fbpx

Fotowoltaika
Toruń

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Mieszkasz w Toruniu i myślisz o inwestycji w fotowoltaikę? To świetny pomysł. Obecnie popularność paneli fotowoltaicznych wzrasta ze względu na liczne korzyści, jakie oferują.

Przede wszystkim dzięki nim możesz obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 90%! Optymalne warunki nasłonecznienia (średnia roczna wartość nieco powyżej średniej krajowej, ok. 1080 kWh/m2) sprawiają, że ci, którzy zdecydowali się już na panele fotowoltaiczne w Toruniu, nie mają powodów do narzekań. Chcesz się dowiedzieć, jak własna elektrownia przydomowa może wpłynąć na Twój budżet domowy? A może interesuje Cię fotowoltaika w gospodarstwie rolnym lub mikroinstalacja dla firmy? Skorzystaj z oferty Erato Energy i ciesz się idealnie dobraną, trwałą i skuteczną instalacją fotowoltaiczną.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Toruń. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne to coraz częstszy widok nie tylko w Toruniu, ale również w całym kraju. Mówi się wręcz o fotowoltaicznej rewolucji, ponieważ z dnia na dzień przybywa podmiotów zajmujących się produkcją ekologicznej energii elektrycznej na własne potrzeby. Panele produkują całkowicie darmowy prąd ze Słońca – wystarczy je zamontować tak, by były maksymalnie nasłonecznione, by cieszyć się efektami.

  Sam montaż instalacji nie jest bardzo skomplikowany. Panele słoneczne umieszcza się na dachu lub rzadziej na specjalnych wspornikach na gruncie. Muszą być podłączone do falownika, który dba o to, by parametry energii elektrycznej były zgodne z wymaganiami instalacji budynku. Następnie prąd może być dostarczany bezpośrednio do domu czy firmy. Możliwe jest też podłączanie instalacji fotowoltaicznych do sieci w celu efektywniejszego gospodarowania energią. Wówczas nadwyżki, produkowane zwykle latem, są przekazywane do sieci. Zmagazynowaną w ten sposób energię można następnie odebrać w momencie, w którym własna produkcja nie pokrywa bieżącego zapotrzebowania. Obowiązujące przepisy pozwalają na odzyskanie w ten sposób 80 lub 70 procent oddanego prądu (w zależności od wielkości instalacji).

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Toruń– dlaczego warto?

  Zasada działania fotowoltaiki jest dość prosta, a korzyści z własnej instalacji fotowoltaicznej ogromne! Jeśli nadal nie jesteś przekonany, koniecznie sprawdź, co możesz zyskać. Klienci Erato Energy najczęściej wskazują na takie zalety jak:

  • ogromne oszczędności – dobrze zamontowana i dobrana instalacja fotowoltaiczna to redukcja rachunków za prąd nawet o 90%;
  • niezależność – fotowoltaika pomaga pozbyć się obaw związanych z częstymi podwyżkami cen energii, a także awariami;
  • komfort – panele słoneczne są bezobsługowe i w zasadzie nie potrzebują serwisowania ani konserwacji;
  • ekologia – montaż własnej instalacji fotowoltaicznej wspiera środowisko; firmy w Toruniu wskazują, że pomaga to dbać o ich wizerunek;!
  • wydajność – wiele osób jest zaskoczonych tym, jak dobrze fotowoltaika sprawdza się w polskich warunkach, również w województwie kujawsko-pomorskim;!
  • trwałość – instalacje fotowoltaiczne są projektowane z myślą o użytkowaniu nawet przez 50 lat, dlatego stanowią długoterminowe inwestycje;!
  • szybki zwrot inwestycji – niektórych przeraża cena instalacji fotowoltaicznej, ale obecnie wszelkie poniesione koszty zwracają się bardzo szybko (średnio w 6-7 lat); skorzystanie z dofinansowania może zaś dodatkowo przyspieszyć zwrot kosztów!

  Obecnie instalacje fotowoltaiczne są dostępne niemal dla każdego. Erato Energy kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firm oraz gospodarstw rolnych. Skontaktuj się z nami i otrzymaj bezpłatną wycenę!

   

  Fotowoltaika Toruń dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Obecnie popularność fotowoltaiki jest tak duża między innymi ze względu na funkcjonujące programy dofinansowania. Większość z naszych klientów w Toruniu spełnia warunki przynajmniej jednego programu, dzięki czemu inwestycja staje się jeszcze korzystniejsza. Warto zwrócić uwagę szczególnie na takie rozwiązania jak:

  • program „Mój Prąd” pozwalający pozyskać dofinansowanie w wysokości 5000 zł na instalację fotowoltaiczną (oferta ogólnopolska, skierowana do klienta indywidualnego);
  • program "Czyste Powietrze" zapewniający bezzwrotną dotację na fotowoltaikę, jeśli inwestycja zostanie połączona z wymianą pieca;
  • program „Energia Plus” ułatwiający pozyskanie fotowoltaiki dla firmy (dotacja obejmuje do 85% kosztów kwalifikowanych);
  • programy lokalne – istnieje wiele inicjatyw samorządowych dotujących zakup paneli; takie projekty co pewien czas realizuje również województwo kujawsko-pomorskie!

  Ponadto warto wspomnieć, że montaż instalacji fotowoltaicznej uprawnia do skorzystania z tzw. ulgi termomodernizacyjnej przy rozliczaniu PIT. Z odliczenia można korzystać przez aż 6 kolejnych lat, a pozwala ono na odpisanie aż do 53 tysięcy złotych! Współpracując z nami, zawsze możesz skorzystać z najatrakcyjniejszej formy dofinansowania. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni program i spełnić wszystkie formalności!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Chcesz rozpocząć produkcję własnej energii i dołączyć do mieszkańców i biznesmenów z Torunia, którzy już czerpią korzyści z fotowoltaiki? Skontaktuj się z nami! Współpraca z Erato Energy przebiega według następującego schematu.

  1. Bezpłatna wycena. Przygotujemy dla Ciebie wstępny projekt instalacji wraz z oszacowaniem kosztów i opłacalności – bez zobowiązań.
  2. Projekt. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w fotowoltaikę i nawiązać z nami współpracę, zajmiemy się doborem urządzeń i wykonaniem dokładnego projektu.
  3. Profesjonalny montaż. Po zatwierdzeniu projektu nasz zespół zjawi się w Twoim domu, gospodarstwie czy firmie i zamontuje fotowoltaikę na dachu budynku lub na terenie działki (na gruncie).
  4. Formalności. Pomożemy Ci podpisać nową umowę z dostawcą energii i zostać prosumentem. Zadbamy również o korzystne dofinansowanie. Od teraz możesz produkować energię i cieszyć się oszczędnościami!
  5. Serwis. Instalacja systemu to nie wszystko. Każdemu klientowi oferujemy również wsparcie posprzedażowe! Możesz się do nas zgłosić z dowolnym problemem lub pytaniem!

  Nasz oddział w Toruniu czeka na Twoją wiadomość. Wyślij nam zapytanie, a postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Toruń

  Sprawna instalacja fotowoltaiczna to ogromne korzyści. Zadbaj o to, by była dobrze wykonana i zaprojektowana, współpracując z Erato Energy. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji nie tylko na terenie Torunia i okolic, ale również w całej Polsce. Postaw na wydajną, trwałą i sprawną fotowoltaikę z Erato Energy! Już wkrótce będziesz mógł się cieszyć darmowym prądem!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt