fbpx

Fotowoltaika
Konin

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

W Koninie można coraz częściej zauważyć panele słoneczne montowane na dachach lub specjalnych wspornikach na gruncie. Inwestycje w prąd z odnawialnych źródeł energii to jednak trend ogólnopolski, a nawet ogólnoświatowy.

Fotowoltaika staje się coraz łatwiej dostępna, a przez to również coraz powszechniejsza. Nowoczesne panele umożliwiają wydajną produkcję prądu pozwalającego na całkowite zaspokojenie potrzeb domu, gospodarstwa lub firmy. Przeszkodą nie jest nawet kapryśny polski klimat, co potwierdza prawdziwa rewolucja fotowoltaiczna rozgrywająca się na naszych oczach.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Konin. Jak to działa?

  Instalacje słoneczne to dla Ciebie "czarna magia"? W rzeczywistości zasada ich działania jest bardzo prosta. Montowane najczęściej na dachu panele zbudowane są z ogniw, które pod wpływem energii słonecznej wytwarzają energię elektryczną. Jest to prąd stały, który następnie musi być przekształcony w prąd zmienny używany w sieciach energetycznych. Odpowiada za to falownik stanowiący kolejny element instalacji. Następnie energia może być przekazana bezpośrednio do budynku i zasilać rozmaite sprzęty elektryczne, w tym źródła ciepła.

  Dzięki umowie prosumenckiej wyprodukowane nadwyżki prądu można oddawać do sieci. To wygodny i opłacalny sposób na zwiększenie opłacalności instalacji i zmniejszenie rachunków nawet o 90%. Dwukierunkowy licznik mierzy ilość oddanej energii, a następnie pozwala na odebranie jej większości (80 lub 70% w zależności od wielkości instalacji) zawsze wtedy, gdy fotowoltaika nie nadąża z produkcją w stosunku do zapotrzebowania.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Konin – dlaczego warto?

  Zastanawiasz się, czy instalacja fotowoltaiczna jest dla Ciebie? Opłacalność tego rozwiązania w zasadzie nie podlega wątpliwości! Popularność instalacji fotowoltaicznych jest tak duża głównie ze względu na:

  • możliwość uzyskania ogromnych oszczędności – dzięki dobrze dobranej instalacji można zredukować wysokość rachunków za prąd niemal do zera;
  • uzyskanie niezależności energetycznej – własna instalacja fotowoltaiczna pozwala nie martwić się o nieuniknione podwyżki cen energii czy awarie sieci;
  • ekologię – energia elektryczna pozyskana dzięki instalacji fotowoltaicznej jest całkowicie "zielona", dzięki czemu możesz przyczynić się do lepszego stanu środowiska;
  • brak emisji – panele fotowoltaiczne to Twój wkład w czystsze powietrze nie tylko w Koninie, ale w całej Polsce;
  • łatwość utrzymania – instalacja fotowoltaiczna jest w zasadzie bezobsługowa, nie wymaga serwisowania i nie generuje kosztów eksploatacyjnych;
  • wydajność – nowoczesne panele fotowoltaiczne pozwalają uzyskać zadowalającą moc instalacji nawet przy jej niewielkich wymiarach oraz pracują bardzo wydajnie, produkując prąd również podczas niepogody;
  • długą gwarancję – montaż instalacji fotowoltaicznej to inwestycja na długie lata; większość wysokiej jakości paneli ma gwarancję efektywności obejmującą nawet 30 lat;
  • szybki zwrot kosztów inwestycji – środki wydane na montaż instalacji można odzyskać średnio po 6-7 latach, a dzięki dotacjom często jeszcze szybciej!

  Warto również wiedzieć, że fotowoltaika jest uniwersalna. Dzięki nowoczesnym technologiom obecnie istnieje możliwość montażu w bardzo wielu miejscach, na dachu i na gruncie. To świetne rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i gospodarstw rolnych oraz firm!

   

  Fotowoltaika Konin dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Jak uzyskać jeszcze szybszy zwrot z inwestycji w fotowoltaikę? Dzięki dotacjom! Obecnie działa wiele programów skierowanych do różnych inwestorów. Do najpopularniejszych należą:

  • program „Mój Prąd” skierowany do osób prywatnych i pozwalający uzyskać 5 tys. zł na fotowoltaikę;
  • program „Energia Plus” skierowany do przedsiębiorców i refundujący nawet do 85% kosztów kwalifikowanych;
  • program „Agroenergia” skierowany do rolników, który ma być reaktywowany w 2021 roku;
  • program „Czyste Powietrze”, który pozwala uzyskać dofinansowanie na inwestycje w OZE – ekologiczne źródła ciepła oraz fotowoltaikę.

  Możliwości jest jednak znacznie więcej. Lokalne programy wsparcia co pewien czas proponują również władze województwa wielkopolskiego lub miasta Konin. Fotowoltaika może być dzięki temu jeszcze bardziej opłacalna! Dołącz do grona naszych klientów i skorzystaj ze wsparcia przy pozyskaniu dofinansowania, wyszukaniu najkorzystniejszego programu oraz załatwieniu formalności.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jesteś zainteresowany współpracą z Erato Energy? Sprawdź, jak działamy!

  1. Kontakt i wstępna wycena. Napisz do nas, by ją uzyskać. Oferta jest niezobowiązująca!
  2. Projekt. Jeśli zatwierdzisz wstępną wycenę, dokonamy audytu w terenie i oceny nieruchomości pod kątem montażu fotowoltaiki. Następnie sporządzimy projekt instalacji.
  3. Montaż. Zjawi się u ciebie nasza profesjonalna ekipa, która zadba o dokładny, a jednocześnie sprawny montaż urządzeń.
  4. Przyłączenie do sieci. Na tym etapie instalacja jest zgłaszana do dostawcy energii, a w budynku montuje się licznik dwukierunkowy. Następuje uruchomienie fotowoltaiki, która rozpoczyna dostarczanie ekologicznej, darmowej energii elektrycznej.
  5. Opieka serwisowa. Nasze usługi obejmują również serwis. Każdy z naszych klientów może skorzystać z pomocy w razie ewentualnych problemów, awarii lub wątpliwości.

  Zacznij produkować ekologiczną, darmową energię. Skontaktuj się z nami i otrzymaj spersonalizowaną ofertę!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Konin

  Zadbaj o jakość, trwałość i szybki zwrot kosztów. Postaw na doświadczenie, fachowe doradztwo i specjalistyczną wiedzę. Zapraszamy do współpracy z Erato Energy, jeśli zależy Ci na kompleksowej obsłudze i pomocy. Produkuj własną energię i ciesz się niskimi rachunkami – pomożemy Ci w montażu instalacji fotowoltaicznej krok po kroku!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt