fbpx

Fotowoltaika
kujawsko-pomorskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Kujawsko-pomorskie to doskonałe województwo dla rozwoju najpopularniejszej gałęzi energii odnawialnej, jaką jest fotowoltaika!

To województwo jest pełne malowniczych krajobrazów, przypominających o roli natury w życiu człowieka oraz chętnie inwestuje w panele słoneczne, czyli znane nam wszystkim urządzenia służące do pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

Dlaczego tak dobrze sprawdzają się tu instalacje fotowoltaiczne? Przede wszystkim ze względu na to, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego panują odpowiednie warunki klimatyczne – opady deszczu, wiążące się z zachmurzeniem (które z kolei obniża wydajność fotowoltaiki), są tu rzadsze niż w większości kraju. Ponadto przypadają w szczególności na lipiec, gdy dni są długie, dlatego instalacje fotowoltaiczne bez problemu nadrabiają straty wywołane opadami atmosferycznymi.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. kujawsko-pomorskie

  Panele fotowoltaiczne, czyli moduły zawierające tak zwane ogniwa fotowoltaiczne, bazują na tak zwanym zjawisku fotowoltaicznym, powodowanym przez padanie fotonu na krzem. Wskutek tego efektu elektron zostaje wprawiony w ruch, co powoduje przepływ ładunku elektrycznego. Panele słoneczne absorbują swoją powierzchnią promieniowanie słoneczne, co umożliwia im produkcję prądu stałego. Z kolei falownik przekształca go na prąd zmienny, czyli taki, z którego możemy korzystać w domu i który może zasilać nasze urządzenia domowe.

  Nie tylko jednak dom może skorzystać na tym sposobie pozyskiwania energii - w panele fotowoltaiczne inwestują także przedsiębiorstwa (zarówno małe i średnie, jak i duże, także przemysłowe) oraz gospodarstwa rolne. Wiele osób dostrzegło już zalety fotowoltaiki - teraz czas na Ciebie!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Dlaczego warto zainstalować fotowoltaikę
  w województwie dolnośląskim?

  • Choć koszt inwestycji może wydawać się bardzo wysoki, fotowoltaika szybko się zwraca – najczęściej w ciągu 6 lub nawet 5 lat.
  • Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać dofinansowanie. Tego typu dotacje ogłasza się regularnie w całym kraju – niektóre mają zasięg gminny czy powiatowy, inne wojewódzki, a jeszcze inne obejmują całą Polskę.
  • Są także inne metody finansowania – na przykład abonament, który przypomina kredyt. Taką możliwość wprowadziliśmy do swojej oferty we współpracy z bankiem BNP Paribas. W jego ramach spłacasz raty za nasze usługi, jednak mają one taką wysokość, jak Twój dawny rachunek za energię! Maksymalna kwota wynosi 60 tysięcy, a okres kredytowania – 120 miesięcy. Ponadto proponujemy leasing dla przedsiębiorców, w ramach którego sam regulujesz kwotę spłaty i kwotę wykupu.
  • Fotowoltaika pokrywa około 90% zapotrzebowania energetycznego przeciętnego domu, w którym mieszkają 4 osoby i w którym zużywa się rocznie około 5000 kWh. Oznacza to, że rachunki spadają do około 20 złotych miesięcznie. Takie dane widzimy też na rachunkach naszych zadowolonych klientów, którzy dzięki nam oszczędzają nawet 280 złotych miesięcznie! Właśnie dzięki tak wysokim oszczędnościom zwrot kosztów inwestycji następuje szybciej, niż można się tego spodziewać.
  • Dobrym rozwiązaniem jest połączenie fotowoltaiki z pompami ciepła. Pompy to również odnawialne źródło energii, jednak służą do ogrzewania domu i wody użytkowej. Wymagają przy tym nieustannej pracy sprężarki – i choć są najtańszym źródłem ciepła, nadal wiążą się z kosztami. Jeśli połączysz fotowoltaikę z pompą ciepła, za ogrzewanie będziesz płacić miesięcznie około 20 złotych!
  • Z fotowoltaiki korzystają nie tylko domy, ale także wiele firm. W przypadku przedsiębiorstw trudniej jest ocenić, po ilu latach inwestycja się zwróci – mimo to jest to doskonały sposób na obniżenie opłat za prąd
  • Wiele osób się zastanawia, czy w polskim klimacie fotowoltaika się sprawdza. W praktyce wcale nie są tu potrzebne wysokie temperatury – liczy się nasłonecznienie, a tego w Polsce nie brakuje. Niemal w całym kraju rocznie na metr pada 1000 kWh energii elektrycznej!
  • Fotowoltaika jest całkowicie bezobsługowa. Sama przełącza prąd z sieci na prąd produkowany przez panele fotowoltaiczne i nie wymaga żadnego sterowania. Nie jest tu potrzebne też zazwyczaj serwisowanie. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to mycie paneli, najlepiej dwa razy do roku, by oczyścić je z pyłu, kurzu i innych zabrudzeń. Dzięki myciu panele fotowoltaiczne pracują wydajniej.
  • Warto pamiętać, że do osób fizycznych inwestujących w fotowoltaikę skierowana jest także możliwość pełnienia funkcji prosumenta, co oznacza, że mogą one oddawać nadwyżki wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej, a następnie pobierać ją bezpłatnie. W przypadku gospodarstw domowych z instalacją o mocy do 10 kW odbiera się 80% przekazanej energii, a w przypadku tych o mocy od 10 kW do 50 kW – 70%. Użytkownik ma 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego na odebranie prądu. Pozwala to znacznie obniżyć rachunki za prąd zimą, gdy dzień jest krótszy, przez co fotowoltaika nie pracuje tak długo.
   

  Dotacje, dofinansowanie na fotowolaikę w województwie kujawsko-pomorskim

  Tak jak wspomnieliśmy, możliwe jest ubieganie się o dotacje. Warto przed przystąpieniem do inwestycji dowiedzieć się z lokalnym urzędzie gminy, urzędzie miasta lub starostwie powiatowym, czy można ubiegać się o zwrot kosztów za zakup i montaż instalacji. Takich funduszy jest wiele, co wynika z faktu, że Unia Europejska zobowiązała Polskę do finansowania rozwoju energii odnawialnej. Istnieją także dwa programy działające na terenie całego kraju, z których chętnie korzystają mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.


  thunderbolt

  Mój prąd

  W ramach tego programu możesz uzyskać jednorazową dotację do 5 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji o mocy nie mniejszej niż 2 kW i nie większej niż 10 kW.
  thunderbolt (1)

  Czyste Powietrze

  To program obejmujący swoim zasięgiem wiele ekologicznych rozwiązań związanych z energetyką, w tym fotowoltaikę. W jego ramach możesz uzyskać preferencyjną pożyczkę rozłożoną na maksymalnie 180 miesięcy o oprocentowaniu WIBOR 12 + 70 punktów bazowych i nie mniejszym niż 2%.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, między innymi w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele i instalacje
  fotowoltaiczne –
  kujawsko-pomorskie
  z Erato Energy

  Realizowaliśmy już liczne projekty na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jeśli czujesz, że fotowoltaika kujawsko-pomorskie to coś dla Ciebie, skontaktuj się z nami! Mamy na koncie już ponad 2600 realizacji na terenie całego kraju, z których każdą wykonaliśmy z maksymalnym zaangażowaniem, a wielu naszych klientów poleciło nas swoim znajomym. Pracujemy na sprzęcie wysokiej jakości, któremu ufamy i którego wydajność zdążyliśmy już potwierdzić. Cały proces przeprowadzi nasza wykwalifikowana ekipa, której każdego członka sami wyszkoliliśmy. Zapraszamy do kontaktu przez formularz w zakładce "Kontakt" – mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przedstawić Ci szczegóły naszej oferty!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt