fbpx
 

Fotowoltaika

Pompy ciepła

Magazyn energii

 

Pompy ciepła

DOBRANA PARA

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, dzięki któremu podgrzejemy ciepłą wodę użytkową (cwu, c.w.u) oraz zasilimy instalację centralnego ogrzewania (co, c.o.). Pompa powietrze-woda pobiera ciepło ze środowiska naturalnego i z użyciem energii elektrycznej oddaje je do zbiornika z wodą. Jej praca jest cicha oraz wyjątkowo ekonomiczna – dzięki pobranej 1 kWh prądu oddaje aż 4 kWh ciepła, co oznacza, że oddaje 4 razy więcej ciepła niż pobierze prądu. To sprawia, że jej użytkowanie jest dużo tańsze niż ogrzewanie elektryczne czy z użyciem tradycyjnych kotłów na paliwa. Dobierając źródło ogrzewania warto oszacować nie tylko sam koszt zakupu, ale również koszt późniejszej eksploatacji – czyli niezmiennie rosnącą cenę samego paliwa.

Fotowoltaika to instalacja, dzięki której wyprodukujesz własny prąd ze słońca. Działanie instalacji fotowoltaicznej jest bardzo proste – padające na moduły światło słoneczne jest przekształcane w prąd stały, a następnie przy pomocy inwertera instalacja elektryczna jest zasilana prądem zmiennym. Wyprodukowana przez instalację energia jest przekazywana z pierwszeństwem na bieżące zużycie w budynku, a nadwyżki przekazywane są do sieci (lub w przypadku instalacji hybrydowych, najpierw służy do naładowania magazynów energii). Pozwala to na znaczące obniżenie rachunku za prąd, przy prawidłowo dobranej instalacji, nawet do poziomu samych kosztów stałych, czyli w zależności od regionu nawet kilkunastu złotych miesięcznie.

 

Jakie są korzyści z posiadania zarówno fotowoltaiki, jak i pompy ciepła?

  • produkujesz własny prąd ze słońca, dzięki temu zmniejszasz ilość prądu pobranego z sieci,
  • oprócz mniejszego rachunku nie martwisz się również wciąż rosnącą ceną prądu,
  • fotowoltaika pokryje zarówno dotychczasowe zużycie, jak i potrzeby pompy ciepła,
  • pompa ciepła do swojego działania potrzebuje prądu, a ten produkujesz samodzielnie,
  • pompa ciepła jest łatwa w obsłudze i utrzymaniu, a oba rozwiązania ekologiczne,
  • zapomnij o rosnących kosztach paliw, rachunek za prąd i ogrzewanie to ten sam rachunek,
  • wybierając dobraną parę możesz wybierać wśród wysokich dotacji na oba urządzenia.

Decydując się na pompę ciepła warto wybrać również instalację fotowoltaiczną. Moc, którą potrzebujesz na pokrycie zapotrzebowania swojego domu należy powiększyć o szacowaną wartość, którą będzie zużywać pompa ciepła. Koszt fotowoltaiki w naszym klimacie zwraca się w około 5 lat, a to oznacza, że dalszą produkcję możemy traktować jako czas, w którym zwraca nam się również inwestycja w pompę ciepła. Jest to niezwykłe w kontekście urządzeń grzewczych – w większości inwestujesz w źródło ciepła, a następnie ponosisz koszty związane z jego eksploatacją i zasileniem w paliwo. Dodatkowym plusem jest niezawodność i bezawaryjność instalacji fotowotaicznej – która zachowa swoje działanie i wciąż będzie produkować energię nawet po kilkudziesięciu latach. Dzięki temu uzależnisz się od wciąż rosnących cen prądu, a także zapomnisz o cenach gazu, węgla czy innych paliw stosowanych w tradycyjnych kotłach grzewczych.

 

Planujesz montaż pompy ciepła? Rozważ też fotowoltaikę. Wybierając Wykonawcę swojej instalacji warto wybrać firmę, która posiada w swojej ofercie oba zestawy. Uzyskanie oferty od Erato Energy jest niezwykle proste:

Nasz Doradca, po otrzymaniu doboru mocy Twojej pompy ciepła, przedstawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, również, jeśli chodzi o instalację fotowoltaiczną.

 

Decydując się na montaż dobranej pary warto postawić na rozpoznawalną firmę, z ugruntowanym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami wśród Klientów oraz w branży. Realizacje wykonywane przez Erato Energy to profesjonalny montaż, z użyciem najwyższej klasy urządzeń i komponentów, a także sprawna obsługa serwisowa. Opieka serwisowa jest bardzo ważna dla instalacji fotowoltaicznych, ale jeszcze ważniejsza w kwestii pomp ciepła. Właśnie dlatego przykładamy ogromną wagę do jakości obsługi pomontażowej. Decydując się na instalację, nie szukaj w ciemno – zaufaj najlepszym, zaufaj Erato Energy.

Jak uzyskać finansowanie swojej instalacji?

    Kontakt