fbpx

Fotowoltaika
Płock

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Dzięki korzystnemu nasłonecznieniu w Płocku (około 1100 kWh/metr kwadratowy) i okolicach instalacje fotowoltaiczne pracują bardzo wydajnie.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie energii elektrycznej przy pomocy fotowoltaiki. Jeśli poszukujesz firmy, która kompleksowo przeprowadzi montaż paneli w Płocku lub w okolicach, dobrze trafiłeś! Tworzymy instalacje fotowoltaiczne od A do Z, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy również bezpłatną wycenę, dzięki której łatwiej będzie Ci oszacować koszt inwestycji. Zapraszamy!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Jak działają panele fotowoltaiczne?

  Instalacje fotowoltaiczne to nie tylko charakterystyczne panele, choć ich funkcja jest kluczowa.

  • Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele, składają się z płytek krzemowych. Gdy padają na nie fotony, dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego, czyli wybicia elektronu. W ten sposób powstaje prąd o napięciu stałym.
  • Inwerter przekształca go na prąd zmienny - z takiego korzystamy na co dzień.
  • Dodatkowo urządzenia pomocnicze zapewniają stabilność i i bezobsługowość całej instalacji fotowoltaicznej.

  Panele słoneczne produkują energię elektryczną całkowicie bezpłatnie przez cały dzień. Pozwalają pokryć około 90% zapotrzebowania energetycznego. Bardzo istotne jest, by stworzyć optymalny projekt, który nie będzie wiązał się z dużymi kosztami, a jednocześnie zagwarantuje solidne oszczędności.

  W Polsce, w tym w Płocku, raczej nie stosuje się paneli fotowoltaicznych jako jedynego źródła prądu. Zazwyczaj instalacje są połączone z siecią energetyczną. Dzięki temu nie trzeba obawiać się przerw w dostawach. Montuje się licznik dwukierunkowy, który pobiera zarówno energię pobraną, jak i oddaną wtedy, gdy wydajność instalacji fotowoltaicznych jest najwyższa - czyli latem.

  Gospodarstwa domowe, które oddają nadwyżki do sieci, określa się prosumentami. Dzięki udogodnieniom ze strony państwa mogą następnie bezpłatnie pobrać 80% lub 70% oddanej energii przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. To bardzo opłacalne rozwiązanie – nasze doświadczenie pokazuje, że dzięki niemu nasi klienci mogą cieszyć się niskimi rachunkami przez cały rok. A oszczędności są spore, bo mogą sięgać 90%.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Panele fotowoltaiczne Płock – dlaczego warto?

  Z roku na rok rośnie udział fotowoltaiki na rynku energetycznym w Polsce. Na montaż instalacji fotowoltaicznej decyduje się wiele gospodarstw domowych, ale także mnóstwo firm - małych, średnich i dużych, również przemysłowych. Ceny komponentów znacznie spadły w ciągu ostatnich 20 lat, dzięki czemu promieniowanie słoneczne stało się najbardziej dostępnym wśród odnawialnych źródeł energii. Jakie korzyści wynikają z montażu instalacji fotowoltaicznej? Co sprawia, że jest to tak korzystna inwestycja?

  • Odpowiednio stworzony projekt pozwala na bardzo wysokie oszczędności. Co więcej, z każdym rokiem będą one coraz wyższe ze względu na nieustanne podwyżki cen prądu. Szacuje się, że do 2030 roku energia elektryczna może podrożeć o nawet 100%.
  • Instalacja fotowoltaiczna nie spala żadnych surowców, więc nie jest potrzebne regularne wydobycie. Nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Ten aspekt jest bardzo istotny ze względu na zmiany klimatyczne, ale także smog w miastach.
  • Konserwacja nie jest uciążliwa. Zaleca się mycie paneli fotowoltaicznych dwa razy do roku - pozwala to zwiększyć ich wydajność, ponieważ pokryte kurzem pracują nieco gorzej. Można to zrobić samodzielnie przy użyciu myjki i czystej wody, ale można także zlecić mycie zewnętrznej firmie.
  • Instalacja fotowoltaiczna jest w pełni bezobsługowa.
  • Na wszystkie komponenty instalacji fotowoltaicznych udziela się gwarancji. Co więcej, udziela się także 25-letniej gwarancji na uzyski, czyli na wydajność. My oferujemy także 5-letnią gwarancję na montaż.
  • Fotowoltaika zwraca się w ciągu od 5 do 7 lat ze względu na wysokie oszczędności.
  • Montaż przeprowadza się zwykle na dachu, ale można również umieścić panele na gruncie z wykorzystaniem specjalnych konstrukcji. Wszystko zależy od tego, jaka lokalizacja pozwoli na większą wydajność. Profesjonalnie projektujemy instalacje fotowoltaiczne w Płocku tak, byś mógł cieszyć się jak największymi zyskami!
   

  Dotacje i dofinansowanie do fotowoltaiki w Płocku

  Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest dotowane przez państwo. Z tego powodu istnieje szereg programów, które pomagają w sfinansowaniu zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych.

  • Przedsiębiorcy mogą skorzystać z programu Energia Plus, który pokrywa nawet 85% kosztów kwalifikowanych.
  • Do gospodarstw domowych skierowany jest krajowy program "Mój Prąd", w ramach którego uzyskać można dotację w wysokości 5 tysięcy złotych. Zdarza się, że dotacja pokrywa nawet 1/4 ceny inwestycji!
  • Istotna jest także możliwość odliczenia kosztów instalacji fotowoltaicznych od podatku. W takiej sytuacji odlicza się 19% kwoty inwestycji.

  Okresowo pojawiają się nowe możliwości z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego. Zalecamy skontaktować się z urzędem miasta, powiatu i wojewódzkim, by sprawdzić dostępne opcje. Dzięki dofinansowaniu fotowoltaika staje się bardziej przystępna i szybciej się zwraca.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Montaż instalacji fotowoltaicznej w Płock – etapy współpracy

  Przeprowadzamy montaż instalacji fotowoltaicznych w sposób kompleksowy - od bezpłatnej wyceny po uruchomienie systemu.

  1. By poznać naszą ofertę lepiej, skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Przygotujemy szacunkową wycenę przedsięwzięcia.
  2. Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, możemy przystąpić do projektowania. W tym celu niezbędny będzie audyt. Musimy dowiedzieć się więcej o warunkach w miejscu, w którym ma powstać instalacja fotowoltaiczna, ale także o zużyciu energii w danym budynku. Dobieramy urządzenia i tworzymy projekt.
  3. Następnie możemy przeprowadzić montaż. Staramy się, by nie był czasochłonny, jednak zawsze zwracamy uwagę na szczegóły i dbamy o jakość wykonania. Naszym celem jest najwyższa wydajność montowanych przez nas instalacji fotowoltaicznych.
  4. Zakładamy licznik dwukierunkowy, uruchamiamy instalację i zgłaszamy ją do dostawcy energii. Od teraz możesz cieszyć się darmowym prądem!
  5. W razie jakichkolwiek problemów, wątpliwości i niespodziewanych usterek przeprowadzamy serwis.

  Erato Energy – gwarancja wydajności instalacji fotowoltaicznej

  To, co najlepiej świadczy o naszych kwalifikacjach, to przeprowadzone realizacje - jest ich ponad dwa tysiące. Fotowoltaika nie ma dla nas tajemnic. Nasze doświadczenie to tysiące zadowolonych klientów, którzy z naszą pomocą zaoszczędzili mnóstwo pieniędzy. Nie czekaj - skontaktuj się z nami i sprawdź, dlaczego instalacja fotowoltaiczna to dobry wybór także dla Ciebie!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt