fbpx

Fotowoltaika
łódzkie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

W województwie łódzkim coraz częściej możemy zaobserwować panele fotowoltaiczne (słoneczne), co wynika z korzystnego nasłonecznienia – w tym regionie wynosi ono 1100 kWh/m.

Ten dawniej silnie uprzemysłowiony obszar dziś ma szanse zamienić się w obszar intensywnego rozwoju odnawialnych źródeł energii. W montaż instalacji fotowoltaicznych inwestuje wiele gospodarstw domowych, ale także sporo firm (zarówno małych, jak i średnich oraz dużych), rolników i samorządów. Systemy fotowoltaiczne, cieszące się tak dużym zainteresowaniem na całym świecie, stają się popularne także na terenie województwa łódzkiego.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. łódzkie

  Zacznijmy od tego, czym jest fotowoltaika. Znane nam wszystkim panele fotowoltaiczne to nic innego jak moduły, w których skład wchodzą ogniwa fotowoltaiczne, służące do absorbowania energii słonecznej i przekształcania jej w prąd stały. Następnie falownik zamienia go w prąd zmienny, z którego możemy korzystać w domach. Co istotne, jest on całkowicie bezpłatny, a w toku pracy instalacji PV nie powstają żadne szkodliwe substancje, wpływające na zmiany klimatyczne.

  W Polsce panują doskonałe warunki do tego, by energię elektryczną produkować przy pomocy instalacji fotowoltaicznych – nie jest tu niezbędna wysoka temperatura (wręcz przeciwnie, często w bardzo wysokich temperaturach systemy są mniej wydajne i bardziej podatne na uszkodzenia), liczy się za to dobre nasłonecznienie. Właśnie dlatego panele fotowoltaiczne możemy zobaczyć coraz częściej – także w województwie łódzkim. Z jakimi korzyściami się to wiąże, z jakich dotacji można skorzystać i dlaczego się to opłaca?


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Fotowoltaika w łódzkim
  - korzyści

  • Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe. Ogniwa, połączone w moduły, pracują przez cały dzień bez przerwy. Konserwacja również jest bezproblemowa - wystarczy regularne mycie modułów, by oczyścić je z pyłu, kurzu i innych zabrudzeń, co podnosi ich wydajność. Można to wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług zewnętrznych firm.
  • Choć koszt inwestycji jest dość wysoki, w Polsce skorzystać możemy z licznych dotacji i preferencyjnych pożyczek, a także innych form finansowania. Dzięki temu zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych zwraca się szybciej. W Erato Energy proponujemy abonament zaoferowany przez bank BNP Paribas – raty wyniosą tyle, co dawny rachunek za energię.
  • Nawet bez korzystania z dotacji inwestycja zwraca się szybko – najczęściej około 6 lat w przypadku gospodarstw domowych (firmy i gospodarstwa rolne wymagają indywidualnych obliczeń). Wszystko wynika z wysokich oszczędności co miesiąc. Rachunki za prąd naszych klientów wynoszą około 20 złotych miesięcznie, co oznacza oszczędności najczęściej od 250 do 300 złotych w przypadku standardowego, czteroosobowego gospodarstwa domowego. Bezpłatny prąd pokrywa zdecydowaną większość zapotrzebowania energetycznego.
  • Formalności są minimalne. Nie jest niezbędne żadne zezwolenie, a jedynie zgłoszenie instalacji do dostawcy. Ważne jest także zainstalowanie licznika dwukierunkowego - na jego podstawie oblicza się, ile energii przekazano do sieci, a ile pobrano.
  • Ten sposób pobierania energii nie wiąże się z emisją żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Ma to znaczenie w dobie zwiększonej świadomości ekologicznej. Ponadto istotne jest, że konwencjonalne źródła energii, takie jak węgiel, nie są odnawialne, a co za tym idzie, kiedyś się wyczerpią – i nastąpi to w nie tak odległej przyszłości, jak może się wydawać. Z tego powodu już teraz wiele osób zastanawia się, jak pozyskiwać energię elektryczną z alternatywnych źródeł. Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie, dostosowane do potrzeb użytkowników indywidualnych.
  • Jak można się domyślić, panele nie pracują w nocy. Zimą, gdy dni są krótsze, mogłoby to stanowić problem. Wcale tak jednak nie jest! W okresach zwiększonej produkcji energii możesz oddawać jej nadwyżki do sieci, by następnie pobierać ją bezpłatnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. Na tym polega funkcja prosumenta, szczegółowo regulowana przez ustawodawstwo. W przypadku mikroinstalacji (czyli większości instalacji domowych) można odebrać 80% ilości wyprodukowanej energii, w przypadku tych przekraczających 10 kW – 70%. Pozwala to znacznie zredukować rachunki za energię w okresie zimowym oraz przydaje się w nocy. Możliwe jest także magazynowanie wyprodukowanych nadwyżek w do tego przeznaczonych akumulatorach.
  • Jak widać korzyści jest mnóstwo, a to tylko część z nich. Chętnie opowiemy Ci o innych atutach fotowoltaiki i pomożemy w wybraniu rozwiązań, które sprawdzą się w przypadku Twojego domu!
   

  Dofinansowania i dotacje do fotowoltaiki – łódzkie

  Na terenie województwa łódzkiego można skorzystać z dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Warto przed przystąpieniem do prac skontaktować się z właściwym urzędem gminy (lub powiatu), by dowiedzieć się więcej na temat programów dofinansowań do fotowoltaiki. Wiele gmin ma w swojej ofercie wsparcie dla osób, które chcą pobierać w ten sposób energię elektryczną. Mieszkańcy regionu korzystają także z krajowych programów wsparcia, cieszących się dużą popularnością w całej Polsce. Jako Erato Energy pomagamy w wypełnieniu wniosków o zewnętrzne finansowanie realizacji projektu.


  thunderbolt

  Mój prąd

  To program jednorazowych dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW. W jego ramach można uzyskać dofinansowanie w kwocie nieprzekraczającej 5 tysięcy złotych.
  thunderbolt (1)

  Czyste Powietrze

  To program jednorazowych dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW. W jego ramach można uzyskać dofinansowanie w kwocie nieprzekraczającej 5 tysięcy złotych.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie całego województwa łódzkiego, między innymi w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele fotowoltaiczne
  – województwo łódzkie
  z Erato Energy

  Panele fotowoltaiczne – województwo łódzkie z Erato Energy Chcesz pozyskiwać energię ze Słońca całkowicie bezpłatnie i w harmonii z naturą? Możemy Ci w tym pomóc! Kompleksowo przeprowadzamy prace związane z doborem, projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych, dbając o bezpieczeństwo i maksymalną wydajność. Pracujemy na zaawansowanym technologicznie sprzęcie, który możemy każdemu polecić i który jest gwarancją wysokich oszczędności. Przeprowadziliśmy już ponad 2600 realizacji na terenie całej Polski, budując w ten sposób niepowtarzalne doświadczenie, z którego korzystamy w naszej pracy każdego dnia. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty, nie czekaj – wypełnij formularz kontaktowy w zakładce "Kontakt"!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt