fbpx

Fotowoltaika
podlaskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że w województwie podlaskim warunki do pracy instalacji fotowoltaicznych są jednymi z najlepszych w Polsce?

Wynika to z bardzo korzystnego nasłonecznienia – w północnej i wschodniej części Podlasia przekracza ono 1100 kWh na metr kwadratowych na rok, natomiast na pozostałym obszarze wynosi około 1000 kWh na metr kwadratowy. To oznacza wyższą wydajność systemów fotowoltaicznych niż w większej części Polski. Dzięki temu możesz zaoszczędzić tu więcej, a Twoja instalacja zwróci się znacznie szybciej!

Nic dziwnego, że instalacje fotowoltaiczne są na terenie województwa podlaskiego coraz bardziej popularne. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która uniezależni Cię od podwyżek cen prądu i zapewni realne, comiesięczne oszczędności, jesteś w dobrym miejscu! Sprawdź szczegóły i zobacz, co możemy Ci zaproponować!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Fotowoltaika Podlasie – dlaczego warto?

  Popularność paneli słonecznych w Polsce stale rośnie. Już teraz w kraju jest blisko pół miliona instalacji fotowoltaicznych, każdego dnia produkujących zieloną, bezpłatną energię elektryczną. Tylko w drugim półroczu 2020 roku ich liczba wzrosła o 200%.

  Korzystne nasłonecznienie w województwie podlaskim przekłada się na wyższą wydajność instalacji fotowoltaicznej i większe oszczędności, przekraczające często 90% w skali roku. To prosty sposób na to, by pozyskiwać tanią energię dzięki własnej instalacji na dachu lub obok budynku. Dlaczego fotowoltaika Podlaskie to tak opłacalne rozwiązanie?


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej

  • Zwrot kosztów inwestycji najczęściej następuje w ciągu od 5 do 7 lat. Wszystko dzięki wysokim oszczędnościom!
  • Choć panele fotowoltaiczne nie pracują w nocy i zimą działają krócej, rachunki za prąd pozostają na zbliżonym poziomie przez cały rok. Wynika to z faktu, że gospodarstwa domowe korzystające z fotowoltaiki są prosumentami, czyli mogą oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii (np. latem) do sieci energetycznej, by następnie pobierać bezpłatnie 80% lub 70% (w zależności od mocy całej instalacji) przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że latem oddajesz prąd, którego nie możesz wykorzystać, by później zimą pobierać go bezpłatnie. To naprawdę działa!
  • Dzięki wysokim comiesięcznym oszczędnościom inwestycja zwraca się w około sześć lat.
  • Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe. Automatycznie przełączają się między produkcją a poborem energii elektrycznej. Nie wymagają również uciążliwej konserwacji. Można, choć nie trzeba, pamiętać o myciu paneli fotowoltaicznych dwa razy do roku. Poza tym nie wymagają żadnych działań z Twojej strony. Żywotność instalacji fotowoltaicznej szacuje się na powyżej 30 lat.
  • Warto mieć także na uwadze, że dzięki instalacji PV redukujesz swój ślad węglowy. Do pracy fotowoltaiki nie wykorzystuje się złóż paliw kopalnych, nie dochodzi również do spalania, a zatem nie powstają szkodliwe substancje, które miałyby przeniknąć do atmosfery. Jest to najłatwiejsze w codziennej eksploatacji OZE, czyli odnawialne źródło energii.
  • Panele fotowoltaiczne uniezależnią Cię od planowanych podwyżek cen prądu!

  Z jakich etapów składa się budowa instalacji fotowoltaicznej z Erato Energy?

  Jak powstają nasze instalacje? Wykonanie systemu opiera się na kilku etapach:

  1. Pierwszy krok to bezpłatna wycena. W jej ramach szybko dowiesz się, ile może kosztować Cię instalacja fotowoltaiczna.
  2. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję i szczegóły oferty, przystępujemy do kolejnego kroku, czyli projektu montażu. To istotne, by instalacja była wydajna, a inwestycja szybko się zwróciła. Tworzymy profesjonalny, szczegółowy projekt, uwzględniający wiele elementów, wpływających na zużycie prądu. W ramach projektu dobieramy również wszystkie urządzenia. Pozostajemy w stałym kontakcie z Tobą i ustalamy szczegóły.
  3. Gdy projekt jest gotowy, możemy przystąpić do ostatniego kroku, jakim jest montaż. Przeprowadzamy go sprawnie i terminowo, jednak to, na czym zależy nam najbardziej, to uzyskanie jak najwyższej jakości instalacji. Dzięki naszej staranności możesz zaoszczędzić nawet 90% w skali roku.

  Nie zapominamy także o formalnościach. Zgłaszamy instalację do zakładu energetycznego, a ten w ciągu 30 dni wymieni Twój licznik na dwukierunkowy. Jeśli potrzebujesz wsparcia i ubiegasz się o dotacje, możesz liczyć na naszą pomoc.

   

  Dofinansowania, dotacje, dopłaty na fotowoltaikę – województwo podlaskie

  Fotowoltaika jest jednym z OZE. To oznacza, że jej rozwój ma znaczenie dla polskiego sektora energetycznego – decentralizacja i odejście od konwencjonalnych paliw to jedne z kierunków rozwoju. Z tego powodu istnieją liczne formy wsparcia, w ramach których możliwe jest uzyskanie dofinansowania na pokrycie kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych.

  Wiele z nich to programy lokalne, działające jedynie w województwie podlaskim. By je poznać, polecamy skontaktować się z miejscowymi urzędami i spytać o dostępne możliwości finansowania, przewidziane na ten rok.

  Istnieją również fundusze krajowe. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszy się program „Mój Prąd”, przeznaczony do klientów indywidualnych. W jego ramach możesz uzyskać 5 tysięcy złotych dofinansowania na instalację fotowoltaiczną. Z kolei "Czyste Powietrze 3.0" to preferencyjne pożyczki, a ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć podatek od koszów kwalifikowanych inwestycji do 53 tysięcy złotych.

  Rolnicy mogą skorzystać z programu „Agroenergia” – w tym wypadku maksymalna kwota dotacji wynosi aż 800 tysięcy złotych. Firmy mają również szeroki wybór – tu wymienić można na przykład program "Energia Plus" z preferencyjnymi pożyczkami do 300 milionów złotych.

  Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, pomożemy Ci w sporządzeniu wniosku o dofinansowanie na instalację.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie całego województwa podlaskiego, między innymi w następujących miastach i ich okolicach:

  • Siemiatycze
  • Zambrów
  • Hajnówka
  • Mońki

  • Kolno
  • Sejny

  Dojeżdżamy do klienta na terenie całego regionu i pozostajemy elastyczni.

  Montaż instalacji
  fotowoltaicznych w województwie
  podlaskim z Erato Energy

  Jesteśmy jednym z liderów branży fotowoltaicznej, o czym świadczy liczba przeprowadzonych przez nas inwestycji – w samym 2020 roku wykonaliśmy ponad 3000 realizacji, dzięki którym tysiące Polaków mogą cieszyć się niskimi rachunkami za prąd. Nasze rozwiązania kierujemy do klientów indywidualnych, rolników, firm i samorządów. Zapewniamy panele słoneczne i inne komponenty, o których wydajności mieliśmy możliwość przekonać się na własne oczy. Podczas całego przedsięwzięcia stawiamy na jakość naszych usług, dbając o każdy szczegół.

  Tworzymy systemy fotowoltaiczne szyte na miarę, w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i zgodne z Twoim budżetem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile może kosztować cała inwestycja oraz jakich korzyści możesz się spodziewać, skontaktuj się z nami, a my przygotujemy bezpłatną wycenę!

  Potrzebujesz instalacji fotowoltaicznej?

  ZAPYTAJ O WYCENĘ
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt