fbpx

Fotowoltaika
Małopolska

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że smog w Małopolsce wymaga radykalnych rozwiązań. Całe województwo zmaga się z dotkliwym zanieczyszczeniem powietrza. Z tego powodu coraz większe zainteresowanie w regionie wzbudzają odnawialne źródła energii – zarówno w postaci nowoczesnych systemów grzewczych, jak i bezemisyjnych źródeł energii elektrycznej. Mieszkańcy Małopolski doskonale rozumieją, że fotowoltaika = czyste powietrze.

Podczas gdy konwencjonalne źródła energii, takie jak węgiel, mają ograniczone pokłady i prędzej czy później się wyczerpią (przykładowo węgla może nie starczyć dla naszych prawnuków), Słońce każdego roku obdarowuje Polskę energią o wartości 1000 kWh/m!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. małopolskie

  Montaż paneli to także źródło sporych oszczędności - energia promieniowania słonecznego, którą możemy przekształcić w prąd, jest całkowicie bezpłatna, a przy tym pozwala pokryć zdecydowaną większość zapotrzebowania energetycznego przeciętnego domu. To rozwiązanie, które zyskuje ogromną popularność w całej Polsce i na świecie, a istniejące dopłaty do fotowoltaiki umożliwiają znaczną redukcję kosztów usługi. Niewiele trzeba, by dołożyć swoją cegiełkę do walki z zanieczyszczonym powietrzem – panele fotowoltaiczne to wszystko, czego potrzebujesz, by zacząć zmieniać świat wokół siebie!

  Jednocześnie gwarantujesz sobie comiesięczne wysokie oszczędności i niezależność od wzrostu cen prądu. Kliknij w zakładkę "Kontakt", wypełnij formularz kontaktowy i odkryj, co możesz zyskać dzięki fotowoltaice!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Fotowoltaika małopolskie – dlaczego warto zainstalować?

  Zacznijmy od tego, jak działają panele fotowoltaiczne (słoneczne). W praktyce są to moduły składające się z ogniw, które absorbują energię promieniowania słonecznego i przekształcają ją na prąd stały. Następnie zostaje on przekazany do falownika, który zamienia go na prąd zmienny, dostosowany do naszych gniazdek.

  Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w województwie małopolskim (i w całej Polsce) są odpowiednie warunki do korzystania z fotowoltaiki. W praktyce do prawidłowego działania instalacji nie jest potrzebna wysoka temperatura, a jedynie nasłonecznienie. W Małopolsce dni słonecznych nie brakuje. Warto mieć na uwadze, że dom korzystający z fotowoltaiki nie jest odcięty od sieci energetycznej. Gdy nasłonecznienie jest słabsze (na przykład zimą, gdy dni są krótsze) oraz w nocy możesz korzystać z prądu z sieci. Ustawodawstwo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników fotowoltaiki - funkcja prosumenta pozwoli Ci na jeszcze większe oszczędności. Polega to na tym, że możesz oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci, a następnie odbierać ją bezpłatnie przez 365 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

  Zalety fotowoltaiki:
  • Fotowoltaika jest całkowicie bezemisyjna. W toku jej pracy nie powstają żadne spaliny, wpływające na globalne ocieplenie i pogorszenie jakości powietrza.
  • Konwencjonalne źródła energii nie są odnawialne, a co za tym idzie – prędzej czy później się wyczerpią. Węgla, będącego podstawą polskiej energetyki, może nie starczyć dla naszych prawnuków.
  • Dom wyposażony w panele fotowoltaiczne zyskuje wyższą wartość na rynku wtórnym i przyciąga większe zainteresowanie. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie chcą na stałe wiązać się z jednym miejscem.
  • Jakich oszczędności można się spodziewać? Z obliczeń klientów naszej firmy wynika, że przeciętne rachunki po instalacji wynoszą około 20-30 złotych miesięcznie.
  • Fotowoltaikę można z powodzeniem zainstalować na dachu, ale także na gruncie. Oferujemy kompleksowe wsparcie podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania.
  • Choć montaż instalacji może wydawać się kosztowny, dzięki znacznym oszczędnościom każdego miesiąca inwestycja zwraca się w ciągu kilku lat.
  • Możesz także ubiegać się o dofinansowania. Niektóre mają zasięg krajowy, a inne lokalny (często dofinansowanie do fotowoltaiki oferują nawet poszczególne gminy). Dzięki dotacji mniej odczujesz zakup systemu.
  • Uniezależniasz się od wzrostu cen prądu.

  Korzyści z fotowoltaiki są ogromne i zachęcające. Coraz częściej można zobaczyć ogniwa fotowoltaiczne w Małopolsce – przewidujemy dalszy wzrost zainteresowania bezpieczną, zieloną energią. Instalacje fotowoltaiczne są ponadto bezobsługowe i pracują niezawodnie przez długie lata. Dlatego inwestycja w fotowoltaikę to inwestycja w przyszłość i innowacja dostępna dla każdego z nas!

  Z jakich etapów składa się budowa instalacji fotowoltaicznej?

  • W pierwszej kolejności niezbędne jest oszacowanie zapotrzebowania energetycznego budynku, na podstawie której określi się, jakiej mocy instalacja będzie potrzebna. Do tego przydadzą się faktury za prąd z ostatnich miesięcy. Sama kwota nie wystarczy – na cenę prądu składa się więcej czynników (nie wszystkie opłaty zależą od zużycia prądu).
  • Drugi krok to projekt. Wspólnie z klientem wybieramy najlepsze rozwiązania – dobór mocy, modułów i pozostałych urządzeń, a także lokalizacji całego systemu. Po akceptacji projektu przez klienta możemy przystąpić do pracy!
  • W toku montażu wdrażamy projekt w życie z należytą starannością i dbałością o szczegóły. Pracownicy naszej firmy od początku do końca przeprowadzą prace montażowe tak, by Twoje panele słoneczne mogły jak najszybciej zacząć produkcję bezpłatnej, zielonej energii.
   

  Dofinansowania, dotacje, dopłaty na fotowoltaikę w województwie małopolskim

  W związku z tym, jak korzystny wpływ na środowisko na fotowoltaika, dotacje są już powszechne. Można skorzystać z programów krajowych i regionalnych. Sprawdź, na jakie dopłaty może liczyć Małopolska!


  thunderbolt

  Mój prąd

  To krajowy program, dzięki któremu można uzyskać jednorazową dotację na zakup i montaż paneli w wysokości do pięciu tysięcy złotych.
  thunderbolt (1)

  Czyste Powietrze

  Choć ten program umożliwia przede wszystkim redukcję kosztów instalacji nowoczesnych systemów grzewczych, obejmuje także zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Możliwe jest uzyskanie preferencyjnej pożyczki, której oprocentowanie wynosi WIBOR 12M + 70 pkt bazowych i nie mniej niż 2% rocznie.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie województwa małopolskiego. Realizujemy projekty między innymi w:

  Panele i instalacje fotowoltaiczne – województwo małopolskie z Erato Energy

  Nasza firma posiada bogate doświadczenie w wąskiej dziedzinie, jaką jest fotowoltaika. Zrealizowaliśmy już ponad 2600 projektów na terenie całej Polski, a grono zadowolonych klientów potwierdza nasze kwalifikacje. Gwarantujemy kompleksowe wsparcie i fachowy wybór zastosowanych rozwiązań. Pomagamy w wypełnieniu wniosków do dofinansowań i przystępnie tłumaczymy wszystkie procesy i kolejne podejmowane przez nas działania. Stworzone przez nas instalacje fotowoltaiczne od wielu lat pozwalają naszym klientom oszczędzać. Jeśli i Ty chcesz zobaczyć, co możesz zyskać dzięki fotowoltaice, nie czekaj – skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty i potencjalne korzyści!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt