fbpx
parallax background

Pompy ciepłaNowoczesne systemy grzewcze generujące niskie koszty eksploatacyjne są na wyciągnięcie ręki. Pompy ciepła to nowatorski sposób ogrzewania budynku i wytwarzania ciepłej wody użytkowej, dzięki któremu będziesz oszczędzać już od pierwszego dnia. Oferujemy kompleksowe, dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązania, zapewniające maksymalną wydajność, niskie koszty eksploatacji i świetny komfort termiczny. Tworzymy szyte na miarę instalacje złożone z urządzeń grzewczych o wysokiej jakości. Jeśli chcesz poznać szacunkowy koszt inwestycji, skontaktuj się z nami!

Zapytaj o wycenę


  parallax background

  Finansowanie pomp ciepła

  parallax background

  Pompa ciepła – co to jest? Gdzie się ją montuje?  Pompa ciepła to zaawansowane technologicznie urządzenie, służące do tego, by każdego dnia zapewniać ciepło w budynku i umożliwiać wytwarzanie ciepłej wody użytkowej. Pompy korzystają z odnawialnych źródeł energii – nie wykorzystują paliw kopalnych. Bazują na temperaturze źródła ciepła, którym może być woda, powietrze lub grunt. Tak skonstruowane ogrzewanie składa się z trzech części:


  Podstawą działania pomp ciepła jest termodynamika. Zgodnie z prawami fizyki ciało o wyższej temperaturze oddaje ciepło zimniejszemu ciału. Tak jest również w tym przypadku. Wyróżnia się następujące rodzaje urządzeń tego typu:

  • powietrzna pompa ciepła (powietrze/woda lub powietrze/powietrze)
  • gruntowa pompa ciepła
  • wodna pompa ciepła
  • powietrzna pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej (nie służy do ogrzewania budynku).

  Dobór odpowiedniej technologii zależy od tego, jakie są warunki na posesji i jakie są oczekiwania użytkowników. Jeśli nieruchomość jest duża, dobrym rozwiązaniem może okazać się gruntowa pompa ciepła, czyli taka, której źródłem energii jest temperatura gruntu. W przypadku możliwości przeprowadzenia odwiertu świetnym rozwiązaniem jest wodna pompa ciepła. Prostszym rozwiązaniem są pompy ciepła powietrze/woda i powietrze/powietrze. Profesjonalnie dobieramy odpowiedni system i tworzymy instalacje, które zapewnią najlepsze rezultaty i maksymalny komfort termiczny.

  parallax background

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła

  parallax background

  Jak działają pompy ciepła?  Pompy ciepła wykorzystują do ogrzewania dolne źródło ciepła – czyli wodę, powietrze lub grunt. Dzięki nowoczesnej technologii mogą pracować efektywnie przez cały rok. Czynnik roboczy, krążący w instalacji, pobiera energię termiczną u dolnego źródła. Następnie trafia do parownika, gdzie przechodzi w stan gazowy. Sprężarka zwiększa jego temperaturę i ciśnienie. W skraplaczu czynnik roboczy oddaje energię termiczną instalacji grzewczej w domu – i cykl się zapętla.

  Sprężarka wymaga do swojej pracy energii elektrycznej. To jedyny koszt ogrzewania, jaki generuje pompa ciepła. Jedynie 25% wyprodukowanego ciepła pochodzi z energii elektrycznej – pozostałe 75% to ciepło, które wytwarza dolne źródło. Nasi klienci szacują wysokość kosztów ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej na około 1500-2500 złotych rocznie. To nieporównanie mniej, niż w przypadku standardowych systemów grzewczych. Co więcej, można tę kwotę obniżyć. Koszt pracy pompy ciepła można zredukować, inwestując w instalację fotowoltaiczną, która będzie produkować energię elektryczną całkowicie bezpłatnie. Oferujemy również możliwość montażu systemu fotowoltaicznego, gwarantującego wysoką wydajność.

  Dlaczego warto zamontować pompę ciepła – korzyści  Pompy ciepła to jedne z najtańszych w użytkowaniu urządzeń grzewczych. Nawet przy bardzo niskich temperaturach poza domem energia źródła ciepła jest wystarczająca, by zapewnić komfort termiczny. To przekłada się na realne, wysokie i comiesięczne oszczędności. Co jeszcze przekonało klientów do wyboru pomp ciepła?

  • Pompy ciepła są całkowicie przyjazne dla środowiska. To ekologiczne ogrzewanie, nieemitujące szkodliwych substancji do atmosfery i niewymagające wydobycia paliw kopalnych.
  • Na uwagę zasługuje także bezobsługowość pomp ciepła. Zapomnisz o takich czynnościach jak selekcjonowanie opału, kupowanie go, czyszczenie pieca i innych tego typu. Wszystko odbywa się przy pomocy regulatora.
  • Pompy ciepła nie grożą wybuchem.
  • Mają również funkcję chłodzenia.
  • Są niewielkie. Mieszczą się w pralni, łazience czy garażu. Nie musisz przeznaczać cennej powierzchni w domu na kotłownię.
  • Pompę ciepła można zastosować także w budynku firmowym.

  Już teraz w co siódmym nowopowstającym polskim domu montuje się pompy ciepła. Przekonaj się, jak tanie może być ogrzewanie!

  parallax background

  Sprawdź warunki finansowania pomp ciepła

  parallax background

  Jak określić zapotrzebowanie cieplne budynku?  Efektywność ogrzewania domu zależy od wielu czynników. By określić zapotrzebowanie cieplne, warto posłużyć się wskaźnikiem strat ciepła. To on pomoże określić moc pompy ciepła. Przyjmuje się, że wynosi on:

  • 120 do 200 W/m2, jeśli budynek nie posiada izolacji cieplnej i jest wybudowany przed 1982 rokiem
  • 90 do 120 W/m2, jeśli budynek pochodzi z lat osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych
  • 60 do 90 W/m2 w przypadku nowszych budynków z dobrą izolacją i nowoczesnymi oknami, uniemożliwiającym utratę energii cieplnej

  Jeśli masz wątpliwości, jak określić zapotrzebowanie cieplne, nie musisz się martwić. Profesjonalnie dobieramy urządzenia i technologie, dzięki którym ogrzewanie będzie w pełni efektywne. Z nami nie musisz się o to martwić – przeprowadzimy kompleksowy, sprawny audyt!

  Chcesz wiedzieć więcej?  W zakładce Baza Wiedzy znajdziesz najczęściej zadawane pytania w temacie pomp ciepła, a także słowniczek podstawowych pojęć oraz poradnik dla inwestora. Dokładnie wszystkie najważniejsze informacje, jakich potrzebujesz.


  Baza wiedzy
  parallax background

  Instalacja pomp ciepła z Erato Energy. W jakich województwach działamy?  Działamy na terenie całego kraju, czyli w:

  • województwie dolnośląskim,
  • województwie kujawsko-pomorskim,
  • województwie lubelskim,
  • województwie lubuskim,

  • województwie łódzkim,
  • województwie małopolskim,
  • województwie mazowieckim,
  • województwie opolskim,

  • województwie podkarpackim,
  • województwie podlaskim,
  • województwie pomorskim,
  • województwie śląskim,

  • województwie świętokrzyskim,
  • województwie warmińsko-mazurskim,
  • województwie wielkopolskim,
  • województwie zachodniopomorskim.

  Dojeżdżamy do klientów w każdej lokalizacji.


  Dlaczego warto wybrać nas?  Jeśli poszukujesz sprawdzonego dostawcy wydajnych rozwiązań wykorzystujących pompę ciepła, jesteś w dobrym miejscu. Jesteśmy jednym z liderów branży odnawialnych źródeł energii. Nasze doświadczenie i fachowa wiedza pozwalają nam tworzyć wysoce wydajne instalacje grzewcze, zapewniające tanie ogrzewanie budynków mieszkalnych i firmowych przez cały rok. W swojej pracy wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości o świetnym współczynniku COP, określającym efektywność. To urządzenia, o których bezawaryjności mieliśmy okazję się przekonać. Ponadto z naszą pomocą możesz postawić na rozwiązanie generujące największe oszczędności: połączenie pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej. Tworzymy projekty szyte na miarę i do każdej realizacji podchodzimy w pełni indywidualnie.

  parallax background

  Wybierz nowoczesną technologię ogrzewania domu z Erato Energy!


  Zdecydowana redukcja kosztów ogrzewania jest możliwa dzięki najnowszej technologii. Z naszą pomocą wkrótce zaobserwujesz wysokie, comiesięczne oszczędności. Dojeżdżamy do klientów w całej Polsce i przeprowadzamy projekty od A do Z – z nami nie musisz się martwić o określenie zapotrzebowania cieplnego, dobór odpowiedniego urządzenia czy sposób montażu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile wynosi szacunkowy koszt inwestycji, skontaktuj się z nami – przygotujemy bezpłatną wycenę, która rozwieje Twoje wątpliwości. Zapraszamy!