fbpx

Fotowoltaika
Głogów

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że Głogów i jego okolice gwarantują bardzo korzystne warunki do pracy paneli fotowoltaicznych? Nasłonecznienie przekracza tu krajową średnią 1000 kWh na metr kwadratowy rocznie.

Nasłonecznienie przekracza tu krajową średnią 1000 kWh na metr kwadratowy rocznie. W całym regionie powstaje coraz więcej instalacji fotowoltaicznych. Dzięki takiej inwestycji możesz zaoszczędzić nawet 90% w skali roku! Ponadto w ten sposób stawiasz na odnawialne źródła energii - czyli wybierasz rozwiązanie w pełni ekologiczne, bezemisyjne i niewymagające wydobycia surowców. Oferujemy profesjonalny projekt i montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki któremu szybko zaobserwujesz wysokie oszczędności. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy – możemy sporządzić bezpłatną wycenę, dzięki której poznasz szacunkowe koszty montażu instalacji!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

  Instalacje fotowoltaiczne składają się z różnych elementów, dzięki którym możesz pozyskiwać energię elektryczną całkowicie bezpłatną we własnym domu lub firmie.

  • Ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się panele, są zbudowane z płytek krzemowych. Gdy padają na nie promienie słoneczne, dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego – fotony wybijają elektrony, przez co powstaje prąd. Ma on napięcie stałe.
  • Inwerter przekształca prąd stały na zmienny, z którego korzystają urządzenia elektryczne.
  • Pozostałe urządzenia gwarantują stabilność i bezpieczeństwo pracy instalacji fotowoltaicznej.

  W polskich warunkach rzadko stosuje się instalacje typu off-grid, czyli odłączone od sieci energetycznej. Ustawodawstwo sprawia, że bardziej opłacalne jest oddawanie nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci. Latem nasłonecznienie jest na tyle duże, że generuje nadmiar prądu. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą go oddawać, by następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego pobrać 80% lub 70% wprowadzonych do sieci kilowatogodzin. Przekłada się to na zbliżoną wysokość rachunków przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Panele fotowoltaiczne w Głogowie – dlaczego warto?

  • Panele fotowoltaiczne nie wymagają spalania surowców. W toku ich pracy nie powstają szkodliwe substancje, które mogłyby unosić się do atmosfery.
  • Co istotne, panele można umieścić zarówno na dachu, jak i na gruncie obok budynku. Montaż instalacji fotowoltaicznych zależy od tego, jakie rozwiązanie będzie bardziej korzystne i pozwoli na lepsze uzyski.
  • Fotowoltaika to rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla firm.
  • Urządzenia wysokiej jakości pracują bezawaryjnie po trzydzieści lat i więcej. Są bezobsługowe. Konserwacja fotowoltaiki polega jedynie na regularnym myciu paneli, które można wykonać samodzielnie lub zlecić serwisantowi.
  • Panele fotowoltaiczne uwalniają Cię od problemu, jakim są stałe podwyżki cen prądu. Szacuje się, że do końca tej dekady rachunki mogą wzrosnąć o nawet 100%.
  • Przy pomocy paneli słonecznych można pokryć nawet 90% zapotrzebowania energetycznego.
  • Inwestycja szybko się zwraca - zwykle wystarczy około 5-7 lat. Można także zredukować koszt usługi montażu przy pomocy licznych dofinansowań.
  • Przedsięwzięcie możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Odlicza się wówczas 19% kosztów zakupu i montażu urządzeń.
  • Fotowoltaika jest teraz bardziej przystępna niż kiedykolwiek. Ceny komponentów zdecydowanie spadły, dlatego widok paneli na dachu przestaje być zaskakujący. To już nie luksus – panele fotowoltaiczne stają się standardem w nowym budownictwie!
   

  Dofinansowania do fotowoltaiki w Głogowie

  Tak jak wspominaliśmy, instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem bardzo przyjaznym dla środowiska. Z tego powodu istnieją zróżnicowane programy wsparcia, które sprawiają, że inwestycja jest mniej kosztowna. W Głogowie możesz skorzystać z lokalnych funduszy – w tym celu polecamy kontakt z miejscowymi urzędami miasta, powiatu i województwa, by zorientować się w planowanych projektach. Najczęściej są one zawarte w Regionalnych Programach Operacyjnych.

  Istnieją również fundusze o zasięgu krajowym. W tym wypadku szczególnie popularny jest "Mój Prąd", w ramach którego można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych. Dla rolników przeznaczony jest program Agroenergia, a dla przedsiębiorców – Energia Plus. Nasza firma dzięki długoletniemu doświadczeniu gwarantuje kompleksowe wsparcie w zakresie sporządzenia niezbędnych wniosków.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Z jakich etapów składa się montaż instalacji fotowoltaicznej?

  1. Najpierw sporządzamy dla Ciebie bezpłatną wycenę. Sprawdź, ile może kosztować przedsięwzięcie i jakich efektów możesz się spodziewać!
  2. Gdy zaakceptujesz naszą wycenę i zdecydujesz się na dalszą współpracę, tworzymy projekt, dzięki któremu instalacja fotowoltaiczna będzie najbardziej wydajna. Uwzględniamy warunki budowlane, zapotrzebowanie energetyczne i Twoje oczekiwania. Profesjonalnie dobieramy urządzenia i przygotowujemy precyzyjny plan działania.
  3. Następnie przeprowadzamy sprawny i bezpieczny montaż, podłączamy licznik dwukierunkowy i zgłaszamy instalację do dostawcy energii.
  4. Proponujemy również serwis. Dojeżdżamy do naszyc w razie wystąpienia jakichkolwiek trudności.

  Zaufaj profesjonalistom – postaw na jakość z Erato Energy!

  Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja instalacja przynosiła możliwie największe zyski, skorzystaj z usług ekspertów. Przeprowadziliśmy ponad dwa tysiące projektów w całej Polsce - bogate portfolio obejmuje klientów z różnymi oczekiwaniami, dlatego fotowoltaika nie ma już dla nas tajemnic. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie lub chcesz poznać wycenę, skontaktuj się z nami – rozwiejemy wątpliwości i przedstawimy nasze propozycje dla Twojego domu lub firmy!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt