fbpx

Fotowoltaika
Wałbrzych

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Panele fotowoltaiczne na Dolnym Śląsku, w tym w okolicach Wałbrzycha, cechują się szczególną wydajnością ze względu na bardzo korzystne nasłonecznienie, przekraczające często 1100 kilowatogodzin na metr kwadratowy rocznie.

Z tego powodu takie instalacje możemy tym regionie zauważyć coraz częściej. To najprostszy sposób pozyskiwania darmowej energii elektrycznej, a przy tym wyraz troski o środowisko. Panele fotowoltaiczne w Wałbrzychu to świetna inwestycja, która pozwoli Ci uniezależnić się od podwyżek cen prądu i cieszyć sporymi oszczędnościami co miesiąc. Z pomocą naszej firmy takie rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Sprawdź naszą ofertę!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Jak działają panele fotowoltaiczne?

  Mówiąc „panele słoneczne” mamy w praktyce na myśli skoordynowane działanie całej instalacji fotowoltaicznej.

  • Panele składają się z ogniw. Te zbudowane są z płytek krzemowych. Gdy padają na nie fotony, dochodzi do wybicia elektronu – zachodzi tak zwane zjawisko fotoelektryczne (fotowoltaiczne). W ten sposób powstaje prąd.
  • Prąd ten ma jednak napięcie stałe. Inwerter przekształca go na zmienny.
  • Dodatkowe urządzenia regulują pracę instalacji fotowoltaicznej – na przykład automatycznie przełączając między poborem energii z sieci a produkcją w przydomowej elektrowni słonecznej.

  Co istotne, ogniwa fotowoltaiczne pracują zawsze wtedy, gdy jest słonecznie, jednak nie wymagają wysokiej temperatury. W mroźnych warunkach pracują nawet wydajniej, o ile nie są zaśnieżone. Jednakże wymagają światła, dlatego w dalszym ciągu niezbędne jest korzystanie z energii z sieci nocą. Ma to znaczenie zwłaszcza zimą, gdy dzień jest krótszy, więc instalacja fotowoltaiczna pracuje krócej. Nie jest to jednak przeszkodą! Prawo określa, że każde gospodarstwo domowe staje się prosumentem i może oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii (np. latem) do sieci, by następnie pobrać 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin całkowicie bezpłatnie. Sprawia to, że rachunki są praktycznie stałe przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Dlaczego warto warto zainwestować w fotowoltaikę w Wałbrzychu i okolicach?

  Co sprawia, że panele fotowoltaiczne w Wałbrzychu i okolicach to tak chętnie wykorzystywane rozwiązanie?

  • Istotne są warunki naturalne regionu. Na pagórkowatym wałbrzyskim terenie zacienienie jest niższe niż na równinach. Wysokie nasłonecznienie sprawia, że panele fotowoltaiczne w Wałbrzychu pracują bardzo wydajnie.
  • W toku pracy instalacji fotowoltaicznej nie dochodzi do spalania, nie jest niezbędny opał jak w konwencjonalnej elektrowni węglowej. Dzięki temu zarówno nie prowadzi się dewastacyjnego wydobycia, jak i nie istnieje emisja szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Konserwacja paneli fotowoltaicznych jest bezproblemowa – jedyne, o czym trzeba pamiętać, to mycie dwa razy w roku, dzięki czemu wzrasta wydajność.
  • Panele fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe.
  • Inwestycja w przypadku większości naszych klientów zwraca się w perspektywie 5-7 lat, w zależności od zapotrzebowania energetycznego.
  • Wartość nieruchomości znacznie wzrasta.
   

  Dofinansowania i dotacje do fotowoltaiki w Wałbrzychu

  Fotowoltaika to jedno z odnawialnych źródeł energii. Co za tym idzie, można otrzymać państwową dotację na zakup, projekt i montaż instalacji. W mieście Wałbrzych i okolicach istnieją fundusze regionalne, koordynowane przez Regionalne Programy Operacyjne. By dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z urzędem miasta – pracownicy sprawdzą, na kiedy przewiduje się najbliższy nabór wniosków.

  Możesz skorzystać także z bardzo popularnych programów krajowych:

  • Mój Prąd – jednorazowa dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych dla gospodarstw domowych
  • Agroenergia – dotacje dla rolników
  • Energia Plus – dofinansowanie dla przedsiębiorców.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Nasze usługi dla domu i firm

  Oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi w zakresie projektowania, doboru i montażu paneli fotowoltaicznych.

  • Najpierw proponujemy bezpłatną wycenę. Potrzebujemy informacji na temat zużycia energii (znajdziesz ją na rachunkach za prąd). Dzięki temu będziemy mogli określić szacunkowy koszt inwestycji.
  • Gdy zaakceptujesz naszą wycenę, stworzymy projekt. Uwzględnia on wiele czynników takich jak nachylenie dachu czy jego orientacja. Możliwy jest również montaż na gruncie, jeśli takie rozwiązanie okaże się bardziej opłacalne i pozwoli na wyższą produkcję prądu. Proponujemy najbardziej wydajne i uznane komponenty, o których jakości już się przekonaliśmy.
  • Kolejnym krokiem jest montaż fotowoltaiki. Działamy w mieście Wałbrzych i okolicach. Tworzymy instalacje szybko, ale zawsze z zachowaniem najwyższej jakości usług – dbamy o każdy szczegół.
  • Sporządzimy wniosek ze zgłoszeniem instalacji do dostawcy prądu. Pomożemy Ci również w wypełnieniu dokumentów, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z dofinansowania na zakup i montaż fotowoltaiki.
  • W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości, proponujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

  Profesjonalny montaż fotowoltaiki z Erato Energy

  Panele fotowoltaiczne nie mają dla nas tajemnic. Zrealizowaliśmy już ponad dwa tysiące projektów w całym kraju, w tym w Wałbrzychu i okolicach. Naszym priorytetem jest wydajna instalacja, która nie wygeneruje dużych kosztów, za to przyczyni się do sporych oszczędności, sięgających nawet 90%. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami – rozwiejemy Twoje wątpliwości!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt