fbpx

Pompy ciepła
lubuskie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Jak połączyć ekologię z ekonomicznymi rozwiązaniami dla domu? Najprostsze rozwiązanie to wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Jest ono możliwe dzięki takim instalacjom, jak panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Jeśli szukasz firmy, która kompleksowo zajmie się zaplanowaniem systemu ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej - dobrze trafiłeś! Działamy na terenie województwa lubuskiego i z powodzeniem pomagamy inwestorom uczynić ich domy niezależnymi energetycznie.

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła lubuskie
  – dlaczego warto?

  Poznanie korzyści płynących z wyboru pomp ciepła jest kluczowe podczas podejmowania decyzji. Nasi doradcy rozwieją wszystkie wątpliwości mieszkańców województwa lubuskiego i zasugerują najlepszy wariant ogrzewania. Pompy ciepła są dziś osiągalne dla każdego.

  Wybór sposobu ogrzewania wnętrz i ciepłej wody użytkowej to zawsze trudna decyzja i podczas jej podejmowania konieczne jest myślenie nie tylko o aktualnie ponoszonych kosztach, ale także długofalowych korzyściach. W przypadku pomp ciepła jest ich sporo.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • Wielofunkcyjność – oprócz ogrzewania pomieszczeń pompa ciepła służy zapewnieniu domownikom ciepłej wody użytkowej. Dzięki jednemu urządzeniu rozwiązujemy zatem dwa istotne problemy związane z mediami w domu jednorodzinnym.
  • Oszczędność – odnawialne źródła ciepła pozwalają realnie obniżyć koszty eksploatacji budynku. Rachunki za ogrzewanie to zwykle istotny punkt w domowym budżecie, ale dzięki pompie ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną mogą zostać znacząco obniżone.
  • Możliwość dofinansowania – oprócz oszczędności wynikających z obniżonych opłat za ogrzewanie, instalacja pompy ciepła daje również możliwość uzyskania rządowego dofinansowania. Nie ponosimy wówczas pełnych kosztów jej zakupu i montażu.
  • Wygoda - pompy ciepła nie wymagają dostarczania paliwa ani opału, co czyni je praktycznie bezobsługowymi. Mieszkańcy mogą niemal całkowicie zapomnieć o istnieniu instalacji grzewczej, a jednocześnie korzystać z jej dobrodziejstw.
  • Mała awaryjność – pompy ciepła mogą pracować przez wiele lat bez konieczności dokonywania napraw. Wskazane jest jedynie wykonanie corocznego przeglądu, by upewnić się, że działa w pełni sprawnie.
  • Ekologia – troska o środowisko naturalne to nie tylko chwilowy trend. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że codzienne wybory mają realny wpływ na przyszłość planety. Pompa ciepła to sposób na pozyskanie energii bez szkody dla środowiska.

  Jak działa pompa ciepła?

  Dzięki instalacji pompy ciepła każdy właściciel domu jednorodzinnego ma możliwość wyboru bardziej ekologicznego sposobu ogrzewania pomieszczeń. W tym celu wykorzystuje się trzy podstawowe elementy – dolne źródło ciepła pobierające energię ze środowiska, pompę oraz górne źródło ciepła odpowiadające za jego dystrybucję. Osoby zgłębiające temat pomp ciepła spotkają się zapewne z ich różnymi rodzajami - w zależności od sposobu pozyskiwania ciepła wyróżniamy pompy gruntowe, powietrzne oraz wodne.

  Ze względu na łatwość montażu, również w starszych budynkach, większość inwestorów jest zainteresowana urządzeniami typu powietrze-powietrze. Do prawidłowego działania każda pompa ciepła potrzebuje energii elektrycznej, dlatego korzystnym rozwiązaniem jest połączenie urządzenia z panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu koszt eksploatacji może spaść nawet do zera, a mieszkańcy stają się całkowicie niezależni energetycznie.

   

  Pompy ciepła dofinansowanie – lubuskie

  Na terenie całej Polski można obecnie skorzystać z dofinansowania do zakupu pomp ciepła. Program „Czyste Powietrze” ma na celu promowanie bardziej ekologicznych źródeł ciepła, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i spowoduje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jego beneficjenci zyskają wykorzystując energię odnawialną i obniżając koszty utrzymania budynku, ale także uzyskując bezzwrotną dotację na zakup potrzebnych urządzeń. Najtrudniejsze jest zawsze dopełnienie wszystkich formalności, ale inwestorzy mogą liczyć na pomoc naszych pracowników, którzy posiadają doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Z nami pompy ciepła nie będą miały tajemnic!


  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Bez względu na to, czy dom znajduje się na terenie miasta czy niewielkiej miejscowości, jego mieszkańcy mogą cieszyć się korzyściami, jakie niesie za sobą montaż pompy ciepła (ogrzewanie, ciepła woda, komfort eksploatacji). Nasza firma działa na terenie województwa lubuskiego, docierając do takich miejsc, jak:

  • Zielona Góra,
  • Gorzów Wielkopolski,
  • Słubice,
  • Żary,

  • Wschowa,
  • Świebodzin,
  • Kostrzyn nad Odrą,
  • Bytom Odrzański,

  • Międzyrzecz,
  • Nowa Sól,
  • Sulęcin,
  • Rzepin,

  • Sulechów.

  Pompy ciepła cieszą się zainteresowaniem właścicieli gotowych budynków, jak również osób dopiero planujących budowę. We wszystkich wymienionych lokalizacjach pomożemy opracować najlepszy projekt ogrzewania – pompa gruntowa, pompa powietrze-woda, pompa powietrze-powietrze? Nasi eksperci doradzą!

  Pompy ciepła montaż – lubuskie z Erato Energy

  Ekologiczne źródła ciepła budzą coraz większe zainteresowanie, a inwestorów kusi wizja niskich rachunków za ogrzewanie. Nasza oferta pomp ciepła trafia do szerokiego grona osób z województwa lubuskiego, które chcą iść z duchem czasu i oczekują wysokiego standardu obsługi. Współpracujący z nami specjaliści oferują wsparcie na każdym etapie inwestycji, nie tylko dbając o wybór najlepszej pompy ciepła, ale także możliwość dofinansowania zakupu. Wspólnie możemy podjąć działania, które będą korzystne nie tylko dla komfortu domowników, ale i środowiska!

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt