fbpx

Pompy ciepła
dolnośląskie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

W ciągu ostatnich lat znacząco zmieniło się podejście do ogrzewania budynków - coraz rzadziej inwestorzy wybierają piece wymagające użycia paliw stałych, a zamiast nich na rynku pojawiają się bardziej ekologiczne rozwiązania.

Jednym z nich są pompy ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii, by zapewnić ogrzewanie pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Nasza firma specjalizuje się w przygotowywaniu tego rodzaju instalacji. Zapewniamy kompleksową obsługę klientów indywidualnych i firm z województwa dolnośląskiego, by dzięki pompom ciepła mogli zadbać o środowisko i własne finanse.

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła dolnośląskie
  – dlaczego warto?

  Za rosnącą popularnością pomp ciepła stoi szereg korzyści. Klienci są coraz bardziej świadomi, jak wygląda korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

  Instalacja pompy ciepła gwarantuje korzyści na wielu polach. Warto zwrócić się do naszych specjalistów, by przekonać się, że są one osiągalne również dla mieszkańców województwa dolnośląskiego.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • Ogrzewanie przyjazne środowisku – korzystanie z pompy ciepła nie generuje zanieczyszczeń. Odnawialne zasoby energii to najbardziej ekologiczny sposób, aby ogrzać dom.
  • Oszczędności – aspekt ekonomiczny jest istotny dla dużej części klientów. Instalacja pompy ciepła przyniesie długofalowe korzyści finansowe - koszty ogrzewania można zniwelować nawet do zera, jeśli pompa będzie współdziałać z instalacją fotowoltaiczną, czyli czerpać energię ze słońca.
  • Ogrzewanie pomieszczeń i wody jednym urządzeniem – pompy ciepła to nowoczesne systemy pozwalające zadbać nie tylko o temperaturę w domu, ale także dostarczyć do niego ciepłą wodę użytkową. Ogrzewanie podłogowe i ciepła woda? Nie muszą ich zapewniać oddzielne instalacje - wystarczy dobrze dobrana pompa ciepła.
  • Wygoda i bezpieczeństwo – brak opału sprawia, że obsługa pompy ciepła jest bezproblemowa, nie trzeba również martwić się o jego zakup, dostarczenie i bieżące uzupełnianie. Jedyne, co muszą zrobić domownicy, to użyć regulatora, by ustawić najbardziej odpowiadającą im temperaturę.

  Jak działa pompa ciepła?

  Kluczowymi elementami każdego systemu są dwa źródła ciepła – dolne, oddające ciepło, oraz górne czyli instalacja grzewcza w budynku. Pomiędzy nimi krąży czynnik roboczy odpowiadający za przekazywanie energii między dwoma punktami. Przechodząc przez parownik, czynnik roboczy zmienia swoją postać na gazową, a sprężarka powoduje zwiększenie jego temperatury i ciśnienia. Ogrzane powietrze trafia do skraplacza, skąd ciepło zostaje przekazane do instalacji grzewczej rozprowadzonej w budynku. Działanie pompy ciepła (a konkretnie sprężarki) wymaga dopływu energii elektrycznej. Jej dostarczenie może generować jedyne koszty związane z ogrzewaniem, ale klientom proponujemy korzystną alternatywę w postaci paneli fotowoltaicznych dostarczających prąd do pomp ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu budynek może stać się całkowicie niezależny energetycznie, a jego właściciele znacząco obniżyć koszty jego eksploatacji.

  W zależności od rodzaju dolnego źródła ciepła, inwestorzy mogą spotkać się z kilkoma rodzajami pomp – gruntowymi, powietrznymi lub wodnymi. Decyzja o wyborze konkretnego urządzenia powinna uwzględniać warunki na działce, wielkość domu oraz potrzeby jego mieszkańców. Nasi doradcy przedstawią dostępne oferty i pomogą wybrać najlepszą opcję w celu zminimalizowania kosztów ogrzewania.

   

  Dofinansowanie pompy ciepła – dolnośląskie

  Oprócz obniżenia kosztów eksploatacji domu instalacja pompy ciepła może wiązać się z innymi korzyściami finansowymi. Inwestorzy dzięki programom rządowym i samorządowym mają szansę na uzyskanie dofinansowania w kwocie nawet 25 000 złotych. Kwota ta może być jeszcze wyższa, jeśli oprócz pompy ciepła inwestycja będzie obejmować również instalację paneli fotowoltaicznych o mocy do 10 kW. Wówczas można otrzymać dodatkowe 5 000 złotych na ich zakup i pracę instalacyjne.

  Wiele osób obawia się, czy uda im się poprawnie wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Dzięki pomocy Erato Energy przejście przez wszystkie formalności będzie łatwiejsze, a nasi klienci z województwa dolnośląskiego mają duże szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy i szybką instalację pomp ciepła.


  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem miasta czy wsi, budujesz nowy dom lub posiadasz starszą nieruchomość, możesz korzystać z odnawialnych źródeł energii, które zapewnią Ci ciepło, a nawet umożliwią ogrzanie wody. Nasza firma świadczy swoje usługi na terenie Dolnego Śląska, między innymi w takich miejscowościach, jak:

  • Wrocław,
  • Wałbrzych,
  • Legnica,

  • Lubań,
  • Kłodzko,
  • Oleśnica,

  • Jelenia Góra,
  • Bolesławiec,
  • Strzegom,

  • Zgorzelec,
  • Świdnica,
  • Szklarska-Poręba.

  Montaż samego urządzenia nie będzie kłopotliwy dla mieszkańców tych miejscowości, jeśli zdecydują się na pomoc naszych ekspertów. Mówimy TAK dla pomp ciepła w dolnośląskim!

  Pompy ciepła
  montaż – dolnośląskie
  z Erato Energy

  Efektywność naszej pracy chwalą sobie już zadowoleni klienci z dolnośląskiego i innych województw - z Erato Energy montaż pomp ciepła nie jest wyzwaniem, lecz pewną i opłacalną inwestycją. Nasze urządzenia grzewcze zapewniają skuteczność ogrzewania powietrza i wody, a przy tym energia może płynąć z naturalnych źródeł. Zdaj się na nas, a przekonasz się, że przy montażu nie są konieczne nawet odwierty: pompy ciepła powietrze-woda czy powietrze-powietrze zainstalujemy z minimalną ingerencją w stan budynku czy działki. Nasze doświadczenie w montażu pomp ciepła gwarantuje zadowolenie z jakości usług! Pompa ciepła to dobra energia dla Twojego domu i rozwiązanie na przyszłość.

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt