fbpx

Fotowoltaika
warmińsko-mazurskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Niezwykłe środowisko naturalne na terenie województwa warmińsko-mazurskiego skłania do refleksji nad działaniami człowieka względem przyrody. Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem w regionie cieszy się korzystanie z paneli fotowoltaicznych. Jest to sposób na to, by szybko zauważyć spore oszczędności, sięgające nawet 90%!

Z przydomowych elektrowni słonecznych korzystają gospodarstwa domowe, rolnicy, firmy i wspólnoty. Naszym zadaniem jest dostarczanie kompleksowych, szytych na miarę rozwiązań z wykorzystaniem fachowej wiedzy i długoletniego doświadczenia. Sprawdź szczegóły i zobacz, co proponujemy naszym klientom!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Dlaczego warto zainstalować fotowoltaikę w województwie warmińsko-mazurskim?

  Czy wiesz, że fotowoltaika warmińsko-mazurskie pozwala na redukcję rachunków za prąd nawet do kilku złotych miesięcznie, czyli samych opłat stałych? To tylko jedna z wielu korzyści, które przekonały konsumentów na całym świecie do korzystania z paneli słonecznych. Ten prosty sposób produkcji energii elektrycznej na własnym dachu lub obok budynku cieszy się ogromnym, rosnącym z roku na rok zainteresowaniem. Już dziś Polska jest jednym z liderów rocznych przyrostów mocy uzyskiwanej dzięki fotowoltaice. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego?


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej

  • Dzięki tak wysokim oszczędnościom co miesiąc zwrot kosztów inwestycji następuje zazwyczaj w ciągu 5-7 lat.
  • Instalacje fotowoltaiczne są dotowane przez państwo. Szerzej opowiemy o tym za chwilę.
  • Chociaż ogniwa fotowoltaiczne nie pracują w nocy, a co za tym idzie, zimą działają krócej, to instalacja zbilansuje się w ciągu roku, aby pokryć całe Twoje zapotrzebowanie. Wszystko dzięki korzystnemu ustawodawstwu. Gospodarstwa domowe w Polsce mogą oddawać nadwyżki wyprodukowanej przy pomocy fotowoltaiki energii (głównie latem) do sieci energetycznej. Następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego mogą, w zależności od wielkości instalacji, pobrać 80% lub 70% oddanego prądu całkowicie za darmo!
  • Warto również podkreślić, że instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe. Przełączenie między produkcją a poborem prądu następuje automatycznie. Konserwacja również nie jest uciążliwa - należy jedynie pamiętać o myciu paneli fotowoltaicznych dwa razy w roku, by usunąć z nich kurz i inne zabrudzenia, a przy tym zwiększyć ich wydajność.
  • Fotowoltaika działa bezawaryjnie przez wiele lat. Gwarancji na uzyski udziela się na 25 do 30 lat, a i po tym okresie panele słoneczne nadal cechują się wysoką sprawnością. Nowością w naszej ofercie jest moduł, który posiada 25 lat gwarancji produktowej!
  • To ekologiczne, sprawdzone rozwiązanie dla każdego. System fotowoltaiczny nie wymaga napędzania surowcami, dlatego nie jest niezbędne wydobycie. W toku pracy instalacji nie dochodzi również do spalania, a co za tym idzie, do atmosfery nie są emitowane szkodliwe substancje. Tym samym przyczyniasz się do zahamowania zmian klimatycznych i negatywnych procesów o zasięgu globalnym, ale także chronisz województwo warmińsko-mazurskie i jego naturalny charakter.

  Zielona, darmowa energia dla domu, rolnika, firmy lub biznesu jest na wyciągnięcie ręki. Wszystkie te korzyści sprawiają, że popularność fotowoltaiki stale rośnie, również w województwie warmińsko-mazurskim.

  Z jakich etapów składa się budowa instalacji fotowoltaicznej z Erato Energy?

  Zastanawiasz się, jak powstają instalacje fotowoltaiczne? Schemat współpracy z nami wygląda następująco:

  1. Jeśli chcesz poznać bezpłatną wycenę, zapraszamy do kontaktu. Dzięki temu określisz, jaki będzie koszt inwestycji i jakie oszczędności może wygenerować Twoja instalacja fotowoltaiczna.
  2. Gdy zaakceptujesz naszą wycenę, przechodzimy do następnego etapu. Tworzymy projekt, który uwzględni z wysoką dokładnością zużycie prądu. Bierzemy pod uwagę wiele czynników, na przykład to, czy planujesz zakupić lub wymienić nowe urządzenia domowe oraz to, z jakiego źródła ciepła korzystasz. Z naszą pomocą samodzielnie wybierasz komponenty najwyższej jakości, które wykorzystamy podczas przedsięwzięcia. Przez cały czas pozostajemy w kontakcie z Tobą. Zawsze dbamy o to, by zapewnić możliwie najwyższą wydajność instalacji fotowoltaicznych. Z nami nie musisz martwić się o przewymiarowanie!
  3. Następny krok to montaż. Przeprowadzamy go sprawnie, ale dbając o bezpieczeństwo i wydajność. Włączamy instalację fotowoltaiczną - i gotowe! Możesz się cieszyć bezpłatnym prądem.

  Nie zapominamy o formalnościach: zgłosimy instalację do zakładu energetycznego, który wymieni Twój licznik na dwukierunkowy. Ponadto jeśli ubiegasz się o dofinansowanie krajowe lub regionalne, pomożemy Ci ze sporządzeniem niezbędnych wniosków.

   

  Dofinansowania, dotacje, dopłaty na fotowoltaikę w województwie warmińsko-mazurskim

  Koszt zakupu i montażu fotowoltaiki można zredukować dzięki licznym programom wsparcia. Dotacje mogą mieć zasięg regionalny lub krajowy. W przypadku regionalnych polecamy skontaktować się z miejscowymi urzędami, które będą wiedziały, jakie są przewidziane opcje finansowania na dany rok. Inną możliwością są programy o zasięgu krajowym:

  • „Mój prąd” – przeznaczone dla gospodarstw domowych dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych. Pomaga pokryć nawet 1/5 kwoty inwestycji.
  • „Agroenergia” – program przeznaczony dla rolników, w ramach których możesz uzyskać dotację w wysokości do 800 tysięcy złotych.
  • „Energia Plus” – pożyczki dla firm w wysokości nawet 300 milionów złotych.
  • "Czyste Powietrze 3.0" - program obejmujący preferencyjne pożyczki na fotowoltaikę.
  • ulga termomodernizacyjna - możliwość odliczenia podatku od kosztów kwalifikowanych usług związanych z instalacją do maksymalnie 53 tysięcy złotych.

  Proponujemy kompleksowe wsparcie w zakresie przygotowania wniosku i dokumentacji technicznej, niezbędnej do uzyskania wsparcia. Mamy doświadczenie w tym zakresie i wielu naszych klientów z naszą pomocą otrzymało środki na zakup i montaż instalacji.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych i biznesowych z następujących miast i ich okolic:

  • Lidzbark Warmiński
  • Mrągowo
  • Nidzica
  • Nowe Miasto Lubawskie
  • Olecko

  • Ostróda
  • Pisz
  • Szczytno
  • Węgorzewo

  Nie ograniczamy się do tych lokalizacji - podejmiemy się montażu w całym regionie!

  Montaż instalacji fotowoltaicznych w województwie warmińsko-mazurskim z Erato Energy

  Jeśli chcesz ograniczyć koszty energii elektrycznej i zacząć produkować prąd we własnym zakresie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług! To, co nas wyróżnia, to eksperckie doświadczenie - w samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące realizacji na terenie całego kraju. Każde z tych przedsięwzięć to zadowoleni klienci, którym pomogliśmy obniżyć rachunki. Czujesz, że panele fotowoltaiczne to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami – przedstawimy Ci szczegóły i bezpłatną wycenę!

  Potrzebujesz instalacji fotowoltaicznej?

  ZAPYTAJ O WYCENĘ
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt