fbpx

Fotowoltaika
świętokrzyskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Zastanawiasz się, czy w województwie świętokrzyskim są odpowiednie warunki dla rosnącej popularności paneli fotowoltaicznych? Ten silnie uprzemysłowiony region doskonale nadaje się do rozwoju odnawialnych źródeł energii, w tym do korzystania z energii Słońca!

Wynika to z faktu, że województwo świętokrzyskie to teren w sporej części górzysty, przez co mniej zacieniony. Ma to ogromne znaczenie dla pracy instalacji fotowoltaicznej - nie ma tu znaczenia temperatura, a właśnie nasłonecznienie, czyli im niższe jest zacienienie, tym wydajniej panele produkują prąd.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. świętokrzyskie

  Fotowoltaika staje się coraz powszechniej wybieranym rozwiązaniem w całym kraju. Z tego rozwiązania korzystają zarówno gospodarstwa domowe, jak i rolnicy, firmy (małe, średnie i duże) oraz samorządy. Trudno się temu dziwić – w ten sposób możesz całkowicie bezpłatnie pozyskiwać energię elektryczną, a jednocześnie nie przyczyniasz się do emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

  Ta niezależność jest coraz bardziej kusząca, zwłaszcza teraz, gdy ceny prądu rosną z roku na rok. Jako Erato Energy oferujemy montaż instalacji fotowoltaicznych w całym województwie świętokrzyskim, tak, by każdy mógł cieszyć się darmową, czystą energią!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Czym jest fotowoltaika?

  Kluczowym zadaniem paneli fotowoltaicznych (modułów) jest absorbowanie energii promieniowania słonecznego i przetwarzanie jej na prąd stały. Następnie falownik (inwerter) zamienia go w prąd zmienny, dostosowany do potrzeb naszych urządzeń elektrycznych. Szacujemy, że dzięki instalacji fotowoltaicznej można pokryć od 90 do niemal 100% zapotrzebowania energetycznego standardowego gospodarstwa domowego.

  Oznacza to bardzo wysokie oszczędności – rachunki naszych klientów po uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej wynoszą około 20 złotych. Ma to też znaczenie w kwestii czasu zwrotu kosztów inwestycji – wynosi on najczęściej około 6 lat w przypadku gospodarstw domowych, natomiast w przypadku firm i rolników jest to znacznie trudniejsze do oszacowania – zależy to od wielu czynników. Mimo to do paneli fotowoltaicznych co roku przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców – i szybko odnotowują duże oszczędności!

