fbpx

Pompy ciepła
kujawsko-pomorskie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Ogrzewanie domu to jedno z największych wyzwań, przed którymi stają wszyscy inwestorzy planujący budowę nowego lokum. Dotychczas głównym kryterium była wydajność wybranego systemu i cena jego późniejszej eksploatacji, obecnie coraz częściej do głosu dochodzą również kwestie związane z ekologią.

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mają możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii dzięki instalacji pomp ciepła, które spełniają wszystkie wymagania związane z nowoczesnym ogrzewaniem domu i dostarczaniem ciepłej wody użytkowej.

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła kujawsko-pomorskie
  – dlaczego warto?

  Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego sami mogą przekonać się, jak korzystanie z odnawialnych źródeł energii zmieni sposób funkcjonowania ich domów. Pompy ciepła to optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć troskę o planetę z własnym komfortem.

  Niezależnie od tego, czy decydujemy się na gruntowe pompy ciepła czy skorzystamy z najpopularniejszej opcji, czyli urządzenia typu powietrze-powietrze, szybko przekonamy się, że odnawialne źródła energii to nowatorskie rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • Możliwość ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej – instalując pompę ciepła, zyskujemy zarówno urządzenie grzewcze, jak również ciepłą wodę w kranie. Jest to zatem bardzo wygodne i wielofunkcyjne rozwiązanie.
  • Bezobsługowe korzystanie z pompy ciepła – urządzenie nie wymaga dostarczania paliwa lub opału, możemy cieszyć się ciepłem bez wysiłku.
  • Obniżenie kosztów eksploatacji budynku mieszkalnego – to bardzo ważny argument przemawiający za korzystaniem z pomp ciepła. Oprócz ceny montażu instalacji grzewczej, trzeba pamiętać o późniejszych kosztach jej użytkowania – pod tym względem pompy ciepła wydają się optymalnym rozwiązaniem pozwalającym na duże, comiesięczne oszczędności.
  • Troska o środowisko – o tym, że spalanie paliw stałych skutkuje zanieczyszczeniem powietrza, nie trzeba przekonywać nikogo. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań na rzecz środowiska, ale również naszego własnego zdrowia. Decydując się na pompy ciepła, wybieramy najbardziej ekologiczną opcję ogrzewania.

  Jak działa pompa ciepła?

  Pompa ciepła to prosty sposób na pozyskanie energii z naturalnych zasobów środowiska – wody, gleby i powietrza. Działanie urządzenia opiera się na wykorzystaniu różnicy temperatur i powoduje przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do miejsca o temperaturze wyższej. Proces ten wymaga dostarczenia energii elektrycznej, dlatego inwestorzy chętnie decydują się na połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów pomp ciepła –gruntowe, powietrzne czy urządzenia typu powietrze-woda. Różni je sposób pozyskiwania energii, ale łączy spełnienie najważniejszego celu instalacji, jakim jest zapewnienie ogrzewania i cieplej wody.

  Na montaż systemu mogą zdecydować się klienci, którzy są właścicielami starszych nieruchomości, ale najczęściej pompy ciepła stosuje się w nowobudowanych domach. Wówczas na etapie powstawania projektu najłatwiej zaplanować, jak będzie przebiegać instalacja. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z usług naszej firmy mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu optymalnego rozwiązania.

   

  Dofinansowanie pomp ciepła – kujawsko pomorskie

  Cena instalacji pomp ciepła to jedna z największych przeszkód dla inwestorów, wybierających ogrzewanie dla swojego domu. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na ekologiczne rozwiązania, możemy skorzystać z opcji rządowego dofinansowania. Jednym z najpopularniejszych programów, w ramach którego można liczyć na dotację, jest „Czyste Powietrze”. Wiemy, że wiele osób zniechęca konieczność zapoznania się z przepisami i skompletowanie potrzebnych dokumentów, dlatego mieszkańcy kujawsko-pomorskiego mogą liczyć na pomoc naszych doradców, którzy pomogą uzyskać najlepsze warunki finansowania inwestycji.


  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Bez względu na region, z którego pochodzą inwestorzy, warto wykorzystać potencjał pomp ciepła. Nasza firma działa również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, docierając do klientów mieszkających w dużych miastach i mniejszych miejscowościach, takich jak:

  • Bydgoszcz
  • Grudziądz
  • Toruń

  • Włocławek
  • Chełmno
  • Aleksandrów Kujawski

  • Radziejów
  • Brodnica
  • Ciechocinek

  • Żnin
  • Solec Kujawski
  • Inowrocław

  W każdym z tych miejsc można z powodzeniem korzystać z pomp ciepła. Naszym zadaniem jest przedstawić najlepszy plan wykorzystania źródeł odnawialnych, by mieszkańcy mieli dostęp do taniego ogrzewania i ciepłej wody.

  Pompy ciepła montaż – kujawsko-pomorskie z Erato Energy

  Inwestorzy wyrażający chęć instalacji pomp ciepła mogą zwrócić się do naszej firmy, by poznać wszystkie szczegóły związane z działaniem urządzeń i warunkami ich montażu. Skorzystanie z oferty przygotowanej przez specjalistów Erato Energy na pewno przełoży się na długofalowe oszczędności i będzie ważnym krokiem we wspólnej walce o czyste powietrze i środowisko. Możesz liczyć na pomoc na każdym etapie prac związanych z pojawieniem się w budynku pompy ciepła – począwszy od projektu, przez jego wykonanie i eksploatację.


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt