fbpx

Fotowoltaika
Wielkopolska

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Na terenie Wielkopolski coraz częściej możemy zobaczyć panele słoneczne (panele fotowoltaiczne). Odnawialne źródła energii stały się łatwo dostępne, ich cena cały czas spada, a istniejące dofinansowania pozwalają na znaczną redukcję kosztów inwestycji.

To sposób na comiesięczne, wysokie oszczędności – fotowoltaika pokrywa zdecydowaną większość zapotrzebowania energetycznego przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego! Wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z takiego rozwiązania, by móc każdego dnia czerpać bezpłatny prąd, wyprodukowany dzięki energii promieniowania słonecznego.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. wielkopolskie

  W fotowoltaikę inwestują nie tylko osoby fizyczne, ale także firmy, gospodarstwa rolne i samorządy. Szerokie systemowe wsparcie umożliwia znaczną redukcję kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej, a także samego użytkowania energii. Zyskujesz przede wszystkim niezależność energetyczną, która staje się stopniowo wiodącym trendem w budownictwie. Dlaczego warto inwestować w panele słoneczne i jak fotowoltaika może ułatwić Ci życie?


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Jak działa fotowoltaika?

  Panele słoneczne to nic innego jak moduły fotowoltaiczne, których zadaniem jest absorbowanie energii promieniowania słonecznego, a następnie przekształcanie jej na prąd. Ten jednak jest stały, czyli nie nadaje się dla naszych urządzeń. Drugim istotnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który zamienia prąd stały na zmienny, czyli taki, z którego możemy korzystać w domu lub w firmie.

  Panele fotowoltaiczne nie wymagają wysokiej temperatury – wręcz przeciwnie, przy bardzo wysokich temperaturach stają się mniej wydajne. Warunki, z którymi mamy do czynienia w Polsce, są idealne do rozwoju fotowoltaiki. Średnie nasłonecznienie w kraju wynosi około 1000 kWh/m, co umożliwia wydajną pracę systemów.

  Fotowoltaika wielkopolskie – dlaczego warto?

  • Szacuje się, że panele fotowoltaiczne zaspokajają około 90% zapotrzebowania na energetycznego czteroosobowej rodziny, która rocznie zużywa przeciętnie 5000 kWh. Pozwala to na znaczne oszczędności – nasi klienci najczęściej po tym, jak projekt instalacji fotowoltaicznej zostaje zrealizowany, cieszą się rachunkami w wysokości około 20 złotych. W zależności od zużycia, oszczędzają zatem najczęściej od 250 do 300 złotych miesięcznie.
  • Tak wysokie comiesięczne oszczędności sprawiają, że zwrot kosztów inwestycji następuje szybciej, niż wielu z nas się tego spodziewa. Najczęściej jest to około 6 lat.
  • Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność fotowoltaiki jest rola prosumenta. Oznacza to, że użytkownik może oddawać do sieci nadwyżkę wyprodukowanej energii, by następnie pobierać bezpłatnie 80% (w przypadku instalacji do 10 kW) lub 70% (w przypadku instalacji od 10 do 50 kW) przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. Ma to znaczenie w szczególności zimą – wówczas dzień jest krótszy, co oznacza, że panele pracują krócej, więc konieczne jest zasilanie domu przy użyciu prądu z sieci. Dzięki funkcji prosumenta można zdecydowanie zredukować rachunki za prąd w okresie zimowym.
  • Fotowoltaika jest całkowicie bezobsługowa i co do zasady nie wymaga serwisowania. Jedyna konserwacja, jaka jest niezbędna, to mycie paneli najlepiej dwa razy w roku. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić zewnętrznej firmie. Panele należy myć, by oczyścić je z pyłu, kurzu i innych zabrudzeń, które obniżają ich wydajność.
  • Formalności nie są czasochłonne. Wystarczy zgłoszenie instalacji do dostawcy prądu i wymiana licznika na dwukierunkowy, czyli taki, który zlicza zarówno przesył, jak i odbiór prądu.
  • Istnieją alternatywne źródła finansowania. Po pierwsze są to liczne dofinansowania i dotacje, z których część jest przeznaczona dla osób fizycznych, a część dla przedsiębiorstw lub samorządów. Po drugie, można wziąć abonament lub leasing – my w Erato Energy proponujemy abonament z banku BNP Paribas, w ramach którego rata wynosi tyle, co dawny rachunek za prąd, a także leasing dla przedsiębiorstw.
  • Nie bez znaczenia pozostaje bezemisyjność fotowoltaiki - w toku jej pracy nie powstają szkodliwe dla środowiska substancje oraz gazy cieplarniane. Ponadto nie korzysta się z surowców, które prędzej czy później się wyczerpią - przykładowo w kopalni w Bełchatowie zasobów pozostało na jeszcze około dwadzieścia lat. Energia Słońca jest niewyczerpalna - a do tego całkowicie bezpłatna!

  Etapy instalacji fotowoltaiki

  Pierwszym krokiem jest konsultacja, podczas której osoby zainteresowane fotowoltaiką przedstawiają nam swoje oczekiwania. Następnie przeprowadzamy wizję lokalną i stwierdzamy, czy korzystniejsze będzie umiejscowienie paneli na dachu czy na gruncie oraz jakie elementy musimy wziąć pod uwagę. Później tworzymy projekt instalacji fotowoltaicznej. Jest to kluczowy element całego procesu. W międzyczasie opracowujemy najlepsze możliwości finansowania realizacji, tak, by poniesione przez klienta koszty były jak najmniej dotkliwe. Następnie wykonujemy montaż całej instalacji i podłączamy ją do sieci energetycznej.

   

  Dotacje, dofinansowanie na fotowolaikę w województwie wielkopolskim

  Zastanawia Cię dofinansowanie OZE w Wielkopolsce? Przed przystąpieniem do inwestycji warto jest zadzwonić do lokalnego urzędu gminy, miasta bądź do starostwa powiatowego i spytać o istniejące w regionie dofinansowania do OZE. Możesz skorzystać także z funduszy krajowych.

  Mój Prąd

  To program umożliwiający dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Wsparcie nie może wynieść więcej niż 5 tysięcy złotych i dotyczy instalacji od 2 kW do 10 kW.

  Czyste Powietrze

  To drugi istotny program, którego jednym z elementów jest wsparcie w zakupie i montażu systemu fotowoltaicznego. W jego ramach można uzyskać preferencyjną pożyczkę rozłożoną na maksymalnie 180 miesięcy o oprocentowaniu WIBOR 12 + 70 pkt bazowych i nie mniej niż 2% w skali roku.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie województwa wielkopolskiego, w tym w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele i instalacje fotowoltaiczne – Wielkopolska z Erato Energy

  Zrealizowaliśmy już ponad 2600 projektów na terenie całego kraju, w tym województwa wielkopolskiego. Każdy projekt przeprowadzamy z taką samą pasją, zaangażowaniem i kreatywnością, bo zależy nam na wydajności proponowanych przez nas rozwiązań. Wykonujemy montaż w sposób staranny i bezpieczny, tak, by cały system służył przez długie lata. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty naszej firmy, nie czekaj – wejdź w zakładkę "Kontakt" i uzupełnij formularz kontaktowy!

  ZAPYTAJ O WYCENĘ
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt