fbpx

Fotowoltaika
Częstochowa

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Poszukujesz sprawdzonego montera fotowoltaiki w Częstochowie? Szukasz firmy, która przeprowadzi dla Ciebie projekt od A do Z i pozwoli zwiększyć oszczędności?

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki na terenie całej Częstochowy i okolic – dla domu i firmy. Nasi specjaliści tworzą wydajne instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym klienci mogą każdego dnia cieszyć się darmową, przyjazną dla środowiska energią. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, dlaczego fotowoltaika jest tak opłacalna!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Częstochowa. Jak to działa?

  Zastanawiałeś się, jak działa instalacja fotowoltaiczna? Ogniwa fotowoltaiczne, wchodzące w skład paneli, zbudowane są z płytek krzemowych. Gdy padają na nie fotony, dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego, czyli wybicia elektronu. W ten sposób powstaje prąd stały, który inwerter przekształca na zmienny. Panele słoneczne najczęściej montuje się na dachu, ale można je umieścić także na gruncie.

  Ogniwa fotowoltaiczne nie wymagają wysokiej temperatury do pracy – istotne jest nasłonecznienie. Latem powstają nadwyżki energii, które trudno spożytkować. Gospodarstwa domowe mogą oddawać nadmiar prądu do sieci energetycznej, by następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego pobrać całkowicie bezpłatnie 80% lub 70% wyprodukowanej energii. Sprawia to, że rachunki utrzymują się na zbliżonym poziomie przez cały rok.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Częstochowa – dlaczego warto?

  Prawidłowo zaprojektowana instalacja pozwala pokryć 100% zużycia energii. Oznacza to, że Twoja elektrownia na dachu lub obok budynku może pozwolić Ci na redukcję kosztów prądu do nawet kilku złotych miesięcznie, czyli wyłącznie opłat stałych. Co jeszcze sprawia, że tak wielu klientów decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej?

  • Dzięki oddawaniu nadwyżek do sieci i wydajnej produkcji prądu panele fotowoltaiczne zwracają się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Fotowoltaika jest bezobsługowa. Przełączenie między poborem a produkcją energii następuje w pełni automatycznie. Warto, choć nie trzeba, pamiętać o myciu paneli dwa razy do roku, by zwiększyć ich wydajność. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić zewnętrznej firmie.
  • To ekologiczny sposób na to, by pozyskiwać prąd we własnym zakresie. Ogniwa fotowoltaiczne nie spalają substancji i nie emitują szkodliwych związków do atmosfery. Nie prowadzi się też wydobycia paliw kopalnych. Panele fotowoltaiczne to najbardziej przystępne z odnawialnych źródeł energii.
  • Warto także zaznaczyć, że panele słoneczne połączone z pompą ciepła pozwalają na pełną niezależność energetyczną – możesz cieszyć się darmowym prądem i ogrzewaniem jednocześnie.
  • Fotowoltaika uniezależni Cię od planowanych podwyżek cen energii elektrycznej.

  To tylko niektóre korzyści montażu instalacji fotowoltaicznej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat naszych usług w Częstochowie i możliwości paneli, zapraszamy do kontaktu!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Częstochowa

  Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można otrzymać dofinansowanie. Wynika to z tego, jak przyjazna dla środowiska jest fotowoltaika. Częstochowa jest jednym z miast, w których można otrzymać dotacje z WFOŚiGW. Warto skontaktować się z miejscowymi urzędami, by dowiedzieć się więcej na temat planowanych naborów. Istnieją również fundusze krajowe:

  • Mój Prąd – jednorazowe dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych dla klientów indywidualnych.
  • Czyste Powietrze – 5 tysięcy złotych dofinansowania dla gospodarstw domowych. Program obejmuje też dotacje do zakupu i montażu pomp ciepła.
  • Agroenergia – dotacje dla rolników do 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dotacje dla firm do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów.

  Pomogliśmy już wielu naszym klientom w pozyskaniu dofinansowania. Mamy doświadczenie w zakresie sporządzania niezbędnych wniosków. Służymy wsparciem!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Oferujemy kompleksowe usługi na terenie Częstochowy i okolic. Przebieg naszych usług można przedstawić następująco:

  1. Najpierw przeprowadzamy bezpłatną, niezobowiązującą wycenę. Określamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i szacujemy koszty inwestycji.
  2. Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, tworzymy projekt. Potrzebujemy szczegółowych informacji, dlatego przeprowadzamy wnikliwy audyt – jak zorientowany jest dach, jakie urządzenia w domu korzystają z energii elektrycznej, jaki sprzęt planujesz dokupić. Ty z kolei możesz samodzielnie lub z naszym wsparciem wybrać komponenty, z których chcesz skorzystać.
  3. Następnie wykonujemy sprawny montaż instalacji fotowoltaicznej. Dbamy o każdy szczegół – istotne jest dla nas, by Twoje panele słoneczne zapewniały maksymalną wydajność. Włączamy instalację i zgłaszamy ją do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje licznik dwukierunkowy.

  To prosty sposób na to, by już wkrótce zacząć cieszyć się darmowym prądem!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Częstochowa

  Jeśli zależy Ci na maksymalnej wydajności paneli fotowoltaicznych, mamy dla Ciebie sprawdzone rozwiązania. Korzystamy z wysokiej jakości sprzętu renomowanych marek – niezawodnego i bezpiecznego. Tworzymy instalacje z dbałością o każdy szczegół. Jesteśmy jednym z liderów rynku fotowoltaiki – w samym 2020 roku przeprowadziliśmy na terenie całego kraju ponad 3 tysiące realizacji, zarówno w przypadku instalacji dla budownictwa jednorodzinnego, jak i firm i gospodarstw rolnych. Proponujemy Ci na początek bezpłatną wycenę, dzięki której poznasz szacunkowy koszt inwestycji w Twoim budynku. Skontaktuj się z nami i sprawdź szczegóły naszej oferty!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt