fbpx

Fotowoltaika
Wieruszów

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to wyraz troski o stan środowiska naturalnego. Rosnąca świadomość ekologiczna skłania właścicieli nieruchomości do podjęcia decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej.

W ten sposób zyskują oni własny, tani prąd wytwarzany z energii słonecznej. Jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli inwestycja będzie realizowana przez doświadczoną firmę – taką jak Erato Energy.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Wieruszów. Jak to działa?

  Mieszkając w Wieruszowie lub okolicach, można z powodzeniem wykorzystywać nasłonecznienie regionu i zainstalować panele fotowoltaiczne. Składają się one z krzemowych ogniw, w których na skutek przechwycenia fotonów (najmniejszych jednostek światła) i ruchu elektronów powstaje prąd stały. Dzięki inwerterowi zostaje przekształcony w prąd zmienny, który zasili wszystkie znajdujące się w domu lub biurze sprzęty. Dobrze zaplanowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie niemal w całości pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną.

  Kluczem do sukcesu jest przemyślany projekt, zawierający odpowiednią ilość paneli oraz zakładający ich optymalne rozmieszczenie. Nie mogą zostać przysłonięte przez drzewa czy komin budynku, bo wówczas zmniejsza się wydajność całego systemu. Większość inwestorów decyduje się na montaż instalacji na dachu, ale w uzasadnionych przypadkach specjaliści mogą wskazać panele fotowoltaiczne na gruncie jako lepsze rozwiązanie.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Wieruszów – dlaczego warto?

  Panele słoneczne zdobyły popularność, ponieważ coraz więcej osób dostrzega potencjał związany z samodzielnym wytwarzaniem prądu. Rozwiązanie jest korzystne dla firm i osób prywatnych, tym bardziej, że wpływa na wiele aspektów codziennego życia:

  • Niższe rachunki za prąd – to najważniejszy argument podnoszony przez właścicieli instalacji fotowoltaicznej. Produkcja własnej energii elektrycznej przekłada się na comiesięczne oszczędności.
  • Wyższa wartość nieruchomości – montując na dachu budynku panele fotowoltaiczne, czynimy go bardziej nowoczesnym. Wpływa to na wyższą cenę nieruchomości w przypadku późniejszej sprzedaży.
  • Bezobsługowe korzystanie z instalacji – wielu klientów obawia się nowinek, ponieważ nie czują się na siłach, by uczyć się obsługi kolejnych urządzeń. W przypadku fotowoltaiki nie ma takiego problemu – panele nie wymagają obsługi czy samodzielnej regulacji.
  • Zwrot ku ekologii – prąd z paneli słonecznych to rozwiązanie przyjazne środowisku, a coraz większa grupa klientów zwraca uwagę na ten aspekt inwestycji.

  Współpraca z Erato Energy daje gwarancję, że przygotowana instalacja fotowoltaiczna będzie wydajna i klienci szybko odczują wszystkie powyższe korzyści.

   

  Fotowoltaika Wieruszów – dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Koszty zakupu instalacji fotowoltaicznej powstrzymują wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele lat, a dodatkowo dzięki państwowym programom można zmniejszyć poniesione wydatki.

  • Mój Prąd – program, z którego skorzystało tysiące osób, otrzymując 5 tyś. zł. dotacji. Jest dedykowany osobom fizycznym chcącym zmodernizować swój dom.
  • Czyste Powietrze - to szansa na bezzwrotną dotację (w kwocie do 30 tyś. zł.) do zakupu nowoczesnego systemu grzewczego połączonego z instalacją fotowoltaiczną.
  • Agroenergia – daje możliwość uzyskania dotacji w przypadku instalacji paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie rolnym.
  • Energia Plus – pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorcom, którzy chcą korzystać z własnego prądu w swojej firmie.

  Bez względu na to, która opcja dofinansowania interesuje naszych klientów, oferujemy pomoc w jej uzyskaniu. Wiemy, że dopełnienie formalności może wiązać się z wątpliwościami, dlatego staramy się, by nasze usługi były jak najbardziej kompleksowe.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Zaplanowanie i wykonanie wydajnej instalacji fotowoltaicznej wymaga współpracy klienta i wykonawcy. Każdy inwestor powinien wiedzieć, jakie działania będą podejmowane, by móc się do nich przygotować.

  • Audyt i wycena – nasi pracownicy muszą poznać potrzeby energetyczne budynku, aby zaproponować najlepsze rozwiązania i przedstawić klientowi wstępny kosztorys.
  • Projekt instalacji fotowoltaicznej – efektywne pozyskiwanie energii elektrycznej wymaga odpowiedniej liczby i umiejscowienia paneli.
  • Montaż – przeprowadzany przez naszych doświadczonych pracowników gwarantuje długie, bezawaryjne użytkowanie instalacji.
  • Zgłoszenie do dostawcy prądu – pomożemy w załatwieniu formalności niezbędnych, by rozpocząć produkcję własnego prądu.
  • Wsparcie również po wykonaniu instalacji – nie zostawiamy klientów samych z pytaniami, które pojawiają się w trakcie dalszego korzystania z fotowoltaiki

  Przygotowanie instalacji fotowoltaicznych to więcej, niż tylko montaż paneli słonecznych na dachu domu. Dzięki naszemu wsparciu proces ten może przebiegać bez problemów – przekonaj się o tym, wybierając Erato Energy!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Wieruszów

  W budynkach na terenie miejscowości Wieruszów można z powodzeniem wykorzystać panele słoneczne do produkcji własnej energii. Promienie Słońca na lata uniezależnią inwestorów od podwyżek prądu. Sprawdź, jaka instalacja fotowoltaiczna sprawdzi się w twoim domu i powierz jej przygotowanie specjalistom z Erato Energy. Możesz być pewien jakości naszych usług i opłacalności inwestycji!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt