fbpx

Pompy ciepła
pomorskie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to opcja dostępna dla coraz szerszego grona klientów, również na Pomorzu.

Niezależnie od wielkości domu i jego potrzeb energetycznych warto rozważyć montaż urządzenia, które pozwoli na bardziej ekologiczne ogrzewanie budynku i wody. Korzyści z instalacji pompy ciepła odczujemy w portfelu, ale dla coraz większej części inwestorów nie mniej ważna jest świadomość braku negatywnego wpływu na środowisko. Bez względu na motywację, pomożemy Ci wybrać i zainstalować najlepszą pompę!

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła pomorskie
  – dlaczego warto?

  Korzyści z instalacji pomp ciepła dotyczą różnych aspektów jej użytkowania. Wiemy, że klienci mają różne priorytety, ale bez względu na to, czy kierują się względami finansowymi, czy na pierwszym miejscu stawiają ekologię, pompa ciepła będzie dla nich dobrym rozwiązaniem.

  Instalacja pomp ciepła w domach jednorodzinnych wciąż traktowana jest jako nowe rozwiązanie i część osób planujących budowę domu pierwszy raz spotyka się z tą możliwością. Jednak rosnąca popularność systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii sprawia, że stają się coraz bardziej dostępne pod względem finansowym. Wówczas warto spojrzeć przede wszystkim na korzyści, jakie płyną z montażu pompy ciepła.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • obniżenie kosztów eksploatacji domu – ogrzewanie pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej to zawsze istotna część miesięcznych wydatków. Korzystając z odnawialnych źródeł energii, możemy liczyć na realne oszczędności;
  • wygoda i bezpieczeństwo – pompa ciepła to urządzenie bezobsługowe – nie musimy martwić się koniecznością dostarczenia opału lub paliwa. Korzystanie z niej jest również bezpieczne, bo nie powoduje ryzyka zaczadzenia czy wybuchu, jak w przypadku instalacji gazowej lub paliwowej;
  • wielofunkcyjność – decydując się na korzystanie z pomp ciepła klienci, doceniają możliwość jednoczesnego ogrzewania pomieszczeń i korzystania z ciepłej wody. Warto również wiedzieć, że niektóre pompy ciepła posiadają opcję chłodzenia pomieszczeń w lecie. Dzięki temu można zrezygnować z klasycznych klimatyzatorów i czuć się bardziej komfortowo w czasie upałów;
  • ekologia – w społeczeństwie rośnie świadomość, jak ogrzewanie budynków paliwami stałymi negatywnie wpływa na stan środowiska naturalnego. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez korzystanie z pomp ciepła nie powoduje powstawania spalin ani odpadów.

  Jak działa pompa ciepła?

  Pompa ciepła to sposób na efektywne ogrzewanie budynku jednorodzinnego i zapewnienie domownikom ciepłej wody. Jej działanie opiera się na naturalnie występującej w środowisku różnicy temperatur. Ciepło może być pobierane z powietrza, gruntu lub wody i w zależności od jego źródła wyróżniamy trzy analogiczne rodzaje pomp: gruntowe, powietrzne i wodne.

  Aby zapewnić efektywne działanie, każda instalacja musi składać się z trzech elementów – dolnego źródła ciepła odbierającego energię ze środowiska, pompy ciepła oraz górnego źródła ciepła, czyli systemu jego odbioru i dystrybucji w pomieszczeniach. Prawidłowe działanie systemu, a konkretnie sprężarki, wymaga dostarczenia energii elektrycznej. Aby jeszcze bardziej ograniczyć koszty eksploatacji domu, wielu klientów decyduje się na połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. W ten sposób budynek staje się niemal całkowicie niezależny energetycznie, a koszty ogrzewania pompą ciepła mogą spaść nawet do zera.

   

  Dofinansowanie do pompy ciepła – pomorskie

  Jednorazowy koszt związany z zakupem pompy ciepła zniechęca część inwestorów – trzeba jednak wziąć pod uwagę, że inwestycja pozwala na comiesięczne oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń i wody. Dodatkowo decydując się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, można liczyć na korzystne dofinansowania sięgające nawet 45% wartości instalacji. Wiemy, że zapoznanie się ze szczegółowymi przepisami i dopełnienie formalności może okazać trudne, dlatego nasi specjaliści oferują swoją pomoc w uzyskaniu zwrotu na przykład z programu „Czyste Powietrze” cieszącego się największą popularnością wśród inwestorów.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Nasza firma działa na terenie województwa pomorskiego i na pomoc w instalacji pomp ciepła mogą liczyć mieszkańcy zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości; wśród nich znajduje się między innymi:

  • Gdańsk,
  • Gdynia,
  • Sopot,
  • Słupsk,
  • Bytów,

  • Chojnice,
  • Człuchów,
  • Pruszcz Gdański,
  • Kartuzy,
  • Kościerzyna,

  • Kwidzyn,
  • Lębork,
  • Malbork,
  • Nowy Dwór Gdański,
  • Puck,

  • Starogard Gdański,
  • Sztum,
  • Tczew,
  • Wejherowo.

  Lokalizacja nie jest przeszkodą do korzystania z ekologicznych rozwiązań energetycznych. Nasi doradcy ocenią warunki i opracują system optymalny dla każdego klienta.

  Pompy ciepła montaż – pomorskie z Erato Energy

  Pompa ciepła to inwestycja na lata, dlatego warto oddać wykonanie systemu w ręce sprawdzonej firmy. Decydując się na współpracę z Erato Energy, zyskujesz gwarancję efektywnego ogrzewania budynku i wody użytkowej bez względu na to, czy wybieramy pompy powietrzne, czy gruntowe. Współpracujący z nami specjaliści oferują pomoc na każdym etapie powstawania instalacji. Przeprowadzą analizę, by określić potrzeby właścicieli, przygotują projekt, wycenę oraz wskażą możliwości uzyskania dofinansowania. Aby system oparty na pompie ciepła spełniał swoje funkcje, niezbędny jest prawidłowy montaż urządzeń – w tym również Ci pomożemy!

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt