fbpx
 

Fotowoltaika

Pompy ciepła

Magazyn energii

 

Obniż koszt swojej instalacji

Pompa ciepła w atrakcyjnej cenie, to szybki zwrot z inwestycji. Możesz jednak zyskać jeszcze więcej.

Instalacja grzewcza zasilana pompą ciepła jest ekologiczna oraz ekonomiczna. Doskonale wiemy, że oczekujesz atrakcyjnej ceny, dlatego dokładamy starań, by cena naszych instalacji, w stosunku do jakości oferowanych urządzeń, była niezwykle atrakcyjna. Może być jednak jeszcze korzystniej, gdy masz możliwość skorzystać z programów oraz ulg, które sprawią, że koszt pompy ciepła będzie jeszcze niższy. Na szczęście temat odnawialnych źródeł energii jest niezwykle popularny, a co za tym idzie – możesz skorzystać z dedykowanych programów oraz ulgi podatkowej.

 

Program Czyste Powietrze

Dzięki programowi następuje poprawa jakości powietrza wraz ze zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych wśród budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Aby przystąpić do programu, wystarczy wymienić obecny kocioł grzewczy na paliwo stałe na nowoczesne i spełniające obecne normy, na przykład pompę ciepła. Dotacja wynosi do 30 000 złotych dla podstawowego poziomu oraz do 69 000 złotych dla najwyższego poziomu dofinansowania. W zakresie dodatkowych przedsięwzięć, które można objąć programem znajduje się między innymi fotowoltaika.

Kwota dotacji: od 9000 do 27000 złotych.

Program Moje Ciepło

Program wspiera montaż pomp ciepła wśród nowobudowanych budynków mieszkalnych, mając na celu ograniczenie niskiej emisji powstającej w domach jednorodzinnych, a co za tym idzie również poprawy jakości powietrza. Program ma zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii w końcowym zużyciu energii oraz zwiększać ich popularność. Wysokość dofinasowania to do 30% kosztów kwalifikowanych, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – aż 45%. Beneficjentem programu musi być osoba wskazana na pozwoleniu na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Kwota dotacji: 7000 złotych.

 
 

Program Mój Prąd

Dofinansowanie dla mikroinstalacji fotowoltaicznych w nowej edycji Mój Prąd 4.0 wspiera inwestycje, które zwiększają autokonsumpcję wyprodukowanej przez moduły energii elektrycznej. W związku z tym punktowane są nie tylko same instalacje fotowoltaiczne, ale również magazyny energii, systemy zarządzania energią oraz pompy ciepła. Warunkiem przystąpienia jest realizacja instalacji fotowoltaicznej. Kolejne edycje programu ze względu na prostotę w otrzymaniu dofinansowania, od lat cieszą się dużą popularnością.

Kwota dotacji: do 20 500 złotych

Ulga termomodernizacyjna

Decydując się na pompę ciepła możesz skorzystać z ulgi podatkowej, przy corocznym rozliczeniu podatku PIT. Ulga obejmuje przedsięwzięcia termomodernizacyjne, również montaż fotowoltaiki. Z ulgi można korzystać mimo dotacji z innego z programu, ale tylko w odniesieniu do kosztów, które nie zostały rozliczone w ramach środków publicznych. Jak to działa? Od swojego dochodu za rok podatkowy odejmujesz kwotę faktury za pompę ciepła. I dopiero ta kwota obciążona będzie podatkiem dochodowym. Jak prosto przeliczyć, ile zaoszczędzisz? Wystarczy, że przemnożysz kwotę faktury razy procent podatku. Masz 6 kolejnych lat podatkowych, by odliczyć ją aż do wydanej przez Ciebie wartości.

Kwota odliczenia: do 53 000 złotych.

 

Lokalne programy dofinansowań

Dostępnych jest wiele możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie lub finansowanie instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii. Możesz skorzystać z lokalnych programów dofinansowania, ustalanych samodzielnie przez Powiat, Gminę lub Miasto. Informacji szukaj na stronach instytucji przyznających finansowanie oraz aktualnościach w swoim regionie. Pełną wiedzę na temat lokalnych programów dofinansowania instalacji fotowoltaicznych, ich warunków, czasu trwania oraz wysokości wypłat, posiadają nasi Doradcy. Chciałbyś dowiedzieć więcej? Umów się na rozmowę już dziś.

Kwota dotacji: indywidualna.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

    Kontakt