fbpx

Fotowoltaika
Podkarpacie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Na Podkarpaciu można wyraźnie poczuć bliską więź człowieka z naturą. Doceniają to mieszkańcy, ale także turyści. To dobre miejsce, by przemyśleć specyficzną relację, która łączy nas z otaczającym światem i zastanowić się, jak zminimalizować nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jeśli chcemy, by wizerunek województwa podkarpackiego nie uległ drastycznym przemianom, musimy swoimi działaniami chronić ten wyjątkowy region od degradacji.

Choć wymaga to wielopłaszczyznowych kroków, warto od czegoś zacząć – w tym pomocna może być fotowoltaika! Z instalacji fotowoltaicznych może skorzystać każdy z nas – zarówno gospodarstwa domowe, jak i firmy (małe, średnie i duże) oraz samorządy, które wdrażają zrównoważoną politykę energetyczną.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. opolskie

  Panele fotowoltaiczne to jednak nie tylko inwestycja w czyste powietrze i spowolnienie zmian klimatycznych, ale także droga do oszczędności i niezależności od stałych wzrostów cen prądu. Energia promieniowania słonecznego jest przecież całkowicie bezpłatna, a opracowana przez naukowców technologia jej przetwarzania na prąd jest przystępna, bezobsługowa i prosta w konserwacji. Postaw na innowację – wybierz panele fotowoltaiczne z Erato Energy!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Czym jest fotowoltaika?

  Panele fotowoltaiczne to moduły składają się z wyspecjalizowanych ogniw, które absorbują energię promieniowania słonecznego i służą do produkcji energii elektrycznej. Drugim istotnym elementem, który zawierają systemy fotowoltaiczne, jest falownik – jego zadaniem jest przekształcanie wyprodukowanego przez moduły prądu stałego na prąd zmienny, dostosowany do potrzeb naszych urządzeń domowych.

  Wielu zainteresowanych fotowoltaiką zastanawia się, czy Polska zapewnia dobre warunki klimatyczne do działania instalacji fotowoltaicznych. Fotowoltaika nie wymaga jednak wysokiej temperatury, ponieważ liczy się po prostu nasłonecznienie. Najczęściej tworzy się tak zwane instalacje on-grid, czyli podpięte do sieci energetycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz oddawać jako prosument nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci, a następnie ją pobierać, kiedy panele nie pracują (czyli w nocy).

  W naszym kraju jest to precyzyjnie uregulowane prawnie - licznik dwukierunkowy rejestruje ilość pobranej i oddanej energii, a na pobranie bezpłatnej energii masz rok od zakończenia okresu rozliczeniowego. Funkcja prosumenta pozwala znacznie obniżyć rachunki za energię w sezonie zimowym, gdy dni są krótsze, więc panele fotowoltaiczne pracują krócej.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Korzyści z instalacji fotowoltaiki w województwie podkarpackim

  Przyjrzyjmy się najważniejszym korzyściom z fotowoltaiki, które docenią zarówno mieszkańcy województwa podkarpackiego, jak i całej Polski:

  • Dzięki fotowoltaice uniezależniasz się od podwyżek cen energii. Większość z nas zauważyła, że za tę samą ilość pobranej energii płacimy więcej niż wcześniej. Z fotowoltaiką ten problem niemal całkowicie znika.
  • Odpowiednio dobrany system pozwala zaspokoić około 90% zapotrzebowania energetycznego przeciętnego gospodarstwa domowego składającego się z czterech osób. W Erato Energy stawiamy nacisk na precyzyjny projekt, który pozwoli już na wstępie oszacować potencjalne oszczędności.
  • Redukcja kosztów zakupu i montażu paneli jest możliwa! Możesz skorzystać z jednego z licznych dofinansowań lub wziąć preferencyjną pożyczkę, dzięki czemu mniej odczujesz wydatki związane z inwestycją.
  • Fotowoltaika jest bezemisyjna i nie przyczynia się do zmian klimatycznych i powstawania smogu. Warto mieć ponadto na uwadze, że tradycyjne źródła energii są nieodnawialne, czyli w końcu się wyczerpią. Dlatego już teraz dobrym krokiem jest postawienie na zieloną, nowoczesną energię, odpowiadającą wyzwaniom XXI wieku!
  • Dzięki wysokim comiesięcznym oszczędnościom inwestycja zwraca się w około sześć lat.
  • Panele słoneczne generują roczne oszczędności w wysokości około 2,5-3 tysięcy złotych rocznie.
  • Jeśli nie chcesz instalować fotowoltaiki na dachu, możesz z powodzeniem umieścić ją na gruncie obok domu.

  Korzyści jest więcej. Może przekona Cię to, że Twoja domowa elektrownia będzie całkowicie bezobsługowa, a konserwacja polega jedynie na myciu paneli dwa razy w roku, które możesz wykonać sam lub zlecić zewnętrznej firmie? Dobrym argumentem jest też fakt, że panele są trwałe –- najstarsze systemy fotowoltaiczne działają około czterdziestu lat i dalej są wydajne. Na nasze panele zyskujesz dziesięcioletnią gwarancję podstawową i dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta na wydajność produkcji nie mniejszą niż 80%. To bezpieczne, nowoczesne, bezpłatne w użytkowaniu i przyjazne dla środowiska źródło energii, którego rosnąca popularność może zmienić oblicze polskiej energetyki!

   

  Dotacje oraz dofinansowania do fotowolaiki na Podkarpaciu

  Na Podkarpaciu możesz także skorzystać z programów dotacji, dzięki którym zakup i montaż instalacji jest mniej kosztowny. Pomagamy w wypełnieniu wniosków i tłumaczymy zawiłości całego procesu.


  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie województwa podkarpackiego, realizując projekty w następujących miastach i ich okolicach:

  • Mielec
  • Nisko
  • Przeworsk
  • Ropczyce
  • Strzyżów
  • Tarnobrzeg

  Panele fotowoltaiczna
  – województwo podkarpackie
  z Erato Energy

  Na rynku usług fotowoltaicznych zdobywamy doświadczenie od wielu lat, co przekłada się na ponad 2600 zrealizowanych projektów w całej Polsce, w tym licznych na Podkarpaciu. Dostarczamy fotowoltaikę dla domu, firmy i samorządu. Umożliwiamy szczegółowy monitoring produkcji energii, tak byś mógł obserwować rosnące oszczędności. Dbamy o redukcję kosztów inwestycji, pomagając w wypełnieniu wniosków do uzyskania dofinansowania lub pożyczki. Każdy projekt wykonujemy z taką samą pasją i zapałem, bo wiemy, jak wiele można zyskać dzięki fotowoltaice. Jeśli zainteresowały Cię proponowane przez nas rozwiązania, nie czekaj – napisz do nas, a my przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt