fbpx

Fotowoltaika
Wodzisław Śląski

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy wiesz, że instalacja fotowoltaiczna może Ci pomóc wygenerować znaczne oszczędności? Redukcja kosztów prądu do kilku złotych miesięcznie jest możliwa!

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu instalacji fotowoltaicznych na terenie całego Wodzisławia Śląskiego i okolic. To prosty sposób na to, by zacząć wykorzystywać odnawialne źródła energii we własnym zakresie i uniezależnić się od podwyżek cen prądu. Postaw na sprawdzone rozwiązania – wybierz panele wysokiej jakości panele fotowoltaiczne!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Wodzisław Śląski. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne widzimy najczęściej na dachu, choć często montuje się je także na gruncie, w zależności od tego, która metoda przyczyni się do uzyskania większej ilości energii. Choć każdy wie, że instalacja korzysta z mocy Słońca, warto także wyjaśnić, na czym polega jej działanie i w jaki sposób produkuje energię. Panele słoneczne zbudowane są z ogniw, czyli płytek krzemowych. Gdy padają na nie fotony, powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny. W ten sposób możesz cieszyć się pozyskiwaniem bezpłatnej energii elektrycznej we własnym zakresie.

  Fotowoltaika działa przez cały dzień. Latem godzin słonecznych jest więcej, dlatego powstają nadwyżki. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą oddawać je do sieci, by następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego pobierać bezpłatnie 80% lub 70% oddanej energii elektrycznej. To naprawdę się opłaca i pozwala na realne oszczędności!

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Wodzisław Śląski – dlaczego warto?

  Wielu Polaków przekonało się, jak bardzo opłacalnym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Wodzisław Śląski znajduje się w regionie, w którym panują szczególnie korzystne warunki do pracy instalacji fotowoltaicznych. Panele słoneczne generują przede wszystkim wysokie oszczędności – korzystanie z energii Słońca pozwala zaoszczędzić blisko 100% na rachunkach za prąd, redukując je do samych opłat stałych. Dzięki oddawaniu nadwyżek do sieci w okresie letnim opłaty pozostają na zbliżonym poziomie przez cały rok. Jakie inne korzyści wiążą się z fotowoltaiką?

  • Inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat dzięki tak wysokim oszczędnościom.
  • Ta domowa elektrownia na dachu lub obok budynku jest całkowicie bezobsługowa. Warto, choć nie trzeba, dwa razy do roku umyć panele, by zwiększyć ich wydajność. Poza tym dodatkowa konserwacja nie jest potrzebna.
  • Wyprodukowana w ten sposób energia jest przyjazna dla środowiska – instalacja nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Fotowoltaika połączona z pompą ciepła pozwala jeszcze więcej zaoszczędzić – tym razem na kosztach ogrzewania. W ten sposób zyskujesz darmowy prąd i ciepło!
  • Z paneli fotowoltaicznych może korzystać nie tylko dom, ale także firma lub gospodarstwo rolne.

  Chcesz wiedzieć, co jeszcze możesz zyskać dzięki fotowoltaice? Skontaktuj się z nami!

   

  Dofinansowanie, dotacje, dopłaty do fotowoltaiki Wodzisław Śląski

  Fotowoltaika jest jednym z odnawialnych źródeł energii, co oznacza, że jest przyjazna dla środowiska i korzystna dla energetyki kraju. Z tego powodu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać dofinansowanie, które sprawi, że inwestycja szybciej się zwróci. W przypadku programów regionalnych warto skontaktować się z WFOŚiGW w Katowicach oraz urzędem miasta w Wodzisławiu Śląskim. Urzędnicy posiadają najbardziej aktualne informacje o planowanych naborach i przeznaczonych środkach. Istnieją także fundusze krajowe:

  • Mój Prąd, w ramach którego można uzyskać dotację w wysokości 5 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp.
  • Czyste Powietrze, czyli 5 tysięcy złotych dofinansowania na zakup i montaż instalacji do 10 kWp. Co istotne, program obejmuje też dofinansowania do pomp ciepła.
  • Agroenergia, czyli program dofinansowań dla rolników (maksymalna kwota dotacji wynosi 800 tysięcy złotych)
  • Energia Plus, w ramach której można uzyskać dofinansowanie dla firmy w wysokości do 3,9 miliona złotych lub preferencyjną pożyczkę do 300 milionów złotych.

  Co więcej, fotowoltaika objęta jest ulgą termomodernizacyjną – to oznacza, że możesz odliczyć od podatku od 17% kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji, zgodnie ze stawką, według której się rozliczasz (do 53 tysięcy złotych).

  Posiadamy doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków dla naszych klientów. Fachowo sporządzamy dokumentację i wypełniamy wnioski.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób przeprowadzamy montaż paneli fotowoltaicznych?

  1. Pierwszym krokiem jest bezpłatna wycena, zależna od zapotrzebowania na energię elektryczną. Oceniamy je na podstawie faktur za prąd.
  2. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, przechodzimy do następnego kroku – projektowania. Określamy, czy bardziej korzystny jest montaż na dachu czy na gruncie, jakie technologie należy zastosować, jakie powinny być rozmiary i moc instalacji fotowoltaicznej. Z kolei Ty, korzystając z naszego wsparcia, wybierasz komponenty.
  3. Następnie przeprowadzamy montaż paneli fotowoltaicznych i pozostałych urządzeń.
  4. Uruchamiamy instalację i zgłaszamy ją do zakładu energetycznego, który w ciągu trzydziestu dni montuje licznik dwukierunkowy.

  Na każdym etapie dbamy o to, by Twoja instalacja fotowoltaiczna zachowała maksymalną wydajność. Działamy w sposób sprawny i zorganizowany. Zaufaj specjalistom i naszemu doświadczeniu – postaw na rozwiązania wysokiej jakości!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Wodzisław Śląski

  Jeśli poszukujesz sprawdzonej firmy, która w sposób bezpieczny i wydajny instaluje panele słoneczne w Wodzisławiu Śląskim i okolicach, jesteś w dobrym miejscu. Jesteśmy jednym z liderów rynku fotowoltaiki w Polsce – w samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące realizacji na terenie całego kraju.

  Wykorzystujemy sprzęt renomowanych marek, gwarantujący najlepsze uzyski energii. Każdego dnia dostarczamy nowatorskie rozwiązania, bazujące na technologiach o udowodnionej skuteczności. Sprawdź szczegóły – skontaktuj się z nami i poznaj bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt