fbpx

Pompy ciepła
podlaskie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Czy wiesz, że każdy z nas może wykorzystywać odnawialne źródła energii do ogrzewania domu i wytwarzania ciepłej wody użytkowej?

Pompy ciepła to sposób na zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie, a przy tym nowoczesne, ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie, gwarantujące wysoką wydajność systemu. Te nowatorskie urządzenia zyskują rosnącą popularność w całej Polsce. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu pomp ciepła, dostarczając rozwiązania dla klientów indywidualnych i biznesowych. Poznaj szczegóły naszej oferty i sprawdź, co możesz zyskać, inwestując w pompę ciepła!

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła podlaskie
  – dlaczego warto?

  Ogrzewanie domu pompą ciepła to opłacalne, wydajne i ekologiczne rozwiązanie. Ciepło i ciepła woda użytkowa nigdy jeszcze nie były tak tanie. Postaw na nowoczesne systemy grzewcze, wykorzystujące odnawialne źródła energii!

  Pompa ciepła sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie. Już teraz w co siódmym nowopowstającym budynku mieszkalnym w Polsce instaluje się te systemy grzewcze. Z czego wynika rosnąca popularność pomp ciepła?


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • Przy pomocy tej instalacji zapewnisz sobie wysoki komfort termiczny przy jednocześnie niskich rachunkach. Połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki to sposób na darmowe ogrzewanie i prąd, a przy tym bezemisyjność.
  • Pompa ciepła nie tylko daje ciepło – ma także możliwość chłodzenia. Możesz zrezygnować z klimatyzacji!
  • Warto również zaznaczyć, że są ekologiczne. W toku pracy pomp ciepła nie dochodzi do spalania żadnych paliw, które później przyczyniałyby się do zanieczyszczeń powietrza. Pompa ciepła wykorzystuje energię termiczną, którą stale posiada powietrze, woda lub grunt.
  • Istotną zaletą tych instalacji jest ich bezobsługowość. Wystarczy ustawienie korzystnej temperatury na regulatorze. Warto także pamiętać o regularnym serwisie pomp ciepła – wykonuje się go raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.
  • Pompy ciepła nie zajmują wiele miejsca. Mieszczą się w garażu, pralni czy w łazience. Nie są też głośne i nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów.
  • Możesz zrezygnować z budowy komina i kotłowni, co generuje dodatkowe oszczędności i pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń budynku.

  Jak działa pompa ciepła?

  Mechanizm działania pomp ciepła jest zbliżony do pracy naszych domowych lodówek. Tu również w instalacji cały czas krąży czynnik chłodniczy. W tym wypadku jednak przyjmuje energię termiczną w dolnym źródle, którym jest powietrze, woda lub grunt. Następnie przemieszcza się do parownika, gdzie przechodzi w postać gazową. Sprężarka zwiększa jego temperaturę i ciśnienie. W skraplaczu oddaje ciepło do instalacji grzewczej w budynku... i kieruje się z powrotem do dolnego źródła. Cykl się powtarza, a Ty możesz cieszyć się tanim ogrzewaniem. W ten sposób również grzana jest woda użytkowa.

  Sprężarka wymaga zasilania energią elektryczną. Mimo to takie urządzenie, w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych, generuje bardzo niskie koszty. Tylko 25% wyprodukowanej energii termicznej pochodzi z pobranego prądu, a pozostałe 75% – z dolnego źródła. Z tego powodu rachunki są na niskim poziomie. Przykładowo, w przypadku pomp typu powietrze/woda kształtują się one na poziomie około 2000 złotych rocznie. Co więcej, jeśli chcesz dodatkowo obniżyć ten koszt, pomoże Ci w tym instalacja fotowoltaiczna, dzięki której pompa ciepła będzie pracować całkowicie za darmo.

   

  Dofinansowanie do pompy ciepła – podlaskie

  Pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii. Są więc rozwiązaniem ekologicznym i niskoemisyjnym. Z tego powodu klienci, którzy zdecydowali się na montaż pomp ciepła, mogą ubiegać się o dofinansowanie. Powszechnie wybieranym programem jest „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać do 25 tysięcy złotych na zakup i montaż pomp ciepła oraz 5 tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczną.

  Na poziomie regionalnym również są dostępne takie możliwości – warto wcześniej skontaktować się z urzędem gminy bądź starostwem powiatowym i spytać o przewidziane na dany rok nabory oraz przeznaczone fundusze. Niezależnie od wybranej formy, pomagamy naszym klientom w pozyskaniu środków, czyli służymy kompleksowym wsparciem podczas sporządzania wniosku o dofinansowanie.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Prowadzimy nasze usługi w następujących miastach:

  • Białystok
  • Łomża
  • Suwałki
  • Sokółka

  • Augustów
  • Wysokie Mazowieckie
  • Bielsk Podlaski
  • Grajewo

  • Siemiatycze
  • Zambrów
  • Hajnówka
  • Mońki

  • Kolno
  • Sejny

  Pompy ciepła montaż – podlaskie z Erato Energy

  Jeśli poszukujesz firmy, która w sposób kompleksowy przeprowadzi cały proces projektowania i montażu nowoczesnego systemu grzewczego opartego o pompę ciepła, jesteś w dobrym miejscu! Jesteśmy jednym z liderów branży odnawialnych źródeł energii – pompy ciepła nie mają dla nas tajemnic. Wykonujemy instalacje od A do Z – czyli od audytu i doboru odpowiednich rozwiązań, dostosowanych do konkretnych budynków przez montaż wysokiej jakości urządzeń po pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

  Chcesz dowiedzieć się, jaki może być koszt zakupu i montażu pompy ciepła? Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę z szacunkową kwotą na podstawie informacji o danej nieruchomości. Skontaktuj się z nami już dziś telefonicznie lub mailowo!

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt