fbpx

Pompy ciepła
łódzkie

Energia cieplna z natury dla Ciebie

Budowa domu czy prowadzenie firmy coraz częściej skłania nas do myślenia o ekonomii i ekologii jednocześnie.

Rozwiązaniem łączącym w sobie te dwa pozytywne hasła jest korzystanie z odnawialnych źródeł ciepła, takich jak oferowane przez nas pompy ciepła. To doskonały i nowoczesny sposób na bycie eko i optymalne wykorzystanie energii cieplnej!

Zapytaj o wycenę


   

  Pompy ciepła łódzkie
  – dlaczego warto?

  Zalety, jakie mają pompy ciepła, doceni każdy inwestor – Łódź i okolice już skorzystały z oferty i wiele gospodarstw domowych czy przedsiębiorstw wypróbowało odnawialną energię.

  Być może montaż pomp ciepła narazi nas na uszkodzenie trawnika lub konieczność zmian w instalacji wodnej, ale korzyści zdecydowanie przewyższają tutaj koszty.


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o pompach ciepła

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce pomp ciepła i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O POMPACH CIEPŁA

  Korzyści płynące z pompy ciepła

  • Otrzymujemy ciepłą wodę i ogrzewanie dzięki samowystarczalnemu systemowi pomp ciepła.
  • Obsługa pompy ciepła praktycznie nie wymaga wysiłku ze strony właściciela – wystarczy nadzór za pomocą prostej aplikacji w Twoim smartfonie.
  • To nowoczesne rozwiązanie może być oparte na fotowoltaice, dzięki czemu energia płynie do naszego domu czy firmy wprost z natury.
  • Koszt eksploatacji przynosi długofalowe oszczędności, a dodatkowo inwestorzy mogą starać się o dopłatę do instalacji pomp ciepła od władz samorządu.

  Jak działa pompa ciepła?

  Decydując się na pompę ciepła w swoim domu albo firmie, warto wiedzieć, jak działają takie urządzenia i na czym polega ich instalacja. Na rynku spotykamy trzy podstawowe typy pomp ciepła: powietrzne pompy ciepła, gruntowe pompy ciepła oraz wodne pompy ciepła. Ich działanie opiera się na różnicach temperatur występujących w środowisku i wymaga dostarczania energii – pochodzenia naturalnego lub energii elektrycznej. Najprostsze w montażu są powietrzne pompy ciepła, które nie wymagają tak dużej ingerencji w szkielet budynku. W przypadku urządzeń gruntowych trzeba liczyć się z wykonaniem niezbędnych prac ziemnych, odwiertów – system ten samodzielnie zapewnia jednak moc cieplną niezbędną do ogrzania budynku i wody. Pompa ciepła powietrze-woda wymaga z kolei dostosowania instalacji hydraulicznej i wodnych odbiorników ciepła.

  Najlepiej zdecydować się na to rozwiązanie jeszcze przed budową domu, choć nie jest to konieczne – fachowcy mogą dostosować budynek do potrzeb nowych systemów grzewczych. Wybierając ogrzewanie budynków pompą ciepła, pamiętajmy, że te odnawialne źródła energii mogą opierać się także na fotowoltaice. Uzyskanie ciepłej wody użytkowej czy ciepłego powietrza uzależnione jest wówczas od montażu kolektorów słonecznych. Pompy ciepła mogą działać jako samodzielne urządzenia zapewniające dopływ ciepłej wody i ogrzewania, ale mogą również funkcjonować jako systemy wspomagające, np. latem, gdy zyskamy najlepsze warunki zasilania słonecznego.

  Przewaga pompy ciepła nad innymi rodzajami ogrzewania domu

  Pompa ciepła, w odróżnieniu od innego rodzaju urządzeń grzewczych, wykorzystuje naturalne zróżnicowanie temperatur w otoczeniu i dzięki niemu ogrzewa powietrze oraz wodę użytkową. Dzięki potencjałowi tkwiącemu w naturze, zyskujemy oszczędności – pompy można połączyć z panelami fotowoltaicznymi i tym sposobem zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Powietrzne pompy ciepła są przy tym łatwe w montażu i nie wymagają problematycznego dostosowywania budynków do instalacji systemu. Atutem pompy ciepła i zasilanego nią ogrzewania jest również idealna temperatura ustawiana za pomocą prostej aplikacji – regulacja mocy nie wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela.

   

  Dofinansowanie i dotacje do pompy ciepła – łódzkie

  Odnawialne źródła ciepła (pompa ciepła zalicza się do systemów wykorzystujących takie właśnie źródła) cieszą się dużą aprobatą ze strony samorządów miast, więc klient nie musi ponosić pełnych kosztów inwestycji. Łódź także zalicza się do samorządów, które oferują dotacje do takich systemów ogrzewania – jeśli zdecydujesz się na fotowoltaikę jako źródło zapewniające energię dla swojej pompy ciepła, możesz otrzymać dofinansowanie nawet do 45% kosztów! W razie wątpliwości nasi specjaliści służą informacjami i pomocą - pomożemy Ci dopełnić formalności. Pompa ciepła to ekosystem grzewczy, który dzięki fotowoltaice będzie najtańszą opcją na rynku.


  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Łódź i okolice miasta otwierają się na ekosystemy takie jak pompy ciepła, dlatego intensywnie działamy w całym województwie łódzkim. Z naszych usług mogą korzystać mieszkańcy m.in. takich miejscowości, jak:

  • Tomaszów Mazowiecki,
  • Zduńska Wola,
  • Bełchatów,
  • Piotrków Trybunalski,
  • Kutno,

  • Brzeziny,
  • Łask,
  • Łęczyca,
  • Łowicz,
  • Opoczno,

  • Pabianice,
  • Pajęczno,
  • Poddębice,
  • Radomsko,
  • Rawa Mazowiecka,

  • Sieradz,
  • Skierniewice,
  • Wieluń,
  • Wieruszów,
  • Zgierz.

  Instalujemy nasze systemy ekologicznego ogrzewania, również wody użytkowej, od dawna w tym regionie, więc możemy cieszyć się zaufaniem inwestorów i dobrymi opiniami klientów. Łódź i reszta województwa jest zadowolona z naszej pracy – przekonaj się również Ty!

  Pompy ciepła montaż – łódzkie z Erato Energy

  Dlaczego tylu inwestorów decyduje się na nasze pompy ciepła? Wiemy, jak wykorzystać energię, by było tanio, ekologicznie i ciepło. Ciepła woda i powietrze, klimatyzacja, oszczędności w eksploatacji – to zapewni Ci nasza wydajna instalacja grzewcza. Eksperci doradzą w wyborze najlepszej dla Twojego domu pompy ciepła, pomogą wypełnić formalności, zdobyć dotację i wspólnymi siłami uczynimy Twoje życie bardziej ekologicznym i ekonomicznym! Zdaj się na nas, a efekty zobaczysz szybciej niż myślisz. Erato Energy – ta współpraca się opłaca!

  Potrzebujesz pompy ciepła?


  WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt