fbpx

Fotowoltaika
zachodniopomorskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

W województwie zachodniopomorskim, tak jak w całym kraju, panują warunki korzystne dla pracy instalacji fotowoltaicznych.

W całym regionie możemy zaobserwować wzrost zainteresowania tym sposobem pozyskiwania prądu i pojawianie się nowych inwestycji.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. zachodniopomorskie

  Wielu mieszkańców również zdecydowało się na skorzystanie z niezwykle opłacalnego rozwiązania, jakim jest fotowoltaika. Nowoczesne panele fotowoltaiczne pozwalają pokryć zdecydowaną większość zapotrzebowania energetycznego przeciętnej rodziny, co przekłada się na wymierne oszczędności. Preferencyjne pożyczki, dofinansowania i dotacje ułatwiają sfinansowanie inwestycji. Warto wiedzieć, że fotowoltaika jest całkowicie bezemisyjna! Sprawdź, co możesz zyskać dzięki instalacji fotowoltaicznej!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Jak działa fotowoltaika?

  Panele (moduły) fotowoltaiczne absorbują promieniowanie słoneczne. Dzięki ich budowie dochodzi do tak zwanego efektu fotowoltaicznego, czyli wybicia elektronu, co powoduje powstanie energii elektrycznej. W ten sposób powstaje prąd – jest on jednak stały, czyli nie nadaje się do wykorzystania w gospodarstwie domowym czy firmie. Systemy fotowoltaiczne zawierają dlatego także falownik (inwerter), który przekształca go na prąd zmienny, dostosowany do potrzeb naszych urządzeń elektrycznych. Na instalację składa się także szereg urządzeń pomocniczych, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo niezależnie od warunków.

  Panele fotowoltaiczne zachodniopomorskie – co możesz zyskać?

  Na montaż instalacji fotowoltaicznych decydują się zarówno osoby prywatne mieszkające w domach jednorodzinnych, jak i firmy oraz samorządy. Dlaczego? Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom fotowoltaiki.

  • Bezpłatny prąd – odpowiednio dobrane panele fotowoltaiczne są w stanie pokryć do 90% zapotrzebowania na prąd standardowej, czteroosobowej rodziny.
  • Prosta konserwacja – wystarczy coroczne mycie modułów, by oczyścić je z kurzu i innych zabrudzeń. Dzięki temu można znacznie zwiększyć ich wydajność. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić mycie zewnętrznej firmie – wiele przedsiębiorstw oferuje takie usługi w przystępnych cenach.
  • Nie wiesz, jak wygląda obsługa instalacji fotowoltaicznych? Warto zauważyć, że są one całkowicie bezobsługowe – przełączanie między prądem z paneli, a prądem z sieci następuje automatycznie.
  • Panele pracują nawet przy zachmurzeniu. Dopóki jest jasno, możesz cieszyć się darmowym prądem ze swojej własnej instalacji.
  • Możesz liczyć na liczne dofinansowania, co pozwala na redukcję kosztów. Zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat dotacji w dalszej części artykułu.
  • Pomimo faktu, że oprócz zakupu paneli trzeba opłacić usługi takie jak projekt czy montaż instalacji, inwestycja szybko się zwraca. Szacujemy, że zwrot kosztów następuje najczęściej w ciągu od 5 do 7 lat.

  Zalet jest znacznie więcej! Czy wiesz, że producent paneli, które Ci proponujemy, oferuje aż 25-letnią gwarancję na ich wydajność? To dlatego, że instalacje fotowoltaiczne mogą pracować przez dekady – najstarsza działająca elektrownia słoneczna w Europie ma już prawie 40 lat i dalej spełnia swoją funkcję. Może przekona Cię to, że dzięki założeniu paneli wartość Twojego domu znacznie wzrośnie? A może chodzi Ci o to, by swoimi działaniami nie przyczyniać się do degradacji środowiska naturalnego?

  Zbawienny wpływ na środowisko

  Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezemisyjne. Oznacza to, że w toku ich pracy nie powstają żadne szkodliwe substancje, które mogłyby się ulatniać do atmosfery. Wielu z nas zdaje już sobie sprawę z tego, jak poważnym problemem jest kryzys klimatyczny i zanieczyszczenie powietrza. Z drugiej strony, tradycyjne pozyskiwanie prądu wymaga wykorzystania paliw kopalnych. W przeciwieństwie do odnawialnych źródeł energii muszą się one jednak w końcu wyczerpać. Stopniowe zwiększanie udziału OZE w polskiej energetyce ma kluczowe znaczenie dla zachowania jej stabilności.

   

  Skorzystaj z bycia prosumentem!

  Duże znaczenie ma też to, że dzięki fotowoltaice możesz zostać prosumentem. Oznacza to, że kiedy panele fotowoltaiczne pracują najbardziej wydajnie – czyli latem – możesz oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci. Następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego możesz pobierać określoną ilość energii z sieci bezpłatnie. Pozwala to na redukcję kosztów prądu zimą, gdy panele pracują krócej, bo noce są dłuższe.

  Dotacje i dofinansowania w województwie zachodniopomorskim - Szczecin i inne miasta

  Warto też zawczasu poszukać informacji na temat dostępnych w danym województwie i powiecie dofinansowań. Służymy kompleksowym wsparciem w znalezieniu programu, który pomoże w redukcji kosztów. Na terenie całej Polski można uzyskać dofinansowanie na projekt w wysokości 5 tysięcy złotych w ramach programu Mój Prąd - obecnie trwa już druga edycja. Ponadto w ramach programu Czyste Powietrze 2.0 można otrzymać preferencyjną pożyczkę.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Świadczymy usługi na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, w tym w następujących miastach i ich okolicach:

  • Szczecin
  • Koszalin
  • Świnoujście
  • Białogard
  • Choszczno

  • Drawsko Pomorskie
  • Goleniów
  • Gryfice
  • Gryfino
  • Kamień Pomorski

  Panele i instalacje fotowoltaiczne – zachodniopomorskie z Erato Energy

  Zapraszamy do kontaktu wszystkich, których zainteresowały korzyści płynące z fotowoltaiki i którzy chcieliby poznać szczegóły oferty naszej firmy! Sporządzimy najbardziej efektywny projekt, wybierzemy wszystkie urządzenia i przeprowadzimy montaż od początku do końca, tak, byś mógł już wkrótce zacząć cieszyć się z darmowego prądu!

  ZAPYTAJ O WYCENĘ
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt