fbpx

Pompy ciepła
Małopolska

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Województwo małopolskie należy do tych, w których najbardziej poszukuje się nowoczesnych rozwiązań ograniczających zanieczyszczenie powietrza.

Rozwiązaniem na smog nad Krakowem i jego okolicach mogą być pompy ciepła. Te nowatorskie urządzenia do ogrzewania domu i wytwarzania ciepłej wody są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także wyjątkowo tanie. Świadczymy kompleksowe usługi na najwyższym poziomie z zakresu montażu pomp ciepła – dla domu i firmy! Sprawdź, dlaczego to ekologiczne, tanie rozwiązanie zyskało taką popularność!

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła małopolskie
  – dlaczego warto?

  Coraz więcej osób decyduje się na ogrzanie domu pompą ciepła. Obserwujemy od kilku lat dynamiczny wzrost tej branży. Nic dziwnego – tanie, niskoemisyjne ogrzewanie jest na wyciągnięcie ręki.

  Popularność systemów grzewczych opartych o pompy ciepła rośnie z roku na rok. Już teraz w co siódmym nowopowstającym budynku mieszkalnym w Polsce wykorzystuje się te instalacje. Jakie są korzyści z pomp ciepła?


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • Pompa ciepła generuje niewielkie koszty eksploatacyjne przy jednocześnie korzystnej temperaturze. To sposób na naprawdę tanie ogrzewanie. W połączeniu z fotowoltaiką jest całkowicie bezpłatne!
  • Z pomocą pomp ciepła można ogrzewać nie tylko domy, ale także budynki o większej powierzchni, na przykład firmy i instytucje.
  • Obsługa jest prosta – na regulatorze ustawia się pożądaną temperaturę... i to wszystko! Konserwacja również nie sprawia większych problemów; wystarczy raz w roku zamówić serwisanta, który sprawdzi działanie urządzenia.
  • Pompa ciepła to system przyjazny dla środowiska. Nie dochodzi tu do żadnego spalania, a więc do atmosfery nie są emitowane szkodliwe substancje.
  • Mieści się z powodzeniem w pralni, garażu czy w łazience i nie generuje hałasu.

  Jak działa pompa ciepła?

  Mechanizm działania pompy ciepła jest nieco zbliżony do naszych lodówek. Służą zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia. Korzystają z odnawialnych źródeł energii, czyli temperatury wody, powietrza lub gruntu. Tam znajduje się dolne źródło, w którym czynnik roboczy, krążący w instalacji, ogrzewa się. Następnie trafia do parownika, gdzie zostaje odparowany. W sprężarce jego temperatura i ciśnienie wzrastają, a w skraplaczu oddaje energię cieplną instalacji grzewczej w domu.

  To niezwykła alternatywa dla konwencjonalnego centralnego ogrzewania. Koszt eksploatacji jest w tym wypadku zdecydowanie niższy. Jedyne opłaty generuje praca sprężarki, która wymaga energii elektrycznej z gniazdka. Praca takiego systemu grzewczego przez cały rok kosztuje około 1500-2000 złotych. 25% energii cieplnej generuje prąd, natomiast pozostałe 75% to właśnie energia termiczna dolnego źródła. Co więcej, można tę kwotę jeszcze bardziej zredukować, łącząc pompę ciepła z fotowoltaiką – wtedy instalacja działa całkowicie bezpłatnie.

  Stosuje się różne urządzenia – powietrzne pompy ciepła, wodne pompy ciepła, gruntowe pompy ciepła i pompy ciepła do c.w.u. Dobór konkretnego systemu zależy od oczekiwań klienta, jego zapotrzebowania na ciepło i tego, jakie są warunki i możliwości na posesji. Przykładowo, jeśli na działce znajduje się woda, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie studni i stworzenie instalacji wodnej. Jeśli teren jest większy, świetnie sprawdzają się gruntowe pompy ciepła z kolektorem poziomym. Gdy takich możliwości nie ma, wykorzystuje się powietrze jako źródło energii.

   

  Dofinansowanie, dotacje do pompy ciepła – Małopolska

  Dofinansowanie, dotacje do pompy ciepła – Małopolska Na pompę ciepła możesz uzyskać dofinansowanie. Wynika to z faktu, że wymiana konwencjonalnego pieca na nowoczesny system grzewczy pozwala wpłynąć na stan powietrza i zmiany klimatyczne. Takie możliwości są dostępne na poziomie regionalnym i krajowym. W Małopolsce również działają miejscowe programy, dlatego polecamy kontakt z urzędem gminy lub miasta, by dowiedzieć się o zbliżających się naborach i przewidzianych funduszach. Inną opcją jest krajowy program "Czyste Powietrze 3.0", w ramach którego możesz uzyskać do 25 tysięcy złotych dotacji na zakup pompy ciepła oraz 5 tysięcy złotych na instalację fotowoltaiczną. Dzięki temu inwestycja szybciej się zwróci.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Montujemy pompy ciepła w następujących miastach i ich okolicach:

  • Kraków
  • Nowy Sącz,
  • Tarnów,
  • Bochnia,
  • Brzesk,

  • Chrzanów,
  • Dąbrowa Tarnowska,
  • Gorlice,
  • Limanowa,
  • Miechów,

  • Myślenice,
  • Nowy Targ,
  • Olkusz,
  • Oświęcim,
  • Proszowice,

  • Sucha Beskidzka,
  • Zakopane,
  • Wadowice,
  • Wieliczka.

  Pozostajemy elastyczni i świadczymy usługi na terenie całego województwa małopolskiego.

  Montaż pomp ciepła – Małopolska z Erato Energy

  Jesteśmy jednym z liderów rynku odnawialnych źródeł energii. W naszej pracy wykorzystujemy tylko pompy ciepła renomowanych marek, gwarantujące tanie i bezpieczne ciepło przez cały rok. Tworzymy systemy grzewcze szyte na miarę – dostosowujemy w stu procentach instalacje do oczekiwań klientów. Każdego dnia tworzymy rozwiązania, z pomocą których możliwe jest ogrzanie budynku pompą ciepła za możliwie najniższe kwoty. Ponadto proponujemy Ci fotowoltaikę, dzięki której koszty działania instalacji są jeszcze niższe. Jeśli chcesz poznać wstępną, szacunkową wycenę, uzyskasz ją u nas całkowicie bezpłatnie! Będziemy potrzebowali informacji o powierzchni budynku, liczbie pomieszczeń i zapotrzebowaniu na ciepło. Skontaktuj się z nami przez telefon lub mailowo i poznaj szczegóły oferty!

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt