fbpx
 

Fotowoltaika

Pompy ciepła

Magazyn energii

 

Instalacja dobrana do potrzeb

Nowoczesne rolnictwo, to zmechanizowane rolnictwo. Mimo, że gospodarstwa rolne z roku na rok zużywają coraz więcej prądu, zapotrzebowanie na energię elektryczną w tym sektorze wciąż będzie wzrastać. Odpowiedzią na rosnące potrzeby rolnictwa, a co za tym idzie wzrastające koszty prowadzenia gospodarstwa, jest fotowoltaika. Dlaczego instalacje fotowoltaiczne zdobywają coraz większą popularność wśród rolników? Własna instalacja to jedna z niewielu inwestycji na rynku, która zwraca się w kilka lat. Dzięki własnej energii ze słońca Twoje gospodarstwo będzie nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne.

 

Fotowoltaika w rolnictwie ma wiele korzyści:

  • własny prąd dla pokrycia potrzeb gospodarstwa,
  • niższy rachunek za prąd od pierwszego dnia pracy,
  • prosta budowa instalacji zapewnia jej bezawaryjność,
  • produkty objęte są wieloletnimi gwarancjami,
  • szybki czas zwrotu, zyskuj już nawet po 3 latach,
  • odliczenie kosztu zakupu oraz podatku VAT,
  • gospodarstwo wolne od wciąż rosnącej ceny prądu,
  • możliwość spłaty instalacji w wygodnych ratach.

Działanie samej instalacji jest niezwykle proste – padające na moduł fotowoltaiczny światło słoneczne powoduje, że panele produkują prąd stały. Falownik, zwany inaczej inwerterem, jest sercem instalacji – dzięki niemu prąd stały jest zamieniany w prąd zmienny, czyli dokładnie taki, jaki posiadamy w gniazdkach elektrycznych. Jednym z najczęściej powtarzanych mitów dotyczących fotowoltaiki jest informacja, że nie działają przy braku słońca – bez obaw, moduły fotowoltaiczne produkują energię nawet w pochmurne dni. Wyprodukowana energia przekazywana jest w pierwszej kolejności na bieżące zużycie prądu w gospodarstwie, a następnie nadwyżka odprowadzana i sprzedawana do sieci energetycznej. Kwota w złotówkach, za którą energia została sprzedana do Zakładu Energetycznego jest później odliczana od rachunku za prąd gospodarstwa.

 
 

Wielkość instalacji również ma znaczenie. W przypadku rolników najczęściej wybierane są instalacje o mocach pomiędzy 15 a 50 kWp. Jeśli jednak Twoje gospodarstwo jest intensywnie zmechanizowane bądź też pobiera energię całodobowo – instalacja, która pokryje jego potrzeby będzie większa. Dlaczego akurat moc 50 kWp jest popularna oraz jaka różnica jest pomiędzy tą mocą, a wyższą? Dla instalacji fotowoltaicznych o mocy powyżej 50 kWp konieczne do realizacji jest uzyskanie pozwolenia na budowę instalacji, a to sprawia, że proces realizacji trwa od kilku miesięcy wzwyż. Fotowoltaikę o mocy do 50 kWp montuje się ‘od ręki’, stąd gospodarstw decydujących się na taką moc, bądź kilka osobnych instalacji podłączonych do odrębnych liczników elektrycznych, jest znacznie więcej.

Chciałbyś posiadać instalację fotowoltaiczną w swoim gospodarstwie? Oto kroki, które dzielą Cię od niższych rachunków za prąd:

 

Fotowoltaika oprócz tego, że musi być opłacalna, to musi również zostać też profesjonalnie zamontowana. Właśnie dlatego decydując nad wyborem wykonawcy instalacji dla gospodarstwa warto postawić na firmę, która posiada doświadczenie w montażu dużych instalacji. Innym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest dobór urządzeń, najkorzystniej jest wybrać te o najwyższej jakości i wieloletnich gwarancjach. W Erato Energy możesz liczyć na profesjonalne doradztwo na każdym etapie Twojej realizacji, od audytu i doboru mocy instalacji, poprzez montaż instalacji, aż do opieki serwisowej po jej wykonaniu.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

    Kontakt