fbpx

Fotowoltaika
lubuskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Województwo lubuskie, leżące przy granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami, chętnie czerpie pozytywne wzorce w zakresie rozwoju energetycznego od Niemiec. Dotyczy to między innymi rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii (OZE), w których skład wchodzi fotowoltaika – innowacyjny sposób na produkcję prądu z energii promieniowania słonecznego.

Podczas gdy konwencjonalne źródła energii, takie jak węgiel, mają ograniczone pokłady i prędzej czy później się wyczerpią (przykładowo węgla może nie starczyć dla naszych prawnuków), Słońce każdego roku obdarowuje Polskę energią o wartości 1000 kWh/m!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. lubuskie

  Coraz częściej widzimy panele słoneczne na dachach budynków. Ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju fotowoltaiki na terenie województwa lubuskiego i całej Polski. Polacy chętnie inwestują w instalacje fotowoltaiczne, bo wiążą się one z dużymi oszczędnościami, a zwrot kosztów inwestycji następuje bardzo szybko - możliwe jest także skorzystanie z dofinansowania, pokrywającego koszty zakupu i montażu systemu. Dzięki instalacji pv można zaspokoić zdecydowaną większość zapotrzebowania energetycznego przeciętnego czteroosobowego gospodarstwa domowego, ale na tych systemach może skorzystać także wiele firm, samorządów i gospodarstw rolnych.

  Panele fotowoltaiczne służą do pozyskiwania energii promieniowania słonecznego i przekształcania jej w prąd. Dzięki intensywnej pracy całego systemu można w ten sposób pozyskiwać energię dostosowaną do potrzeb naszych urządzeń domowych, a przy tym całkowicie bezpieczną. Montuje się go na dachu lub na gruncie, w zależności od tego, jakie umiejscowienie będzie bardziej korzystne. W ten sposób pozyskujemy prąd całkowicie bezpłatnie - i to przez długie lata!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę w województwie lubuskim?

  • Wielu ludziom wydaje się, że fotowoltaika wolno się zwraca. W rzeczywistości oszczędności są na tyle wysokie (o czym opowiemy szerzej w kolejnym punkcie), że zwrot kosztów inwestycji następuje w około 6 lat.
  • Jak wiele możesz zatem na tym zaoszczędzić? Szacuje się, że dzięki skorzystaniu z takiej usługi rachunki spadają do około 20 złotych miesięcznie. Fotowoltaika pokrywa bowiem około 90% zapotrzebowania energetycznego standardowego gospodarstwa domowego zużywającego 5000 kWh rocznie, dlatego oszczędności są naprawdę wysokie. Łatwo można przeliczyć, że użytkownicy fotowoltaiki, w zależności od tego, jakie były kwoty poszczególnych części składowych dawnego rachunku, mogą zaoszczędzić nawet 280 złotych miesięcznie.
  • W Polsce można uzyskać także wsparcie w postaci dofinansowania, dotacji bądź preferencyjnej pożyczki, redukującej koszty zakupu i montażu paneli. Część z nich ma zasięg krajowy, a część funkcjonuje na terenie wybranej gminy, powiatu lub województwa. My w Erato Energy proponujemy naszym klientom abonament w banku BNP Paribas – kwota raty wyniesie tyle, co Twój dawny rachunek za prąd!
  • Z fotowoltaiki korzysta już wiele firm i gospodarstw rolnych. To świetny sposób na zmniejszenie opłat za energię. W tym wypadku trudniej jest przeliczyć, w ciągu ilu lat inwestycja się zwróci, bo zużycie prądu różni się od tego w gospodarstwie domowym.
  • Montaż instalacji PV podnosi wartość budynku na rynku wtórnym. Wiele osób jest zainteresowanych fotowoltaiką, ale nie wiedzą, jak i gdzie zamówić i zamontować panele. Wzmianka o założonej instalacji fotowoltaicznej bez wątpienia przyciągnie chętnych, nawet gdy stawka zostanie podniesiona o cały koszt inwestycji!
  • Panele fotowoltaiczne wiążą się z minimum formalności. Wystarczy zgłoszenie instalacji do dostawcy prądu i założenie licznika dwukierunkowego, który będzie mierzył nie tylko pobór energii z sieci, ale także jej przesył.
  • Czy można nie być podpiętym do sieci energetycznej? Można, ale zdecydowanie bardziej opłaca się oddawanie nadwyżek wyprodukowanej energii! Umożliwia to funkcja prosumenta. Dzięki niej w okresach, gdy fotowoltaika pracuje zbyt długo i zbyt wydajnie, można oddawać nadwyżki do sieci, by następnie odebrać 80% lub 70% (w zależności od mocy instalacji) z tej ilości przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. Pozwala to na znaczne oszczędności w sezonie zimowym, gdy dni są krótsze, przez co instalacje fotowoltaiczne pracują krócej. Z tego rozwiązania mogą korzystać gospodarstwa domowe, ale planuje się rozszerzenie jego zasięgu na małe przedsiębiorstwa.
  • Województwo lubuskie słynie w Polsce z naturalnego krajobrazu. Warto zadbać o to, by nie uległ on degradacji, w czym bez wątpienia pomoże fotowoltaika, która jest całkowicie bezemisyjnym źródłem energii.
  • Panele fotowoltaiczne pracują wydajnie przez wiele lat. My udzielamy 25-letniej gwarancji na wydajność naszych instalacji, bo jesteśmy ich pewni i wiemy, że będą Ci służyć wyśmienicie. Najstarsza w Europie instalacja PV ma już prawie 40 lat, a w dalszym ciągu pracuje.
  • Co ważne, panele fotowoltaiczne nie wymagają też żadnej obsługi. Przełączenie między prądem z sieci a prądem z instalacji następuje całkowicie automatycznie. Co do zasady nie jest też wymagane serwisowanie. Panele wystarczy myć najlepiej dwa razy do roku, co można wykonać samodzielnie lub zlecić zewnętrznej firmie. Dobrze jest o tym pamiętać – regularne mycie paneli pomaga w zachowaniu ich wysokiej wydajności.
   

  Dotacje, dofinansowanie na fotowolaikę w województwie lubuskim

  Zniechęca Cię koszt inwestycji? Możesz skorzystać z istniejących dotacji i dofinansowań! Pomocne będzie zadzwonienie do lokalnego urzędu gminu lub miasta bądź starostwa powiatowego, by spytać o możliwości wsparcia podczas zakupu i montażu instalacji pv. Istnieją także krajowe programy, z których chętnie korzystają posiadacze fotowoltaiki. Pomagamy w wypełnieniu wszystkich wniosków i służymy wsparciem podczas wyboru najbardziej korzystnego programu!


  thunderbolt

  Mój prąd

  W ramach tego programu możesz uzyskać maksymalnie 5 tysięcy złotych jednorazowej dotacji na zakup i montaż instalacji o mocy nie mniejszej niż 2 kW i nie większej niż 10 kW.
  thunderbolt (1)

  Czyste Powietrze

  To program obejmujący swoim zakresem wiele działań, w tym fotowoltaikę. W jego ramach można otrzymać preferencyjną pożyczkę o oprocentowaniu WIBOR 12 + 70 pkt bazowych i nie mniejszym niż 2%, rozłożoną na maksymalnie 180 miesięcy.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie całego województwa lubuskiego, między innymi w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele i instalacje
  fotowoltaiczne – lubuskie
  z Erato Energy

  Od lat zajmujemy się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju – województwo lubuskie nie jest tu wyjątkiem. Zrealizowaliśmy od początku do końca już ponad 2600 instalacji, a za każdą z nich stoją zadowoleni klienci, którzy co miesiąc oszczędzają z naszą pomocą pieniądze. Posiadamy własne ekipy montażowe i przeprowadzamy cały proces od konsultacji i audytu po włączenie instalacji. Nasza współpraca z bankami i urzędami pomoże Ci znacznie zredukować koszt zakupu i montażu, a my pomożemy Ci w dopełnieniu formalności. Chcesz zobaczyć, co możemy dla Ciebie zrobić? Wypełnij formularz kontaktowy w zakładce "Kontakt", a my rozwiejemy Twoje wątpliwości!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt