fbpx
parallax background

Fotowoltaika
dla Twojego domuDlaczego warto zainwestować?

Co to jest fotowoltaika, instalacja fotowoltaiczna? Jest to zestaw urządzeń, który pozwala zamienić promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Fotowoltaika w postaci własnego systemu skutecznie obniży wysokość rachunków za energię elektryczną niemal do zera i przy jednorazowej inwestycji, pozwoli czerpać zyski przez długie lata.

Zapytaj o wycenę


  parallax background

  Finansowanie instalacji fotowoltaicznej

  parallax background

  Głównymi i podstawowymi elementami zestawu fotowoltaicznego są:  parallax background

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki

  parallax background

  Jak działa fotowoltaika w Twoim domu?  Schemat działania instalacji fotowoltaicznej jest bardzo prosty. Panele, przy ekspozycji na światło dzienne wytwarzają energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne możemy zamontować w dogodnej lokalizacji – na dachu skośnym, na dachu płaskim (stropodachu) oraz na podkonstrukcji na gruncie. Ich ilość zależy od mocy pojedynczego panelu oraz pożądanej mocy całej instalacji, natomiast ich wielkość jest zbliżona do siebie niezależnie od producenta, a sam produkt występuje w różnych wariantach estetycznych i wydajnościowych.

  Co jest potrzebne oprócz paneli?  Przy pomocy inwertera oraz odpowiednich zabezpieczeń, energię wytwarzaną przez panele (prąd stały) można przekazać dalej, w formie prądu zmiennego. Prąd zmienny płynie w wewnętrznej instalacji elektroenergetycznej w obiekcie i całej sieci niskiego napięcia. Wyprodukowana energia zostanie wykorzystana na potrzeby bieżącego zużycia prądu, a jej nadmiar – wprowadzony do sieci elektroenergetycznej.

  parallax background

  Sprawdź warunki finansowania instalacji fotowoltaicznej

  parallax background

  A co z nadmiarem energii?  Nadmiar energii, który został wprowadzony do sieci zlicza licznik dwukierunkowy, a następnie bilansuje się w stosunku do zużycia energii elektrycznej. Należy pamiętać, że panele produkują energię w czasie dnia, stąd energia ze zwiększonej produkcji zostanie wprowadzona do sieci. Energia ta jednak do nas wraca, zawsze kiedy tego potrzebujemy. Najłatwiej używając obrazowego przykładu: nadwyżki wprowadzone do sieci w lecie, odbierzemy w zimie, kiedy dostęp do światła dziennego mamy mniejszy, a zużycie nasze zużycie rośnie.

  CZY INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA WYMAGA OBSŁUGI?

  Instalacje fotowoltaiczne nie wymagają żadnej obsługi, działają w pełni automatycznie oraz cechują się kilkudziesięcioletnią żywotnością. Nie musisz myć swoich paneli ani ich ośnieżać, są też odporne na warunki atmosferyczne. Falownik łączy się z internetem, co pozwala na zdalny odczyt ilości produkowanej energii. Dodatkowo każdy z producentów oferuje również aplikacje na urządzenia mobilne. W przypadku, gdy posiadasz zaawansowane potrzeby, na rynku możesz kupić dodatkowe urządzenia, które pozwolą Ci na zaawansowane monitorowanie i zarządzanie instalacją.

  Fotowoltaika to same korzyści  100%

  Pokryje nawet do 100% zapotrzebowania na energię elektryczną dla domu lub firmy.

  DIY

  produkuj energię samodzielnie, ceny prądu rosną i wciąż będą rosnąć.

  on grid

  Odzyskuj niewykorzystaną energię dzięki połączeniu z siecią w systemie on grid.

  +80%

  Obniż swoje rachunki za energię, zyskasz nawet 80% w skali roku.

  6 lat

  Ciesz się zyskiem, koszt instalacji fotowoltaiki zwróci się już po 6 latach.

  30 lat

  Długi okres eksploatacji instalacji: po 25 latach nie mniej niż 80% wydajności.

  25 lat

  Bezawaryjność, w tym 10 lat gwarancji producenta i 25 lat gwarancji wydajności.

  1 dzień

  Szybki i bezinwazyjny montaż, większość montaży wykonujemy w 1 dzień.

  ECO

  Ekologiczne źródło energii, brak emisji zanieczyszczeń, m.in. spalin i C02.

  zawsze

  Zestaw pracuje i produkuje energię również w pochmurne dni.
  Instalacji nie trzeba obsługiwać – po prostu działa!

  Chcesz wiedzieć więcej?  W zakładce Baza Wiedzy znajdziesz najczęściej zadawane pytania w temacie fotowoltaiki, a także słowniczek podstawowych pojęć oraz poradnik dla inwestora. Dokładnie wszystkie najważniejsze informacje, jakich potrzebujesz.


  Baza wiedzy
  parallax background

  Pozostaw to nam!


  Ale nie musisz – możesz zostawić to nam. Zajmiemy się wszystkimi etapami Twojej inwestycji, w tym określimy Twoje potrzeby, przygotujemy projekt. Pomożemy także w uzyskaniu finansowania oraz zamontujemy i uruchomimy Twoją gotową instalację.