fbpx

Fotowoltaika
Zielona Góra

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Usłonecznienie w Zielonej Górze wynosi średnio 1507 godzin w roku. Optymalne warunki utrzymują się od marca do października, dlatego warto je wykorzystać do produkcji własnej energii elektrycznej.

Poszukujesz firmy, która zajmuje się projektowaniem oraz montażem paneli fotowoltaicznych w Zielonej Górze lub okolicach? Jesteś w dobrym miejscu! Kompleksowo prowadzimy całą realizację, oferując profesjonalne wsparcie na każdym jej etapie. Bezpłatnie wyceniamy inwestycję oraz dokładnie wszystko wyjaśniamy. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Zielona Góra. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne są jedną z najważniejszych części instalacji słonecznej. Składają się z ogniw wykonanych z płytek krzemowych, które wykorzystując zjawisko fotoelektryczne wytwarzają prąd o napięciu stałym. Następnie jest on przekształcany przez inwerter na prąd zmienny, który można wykorzystywać do zasilania codziennie używanych sprzętów. Dodatkowe urządzenia pomocnicze chronią instalację oraz sprawiają, że nie wymaga dodatkowej obsługi.

  Panele słoneczne bezpłatnie produkują energię elektryczną, niemalże przez cały dzień. Dzięki temu są w stanie pokryć nawet 100% zużycia. Najważniejsze jest, by instalacja została prawidłowo zrealizowana, przy jak najmniejszych kosztach. W ten sposób szybko się zwróci, gwarantując do 90% oszczędności na rachunkach za prąd.

  W Polsce panele fotowoltaiczne raczej nie wystarczą jako samodzielne źródło prądu, dlatego instalacje muszą być podłączone do sieci energetycznej. Latem gospodarstwa mogą produkować nadwyżki mocy. Wtedy oddają je do sieci, dzięki czemu zyskują możliwość bezpłatnego odebrania 70-80% oddanej energii w ciągu roku. Takie rozwiązanie nie dopuszcza do przerw w dostawach, np. zimą.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Zielona Góra – dlaczego warto?

  Instalacje solarne są coraz częściej zakładane w Zielonej Górze i całej Polsce, ponieważ są dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, a także firm. W ostatnich latach ceny komponentów zaczęły spadać, dlatego promieniowanie słoneczne jest obecnie jednym z najłatwiej dostępnych i najbardziej opłacalnych źródeł tzw. zielonej energii. Jakie korzyści daje inwestycja w taką instalację?

  • Dobrze zaprojektowany i zrealizowany system jest bardzo wydajny, dlatego pozwala sporo zaoszczędzić – szczególnie w obliczu podwyżek cen prądu.
  • Instalacja jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym. Nie pobiera żadnych surowców, nie zwiększa emisji CO2 ani nie uwalnia szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Panele fotowoltaiczne nie są kłopotliwe pod względem konserwacji. Wystarczy dwa razy w roku przemyć je wodą, by zwiększyć ich wydajność.
  • Instalacja fotowoltaiczna nie musi być w żaden sposób obsługiwana.
  • Panele da się założyć na dachu lub gruncie, dlatego można odpowiednio dostosować ich położenie.
  • Wszystkie komponenty instalacji są objęte gwarancją, a dodatkowo otrzymuje się także 25-letnią gwarancję na uzyski (wydajność). Nasza firma oferuje jeszcze do tego 5-letnią gwarancję na montaż.
  • Inwestycja zwraca się w średnio ciągu 5-7 lat.
  • Jako najlepsi specjaliści na rynku fotowoltaiki w Zielonej Górze zaoferujemy Ci takie rozwiązanie, byś mógł jak najbardziej na nim skorzystać.

   

  Fotowoltaika Zielona Góra dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest popierane przez państwo. Aby zachęcić obywateli do ich stosowania, uruchomiono kilka programów oraz innych opcji, które pomagają sfinansować montaż instalacji fotowoltaicznej. Są to m.in.:

  • Energia Plus – rozwiązanie dla przedsiębiorców, pokrywające do 85% kosztów realizacji;
  • Mój Prąd – program dla gospodarstw domowych, dający szansę na dotację w wysokości do 5 tys. złotych;
  • Czyste Powietrze – bezzwrotna dotacja dla właścicieli domów jednorodzinnych, do 30 tys. złotych w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys. złotych w podwyższonym;
  • Możliwość odliczenia kosztów instalacji od podatku – w ten sposób da się odliczyć 17-32% całej kwoty inwestycji.

  Co jakiś czas dostępne są także inne, nowe możliwości realizowane z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego. Z tego względu warto zasięgnąć informacji na ten temat w urzędzie miasta lub powiatu. Korzystanie z dofinansowań sprawia, że fotowoltaika jest jeszcze bardziej opłacalna.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Kompleksowo zajmujemy się zakładaniem instalacji fotowoltaicznych. Towarzyszymy naszym klientom od momentu bezpłatnej wyceny, aż do chwili uruchomienia systemu.

  1. Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Na podstawie krótkiej rozmowy wstępnie wycenimy całą realizację.
  2. Kiedy zaakceptujesz naszą propozycję, od razu zabierzemy się do pracy. Po wykonaniu audytu dobierzemy odpowiednie urządzenia oraz stworzymy najlepszy projekt.
  3. Wykonamy montaż instalacji fotowoltaicznej, próbując osiągnąć maksymalną wydajność (kWp).
  4. Zakładamy licznik dwukierunkowy, a następnie uruchamiamy system i zgłaszamy go do dostawcy energii.
  5. W razie jakichkolwiek kłopotów służymy pomocą oraz wykonujemy serwis.

  Podczas realizacji dokładnie wyjaśniamy wszelkie ewentualne wątpliwości oraz upewniamy się, że wszystko jest dla klienta w pełni jasne i zrozumiałe. Dokładamy wszelkich starań, by cieszył się darmowym prądem oraz wydajną, bezproblemową instalacją.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Zielona Góra

  Dzięki nam możesz sprawić, że Twój dom będzie przez lata wolny od wysokich rachunków za prąd. Pomożemy Ci skorzystać z dofinansowania oraz dopełnić wszystkie formalności. Po montażu instalacji fotowoltaicznej już setki naszych klientów z Zielonej Góry i województwa lubuskiego oszczędzają na rachunkach dzięki energii słonecznej. Skontaktuj się z nami, by przekonać się, że będzie to dobre rozwiązanie także dla Ciebie. Zadbaj o środowisko oraz swój budżet!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt