICE


  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  Czytaj o fotowoltaice

  Czym jest fotowoltaika?

  Instalacje fotowoltaiczne to bezpieczne i proste w działaniu systemy, których montaż przeprowadza się najczęściej na dachu budynku lub na gruncie. Składają się z modułów słonecznych, zwanych potocznie panelami, których zadaniem jest absorbowanie i przekształcanie energii promieniowania słonecznego na prąd stały. Drugim elementem instalacji jest falownik, który zamienia prąd stały na zmienny, z którego możemy korzystać w naszych domach i który jest odpowiedni dla naszych urządzeń elektrycznych. Oprócz tego w skład instalacji wchodzi szereg urządzeń pomocniczych, służących do stabilizowania pracy systemu i zabezpieczenia go przed czynnikami zewnętrznymi.


  Pierwszym krokiem inwestycji jest oszacowanie zapotrzebowania energetycznego. Wykonuje się je na podstawie faktur od dostawcy prądu – w ten sposób można określić, jakie jest faktyczne zużycie prądu. Drugi krok to projekt dostosowany do potrzeb danego budynku. Instalacja powinna pokrywać jak największą część zapotrzebowania. Następnym etapem jest zakup i montaż całego systemu. Potem wystarczy włączyć instalację... i można cieszyć się darmowym prądem przez długie lata!

  MASZ PYTANIA?


  Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania,
  w razie wątpliwości bądź w celu poszerzenia wiedzy na temat naszych usług.


  +48 22 299 10 70

  Korzyści z fotowoltaiki w województwie lubelskim

  • Fotowoltaika nie wymaga wysokich temperatur, dlatego jest wydajna także jesienią i zimą – nasłonecznienie ma znaczenie. O to w województwie lubelskim nie trzeba się martwić!
  • Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz pełnić rolę prosumenta. Oznacza to, że kiedy system produkuje zbyt dużo prądu, możesz oddawać go do sieci energetycznej, a następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego pobierać prąd za darmo. Dotyczy to gospodarstw domowych. W ten sposób można znacznie zredukować wysokość rachunków zimą, gdy dni są krótsze.
  • Trudno określić oszczędności jednoznacznie, ale większość użytkowników fotowoltaiki płaci rachunki za prąd z sieci w wysokości około 20 złotych miesięcznie.
  • Uniezależniasz się od podwyżek cen prądu.
  • Zwrotu kosztów dzięki wysokim oszczędnościom można się spodziewać w ciągu około sześciu lat. W Erato Energy proponujemy aplikację do monitorowania zużycia prądu i oszczędności, dzięki czemu możesz na bieżąco obserwować, ile oszczędzasz każdego dnia.
  • Na zakup i montaż instalacji PV możesz uzyskać dofinansowanie. O tych możliwościach wspomnimy za chwilę.
  • Na fotowoltaikę decydują się nie tylko osoby prywatne, ale także firmy - zarówno duże, jak i małe. Darmowy prąd chętnie pozyskują również rolnicy.
  • Panele pracują całkowicie bezobsługowo.
  • Konserwacja jest prosta - jedyne, co musisz robić, to myć moduły przynajmniej raz lub dwa razy w roku, by oczyścić je z kurzu i innych zabrudzeń, co podnosi ich wydajność. Możliwe jest zlecenie takich usług zewnętrznej firmie lub umycie paneli samodzielnie.
  • Na nasze moduły udzielamy dziesięcioletniej gwarancji, a na ich wydajność - dwudziestopięcioletniej. Jesteśmy pewni oferowanych przez nas produktów i wiemy, że będą Ci służyć przez długi czas.

  Dotacje, dofinansowania na fotowoltaikę – województwo lubelskie

  Wiele osób zastanawia się, czy można zredukować koszt instalacji modułów. W tym przydatne będą dotacje i dofinansowania, także w formie pożyczki. Warto zadzwonić do lokalnego urzędu, by spytać, czy w obrębie danej gminy nie proponuje się wsparcia.

  Mój Prąd

  To program jednorazowych dotacji. W jego ramach możesz uzyskać dofinansowanie do pięciu tysięcy złotych na pokrycie kosztów inwestycji.

  Czyste Powietrze

  To program skoncentrowany na systemach grzewczych, ale w jego ramach można uzyskać także preferencyjną pożyczkę na fotowoltaikę na nie więcej niż 180 miesięcy.

  FINANSOWANIE


  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  Sprawdź finansowanie

  Instalacje fotowoltaiczne lubelskie

  Działamy na terenie całego województwa lubelskiego, między innymi w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele fotowoltaiczne – województwo lubelskie z Erato Energy

  Interesuje Cię fotowoltaika lubelskie? Zastanawiasz się nad zakupem instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu lub firmy? Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swoje oczekiwania, a my powiemy Ci, co może dla Ciebie zrobić nasza firma! Zrealizowaliśmy już ponad 2600 projektów na terenie całego kraju, tworząc kompleksowe doświadczenie i przy każdym zleceniu poszerzając swoje kwalifikacje. Oferujemy sprzęt wysokiej jakości, bo wiemy, że odpowiednio dobrane urządzenia są podstawą wydajnej pracy instalacji fotowoltaicznej – a za tym idzie zadowolenie naszych klientów, zarówno osób indywidualnych, jak i firm i samorządów. Nie czekaj, aż świat się zmieni – zacznij zmieniać świat wokół siebie i wybierz ekologiczną, bezemisyjną energię!

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!