  Korzyści z fotowoltaiki w województwie świętokrzyskim

  • Zwrot kosztów następuje w ciągu około 6 lat dzięki znacznemu spadkowi rachunków. Warto mieć na uwadze, że ceny prądu rosną z roku na rok, dlatego podczas gdy teraz zaoszczędzisz 250 złotych miesięcznie, za 10 lat może być to już około 400 złotych przy obecnej tendencji.
  • Odnawialne źródła energii, jak sama nazwa wskazuje, nie wyczerpują się. Tymczasem konwencjonalne źródła prędzej czy później się skończą – podejrzewa się, że węgla nie będzie starczyło dla naszych prawnuków. Oznacza to, że świat powoli musi przestawić się na OZE - dotyczy to także Polski i każdego z nas.
  • Fotowoltaika jest całkowicie bezemisyjna. W toku pracy instalacji fotowoltaicznej nie powstają żadne szkodliwe substancje, które miałyby ulatniać się do atmosfery. Materiały, z których produkuje się panele, są również coraz rozsądniej dobierane, by urządzenia były łatwe w recyklingu.
  • Koszt inwestycji można zredukować dzięki dofinansowaniom – dotacje oferuje wiele samorządów oraz instytucji krajowych. Istnieją także alternatywne źródła finansowania, jak preferencyjne pożyczki, abonament czy leasing. O tych możliwościach więcej przeczytasz w naszej zakładce "Finansowanie".
  • Tak jak wspomnieliśmy, do pracy instalacji i wydajnej produkcji energii elektrycznej wcale nie jest potrzebna wysoka temperatura, wystarczy nasłonecznienie. Województwo świętokrzyskie, dzięki swojemu ukształtowaniu, doskonale się sprawdzi!
  • Ustawodawstwo wspiera posiadaczy fotowoltaiki. Nie tylko możesz odliczyć zakup i montaż instalacji od podatku, ale także możesz pełnić funkcję prosumenta. Oznacza to, że w okresach, gdy instalacja produkuje zbyt dużo prądu (czyli przede wszystkim latem, gdy dni są najdłuższe) możesz oddawać nadwyżki do sieci energetycznej. Następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego możesz odebrać pomniejszoną ilość tej energii (w przypadku większości gospodarstw domowych – 80%) całkowicie bezpłatnie. Ma to ogromne znaczenie zimą, gdy fotowoltaika pracuje krócej. Rachunki pozostają tak samo niskie!
  • Żywotność fotowoltaiki ocenia się na około 35 lat. Przez cały ten czas będziesz mógł korzystać z energii bezpłatnie. Najstarsza w Europie instalacja fotowoltaiczna ma już prawie 40 lat, a w dalszym ciągu pracuje wydajnie. Na wydajność naszych modułów udzielamy dwudziestopięcioletniej gwarancji, bo jesteśmy ich pewni!
  • Fotowoltaika jest bezobsługowa. Konserwacja również nie stanowi problemu – wystarczy regularne mycie modułów, by usunąć z nich pył i inne zabrudzenia, przez co zwiększa się ich wydajność. Można tę czynność zlecić zewnętrznej firmie lub wykonać samodzielnie.
  • Dom wyposażony w instalację fotowoltaiczną osiąga znacznie wyższą wartość na rynku wtórnym. Najczęściej posiadacze instalacji po prostu dodają do jego wartości koszt zakupu i montażu systemu, ale często można zarobić jeszcze więcej, bo mnóstwo ludzi jest zainteresowanych bezpłatną energią.

  Województwo świętokrzyskie jest doskonałym miejscem dla instalacji fotowoltaicznych. Sami zapewne zauważyliście, że jest ich coraz więcej. Spodziewamy się, że zainteresowanie będzie rosło z każdym rokiem, a niezależność energetyczna stanie się wiodącym trendem.

   

  Dofinansowanie, dotacje na fotowoltaikę w województwie świętokrzyskim

  Istnieją możliwości zmniejszenia kosztów zakupu i montażu instalacji. W tym pomocne są wszelkie dotacje oraz preferencyjne pożyczki. Warto przed przystąpieniem do inwestycji zadzwonić do urzędu gminy, by spytać o możliwości finansowania – często można uzyskać dotację w ramach lokalnych programów operacyjnych. Dwa programy cieszą się szczególnym zainteresowaniem na terenie kraju:

  Mój Prąd

  To program, w ramach którego można uzyskać jednorazową dotację w wysokości nieprzekraczającej pięć tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

  Czyste Powietrze

  W ramach tego programu możesz ubiegać się o preferencyjną pożyczkę (WIBOR 12 + 70 pkt bazowych, oprocentowanie nie mniejsze niż 2%) na zakup i montaż instalacji, rozłożoną na maksymalnie 180 miesięcy.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie całego województwa świętokrzyskiego, między innymi w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele i instalacje fotowoltaiczne – województwo świętokrzyskie z Erato Energy

  Jeśli zainteresowała Cię fotowoltaika świętokrzyskie, skontaktuj się z nami! Oferujemy kompleksowe usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju, w tym w województwie świętokrzyskim. Zrealizowaliśmy już ponad 2600 projektów w całej Polsce, dzięki czemu zbudowaliśmy szerokie doświadczenie i wiemy, jak ułatwić życie naszym klientom.

  Urządzenia w ofercie naszej firmy to sprzęt wysokiej klasy, któremu ufamy i który możemy każdego polecić, dlatego udzielamy na niego długiej gwarancji. Każdy projekt jest dla nas nowym wyzwaniem, które podejmujemy z zaangażowaniem i kreatywnością. Dzięki współpracy z bankiem BNP Paribas jesteśmy w stanie zaproponować także dogodny sposób finansowania realizacji projektu. Chcesz poznać szczegóły oferty naszej firmy? Nie czekaj – skorzystaj z formularza kontaktowego w zakładce "Kontakt" i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

  ZAPYTAJ O WYCENĘ
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt