fbpx

Fotowoltaika
Brzeg

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest możliwe w niemal każdym gospodarstwie domowym w Brzegu?

OZE nie są już zarezerwowane tylko dla nowoczesnych nowych domów czy firm – z niezwykłej mocy słońca możemy czerpać na terenie całej Polski, a montaż instalacji fotowoltaicznej, który to umożliwia, jest prosty i dostępny. Decydując się na usługi naszej firmy, masz szansę na profesjonalny i wydajny system fotowoltaiki oraz na duże oszczędności. Prąd dla swojego domu, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa możesz dziś wyprodukować sam!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Brzeg. Jak to działa?

  Nasi eksperci od instalacji fotowoltaicznych przedstawią Ci cały projekt krok po kroku i wyjaśnią szerzej, jak działa fotowoltaika. Na początek warto wiedzieć, że Brzeg i okolice spełniają wszelkie warunki, by instalacje były wydajne. Nie chodzi bowiem o temperaturę powietrza, lecz o nasłonecznienie: gdy na ogniwa paneli fotowoltaicznych padają promienie słońca, zachodzi zjawisko fotoelektryczne i powstaje prąd o napięciu stałym. Dzieje się to zarówno latem, jak i zimą, kiedy słonecznych dni jest mniej – wystarczy, by panele słoneczne były zawsze niezacienione i odśnieżone.

  Aby energia mogła popłynąć w naszych gniazdkach, prąd stały musi przekształcić się w zmienny. Służy do tego inwerter, zwany też konwerterem. Dzięki niemu możemy korzystać z wyprodukowanej samodzielnie energii elektrycznej, przy niewielkim udziale zakładu energetycznego. Letni nadmiar wyprodukowanych kilowatogodzin można oddawać do sieci i pobierać energię zimą – rachunki utrzymują się więc na stałym, niskim poziomie. Wielu klientów, nie mając odpowiednich warunków na dachu budynku, decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie – taką ofertę również posiadamy i jest to rozwiązanie tak samo dobre jak panele fotowoltaiczne na dachu płaskim czy nachylonym.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Brzeg – dlaczego warto?

  Energia czerpana z odnawialnych źródeł należy do inwestycji w pełni ekologicznych i opłacalnych. Dlaczego?

  • instalacja fotowoltaiczna daje nawet 90% oszczędności w skali roku;
  • koszty zwracają się w ciągu 5-7 lat samodzielnej produkcji prądu;
  • można skorzystać z rządowego programu dofinansowania lub odliczenia od podatku;
  • instalacja fotowoltaiczna jest niemal bezawaryjna, a gwarancja zapewnia wiele lat spokoju;
  • systemów tych nie trzeba obsługiwać;
  • dostępność usług jest wysoka w całej Polsce – przekłada się to na atrakcyjność cen;
  • fotowoltaika jest przyjazna dla środowiska i dla naszego zdrowia.

  Wysokiej jakości nowoczesne urządzenia, które oferujemy, gwarantują satysfakcjonujące działanie instalacji fotowoltaicznej przez długie lata. Brzeg, podobnie jak inne polskie miasta, może korzystać z taniego i bezpiecznego prądu już dziś.

   

  Fotowoltaika Brzeg dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Dzięki temu, że fotowoltaika oparta jest na naturalnych, odnawialnych źródłach energii (światło słoneczne), możesz liczyć na dofinansowania z różnego rodzaju rządowych i samorządowych programów. Do najpopularniejszych należą:

  • „Mój prąd”, czyli oferta jednorazowej dotacji w wysokości 5 tysięcy złotych dla gospodarstw domowych, które zdecydują się na pozyskiwanie energii elektrycznej w ekologiczny sposób;
  • „Czyste powietrze” - to z kolei bezzwrotna dotacja, którą można wykorzystać przy wymianie starego pieca na nowy system, zasilany właśnie fotowoltaiką;
  • „Energia Plus” to program adresowany do przedsiębiorców;
  • „Agroenergia” natomiast pozwala uzyskać dofinansowanie rolnikom.

  W Brzegu nie brakuje przedstawicieli żadnej z tych trzech grup, a możliwości uzyskania zwrotu kosztów czy dopłat jest naprawdę wiele. Erato Energy korzysta ze swojego doświadczenia, by wyszukać dla klientów najlepsze opcje – pomagamy skompletować dokumentację i uzyskać dofinansowanie do montażu paneli.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Podoba Ci się pomysł zakupu instalacji fotowoltaicznej, ale obawiasz się trudności z montażem, formalnościami i serwisem? Nasza firma zapewnia wsparcie na każdym etapie inwestycji!

  1. Zaczynamy od bezpłatnej wyceny instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, firmie czy gospodarstwie rolnym.
  2. Po akceptacji szacowanych kosztów sporządzamy dla Ciebie unikalny projekt, dzięki któremu instalacja będzie najbardziej wydajna.
  3. Następnie montujemy wszystkie elementy, starając się jak najmniej ingerować w wygląd dachu czy działki i używając wysokiej jakości komponentów.
  4. Dbamy o powiadomienie zakładu energetycznego, pomagamy z formalnościami.
  5. Informujemy o możliwych programach dofinansowania i wspólnie z klientem wypełniamy wnioski.
  6. Po instalacji zapewniamy serwis gwarancyjny, a nawet po wielu latach – pogwarancyjny.

  W każdym momencie nasi eksperci służą radą i podsuwają najlepsze rozwiązania. Nam również zależy na tym, żeby Twoje panele fotowoltaiczne działały bez zarzutu!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Brzeg

  W Brzegu i okolicach panele fotowoltaiczne zyskują na popularności. Fotowoltaika jest ekologiczna i daje możliwość znacznego zmniejszenia rachunków za prąd przy małym nakładzie pracy. Erato Energy specjalizuje się w sprawnym i bezpiecznym montażu paneli fotowoltaicznych – wybór naszej firmy to postawienie na solidność, kompetencje i pełną współpracę z klientem. Działamy nie tylko w Brzegu: na terenie całego kraju zamontowaliśmy już ponad 3 tysiące instalacji! Jeśli chcesz spróbować fotowoltaiki, zrób to z Erato Energy, a nie pożałujesz.


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt