fbpx

Pompy ciepła
Podkarpacie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Chcesz połączyć troskę o środowisko z oszczędnościami? Wybierając pompę ciepła, masz taką szansę! Innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące odnawialne źródła energii jest teraz dostępne dla szerokiego grona klientów Erato Energy na Podkarpaciu.

Pompa ciepła zapewni ogrzewanie wszystkich pomieszczeń w domu lub firmie, ale także pozwoli na uzyskanie ciepłe wody użytkowej. Z naszą pomocą opracowanie projektu instalacji i montaż urządzenia przebiegnie bez komplikacji, a dodatkowo klient ma szansę na uzyskanie korzystnego dofinansowania inwestycji.

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła Podkarpacie
  – dlaczego warto?

  Inwestorzy podejmujący decyzję o sposobie ogrzewania domu, kierują się najczęściej względami finansowymi. Oszczędności wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii, to nie jedyny argument przemawiający za instalacją pompy ciepła.

  Mieszkańcy województwa podkarpackiego mogą teraz skorzystać z rozwiązania, które zyskuje coraz większą popularność w całej Polsce i zainstalować pompy ciepła w swoich domach. Fachowe usługi zapewniane przez naszą firmę pozwolą szybko odczuć korzyści płynące z inwestycji w odnawialne źródła ciepła.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • Bezobsługowe działanie – inwestycja w pompy ciepła będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie chcą myśleć o konieczności zakupu i uzupełniania materiału opałowego. Mieszkańcy budynku mogą jedynie wygodnie kontrolować temperaturę, używając regulatora. Raz w roku wskazane jest skorzystanie z pomocy serwisantów, którzy upewnią się, że pompa działa poprawnie i nic nie przeszkadza w jej dalszej pracy.
  • Niewielkie rozmiary – pompa ciepła nie potrzebuje wiele miejsca, dlatego sprawdzi się również w mniejszych budynkach. Można umieścić ją w specjalnie wygospodarowanej kotłowni, ale również garażu czy pralni.
  • Ogrzewanie pomieszczeń i ciepłej wody – pompa ciepła nie ma wyłącznie jednego zastosowania, ale może stać się urządzeniem wielofunkcyjnym. Dzięki jednej instalacji rozwiązujemy dwie istotne dla codziennego komfortu kwestie.
  • Troska o ekologię – spalanie drewna i paliw kopalnych przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Dlatego od lat rośnie nacisk na wykorzystanie bardziej przyjaznych dla środowiska sposobów ogrzewania domów i jednym z nich są właśnie pompy ciepła.

  Jak działa pompa ciepła?

  Istota działania pompy ciepła polega na pobraniu ciepła z dolnego źródła (gruntu, wody lub powietrza) i dostarczeniu go poprzez czynnik roboczy do źródła górnego, czyli instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Samo urządzenie składa się z kilku głównych elementów: parownika, sprężarki, skraplacza i zaworu dławiącego. Praca pompy ciepła musi być wspomagana energią elektryczną, dlatego korzystnym rozwiązaniem jest połączenie jej z instalacją fotowoltaiczną, dzięki której zyskujemy darmowy prąd. Pozwala to zyskać pełną niezależność energetyczną i zupełne zredukowanie kosztów ogrzewania, w przeciwnym wypadku roczne rachunki za prąd mogą wynieść około 1500-2000 złotych.

  W zależności od dolnego źródła ciepła, pompy dzielą się na kilka rodzajów: gruntowe, powietrzne oraz typu powietrze-woda. Wybór konkretnego rodzaju instalacji powinien zostać dopasowany do potrzeb użytkowników, wielkości budynku oraz warunków panujące na działce - do najczęściej wybieranych opcji należy powietrzna pompa ciepła, ponieważ jej instalacja jest najmniej inwazyjna. Na etapie projektu ważna jest pomoc specjalistów, którzy przeprowadzą audyt i doradzą optymalne rozwiązanie.

   

  Dofinansowanie do pompy ciepła – Podkarpacie

  Walkę o czystsze powietrze podejmują nie tylko prywatni inwestorzy, ale również władze lokalne, zapewniając dofinansowanie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych. Właściciele domów mogą zaoszczędzić nie tylko na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie, ale także zakupie i montażu urządzeń. Po szczegóły warto zwrócić się do urzędu gminy lub powiatu lub zainteresować się programem „Czyste Powietrze” o ogólnopolskim zasięgu. Podobnie jak w innych częściach kraju, w województwie podkarpackim już tysiące osób skorzystało z dotacji, które mogą wynieść nawet 25 000 złotych. Z pomocą naszych specjalistów możesz stać się jednym z beneficjentów programu - oferujemy pomoc w skompletowaniu potrzebnych dokumentów i przygotowaniu wniosku. Podkarpackie ma szansę na czystsze powietrze już dziś!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Firma Erato Energy działa na terenie Podkarpacia, kierując swoją ofertę do mieszkańców takich miejscowości, jak:

  • Rzeszów,
  • Przemyśl,
  • Jarosław,
  • Mielec,

  • Łańcut,
  • Krosno,
  • Dębica,
  • Jasło,

  • Lubaczów,
  • Sanok,
  • Tarnobrzeg,
  • Stalowa Wola,

  • Leżajsk,
  • Nisko,
  • Brzozów,
  • Przeworsk.

  Skontaktuj się z nami, by przekonać się, że oferta pomp ciepła może dotrzeć również do Twojej miejscowości! Pozostajemy elastyczni i zrobimy wszystko, byś mógł skorzystać z nowoczesnej i ekologicznej technologii pomp ciepła w województwie podkarpackim.

  Pompy ciepła montaż – Podkarpacie z Erato Energy

  Dobór i montaż pomp ciepła nie mają przed nami tajemnic – dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracowników naszej firmy jesteśmy liderem w branży odnawialnych źródeł energii i możemy zaoferować mieszkańcom Podkarpacia najwyższą jakość usług. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości związane z tak poważną inwestycją. Pompy ciepła to technologia przyszłości, dlatego już teraz warto poznać korzyści płynące z instalacji urządzenia. Ekologiczna energia zapewni rodzinie komfort i bezpieczeństwo na lata, a także pozwoli na długofalowe oszczędności. Skorzystaj z naszej oferty już dziś – pompy ciepła to wybór jutra!

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt