fbpx
 

Fotowoltaika

Pompy ciepła

Magazyn energii

 

Szukasz kosztów dla biznesu

Decydując się na inwestycję w swojej firmie chcesz mieć pewność, że inwestujesz mądrze. Myślisz o fotowoltaice dla biznesu? Świetny wybór - fotowoltaika jest jedną z niewielu inwestycji na rynku, która sama na siebie zarabia. Decyzja o montażu jest opłacalna w każdym okresie, w którym szukasz kosztów dla firmy lub chcesz obniżyć koszt prądu w swoim biznesie.

Powodów, by założyć instalację fotowoltaiczną w firmie jest wiele:

odliczenie kosztów oraz podatku VAT

Fakturę, która obejmuje instalację fotowoltaiczną wliczysz w całości do kosztów prowadzenia działalności. Co ważne, nie ma tu znaczenia czy wybierzesz płatność przelewem czy postanowisz, by firma spłacała instalację w ratach. Faktura dla firm jest objęta podatkiem VAT w wysokości 23%.

instalacja obniży rachunki za prąd

I to od pierwszego dnia swojej pracy. Produkowana przez instalację fotowoltaiczną energia elektryczna przekazywana jest z pierwszeństwem na bieżące zużycie w firmie. Własna energia to brak konieczności zakupu prądu od Zakładu Energetycznego, czyli widoczne oszczędności.

czas zwrotu dla firm to mniej niż 5 lat

Instalacja fotowoltaiczna w firmie zwraca się tym szybciej, im więcej energii elektrycznej biznes zużywa. Ma to związek zarówno z autokonsumpcją prądu, jak i z malejącą ceną za kWp wraz ze wzrostem mocy instalacji. I to przy założeniu, że cena prądu utrzyma się na obecnym poziomie.

zapomnij o niestabilnej cenie prądu

To właśnie biznes najszybciej odczuwa wzrost cen prądu. Od kilku lat obserwujemy stały wzrost cen energii elektrycznej, jednak w najbliższym czasie spodziewamy się gwałtownych skoków w górę. Należy pamiętać, że im wyższa cena prądu, tym bardziej opłacalna jest fotowoltaika.

możliwość spłaty instalacji w ratach

Nie każda inwestycja w biznesie musi wiązać się z wydawaniem gotówki. Możesz skorzystać z leasingu dla firm i wymienić rachunek za prąd na dopasowane do potrzeb raty. To najczęściej wybierane rozwiązanie przez firmy, więc czas zwrotu z inwestycji podajemy już przy spłacie w ratach.

instalacja zarabia sama na siebie

Jeśli mówimy o czasie zwrotu, to mówimy też o wymiernych zyskach. Możesz wybrać instalację dla potrzeb swojej firmy, ale możesz wybrać również farmę fotowoltaiczną i zacząć na niej zarabiać. Sprzedaż wyprodukowanej energii odbywa się poprzez aukcje OZE lub umowę typu PPA.

Niezależnie czy chcesz obniżyć koszt energii elektrycznej w firmie czy zacząć zarabiać na odnawialnych źródłach energii – swoją inwestycję zrealizujesz z Erato Energy. Na nas możesz liczyć – profesjonalnie doradzimy i wesprzemy Twoją fotowoltaikę na każdym etapie jej realizacji, od doboru, poprzez proces projektowy i administracyjny, aż do montażu i odbiorów instalacji. W kwestiach biznesu nie ufaj przypadkowi – zaufaj najlepszym.

 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

    Kontakt