fbpx

Fotowoltaika
Tarnów

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Tarnów jest jednym z najbardziej słonecznych miast w Polsce – latem nasłonecznienie osiąga tutaj poziom nawet ponad 5920 kWh/m2 na dobę. Takie warunki są wręcz idealne do produkcji własnej, darmowej energii słonecznej.

Szukasz właśnie firmy realizującej montaż systemów fotowoltaicznych w Tarnowie lub okolicach? Jesteś w dobrym miejscu! Zajmujemy się projektowaniem, tworzeniem i zakładaniem paneli solarnych. Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania oraz profesjonalne wsparcie – od bezpłatnej wyceny, do uruchomienia systemu. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Tarnów. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne wraz z dodatkowym osprzętem i urządzeniami tworzą system, który pozwala zamieniać energię słoneczną na energię elektryczną. Gdy na ogniwa płytek krzemowych padają fotony, dochodzi do tzw. wybicia elektronów. W wyniku tego zjawiska powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, który może być wykorzystywany przez urządzenia elektryczne. Proces ten odbywa się samoczynnie, ponieważ dzięki dodatkowym elementom instalacja jest całkowicie bezobsługowa.

  Za pomocą paneli fotowoltaicznych można za darmo produkować własną energię, którą da się zasilić gospodarstwo domowe. Profesjonalnie przygotowana instalacja pozwala pokryć 100% zużycia. Wiele osób obawia się wysokich kosztów realizacji, ale w rzeczywistości inwestycja szybko się zwraca, ponieważ przyczynia się do 90% oszczędności na rachunkach za prąd.

  Instalacje fotowoltaiczne w Polsce najrozsądniej jest mimo wszystko podłączyć do sieci. W ten sposób można zostać prosumentem – oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii, by później odbierać je za darmo w razie niedoboru. W ten sposób nie dopuszcza się do przerw w dostawie prądu.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Tarnów – dlaczego warto?

  Fotowoltaika dynamicznie rozwija się w województwie małopolskim, ponieważ region tym jest jednym z najlepiej nasłonecznionych w Polsce. W Tarnowie powszechne są panele słoneczne, które zasilają nie tylko gospodarstwa domowe, ale też firmy. Współcześnie realizacja instalacji fotowoltaicznej nie jest już tak kosztowna, jak dawniej, ponieważ niezbędny do jej wykonania sprzęt staje się coraz tańszy. Inwestycja we własny system produkcji energii elektrycznej daje więc wiele wymiernych korzyści.

  • Dzięki profesjonalnej instalacji fotowoltaicznej można wytwarzać darmowy prąd. W ten sposób da się znacznie zmniejszyć rachunki, które z roku na rok rosną przez ciągłe podwyżki cen energii.
  • Fotowoltaika jest bezpieczna dla środowiska, ponieważ wykorzystuje odnawialne źródło energii.
  • Obsługa systemu jest w pełni automatyczna, a konserwacja paneli fotowoltaicznych wiąże się tylko ich myciem.
  • Panele montuje się na dachu i/lub na terenie posesji. Ich położenie można dostosować do potrzeb i preferencji klienta.
  • Gwarancja obejmuje nie tylko części instalacji, ale też jej montaż (na 5 lat), a nawet jej wydajność (na 25 lat).
  • Systemy fotowoltaiczne pozwalają zaoszczędzić średnio kilka tysięcy złotych rocznie, dlatego inwestycja najpóźniej zwróci się się w ciągu 5-7 lat.

  Jako firma z dużym doświadczeniem, od lat działająca na rynku fotowoltaiki w Tarnowie, zawsze przygotowujemy indywidualną ofertę dla każdego klienta. Stosujemy wyłącznie urządzenia najwyższej jakości, a także dbamy o pełny profesjonalizm na każdym etapie prac.

   

  Fotowoltaika Tarnów dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  Państwo popiera korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Z tego względu można uzyskać korzystne dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznej, ulgę podatkową lub inne wsparcie. Polscy obywatele mogą skorzystać m.in. z:

  • programu Mój Prąd – dotacja w wysokości 5 tys. złotych dla gospodarstwa domowego;
  • programu Energia Plus – pokrycie nawet do 85% kosztów realizacji;
  • programu Czyste Powietrze – dotacja dla gospodarstwa domowego, do 37 tys. złotych;
  • możliwości odliczenia kosztów instalacji od podatku – ulga termomodernizacyjna nawet do 53 tys. złotych.

  W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się również inne opcje, finansowane z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego. Nasza firma znajduje najlepsze możliwości dofinansowań, po czym pomaga dopełnić wszystkie formalności. Dzięki nam montaż instalacji fotowoltaicznej staje się jeszcze bardziej opłacalny.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Wykonujemy nie tylko montaż instalacji fotowoltaicznych, ale też zajmujemy się ich projektowaniem oraz serwisem. Zawsze staramy się wykonać możliwie najbardziej wydajny system o największej mocy. Zapewniamy również kompleksowe wsparcie podczas załatwiania najważniejszych procedur.

  1. Zadzwoń lub napisz wiadomość e-mail. Skontaktujemy się z Tobą oraz przedstawimy wstępną wycenę usługi.
  2. Po zaakceptowaniu oferty wykonamy uważny audyt. Na jego podstawie przygotujemy projekt oraz wybierzemy najlepsze komponenty.
  3. Zamontujemy instalację mając na względzie jej wydajność, bezpieczeństwo, a także wygląd.
  4. Zainstalujemy licznik dwukierunkowy, a następnie uruchomimy system i zgłosimy go do zakładu energetycznego.
  5. Po oddaniu do użytku gotowej instalacji nadal gwarantujemy wsparcie w razie jakichkolwiek wątpliwości czy usterek.

  Dokładamy wszelkich starań, by cały proces przebiegł jak najsprawniej. Pozostajemy w stałym kontakcie z klientem, konsultując kolejne działania. Dzięki temu wszystko jest jasne i zrozumiałe.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Tarnów

  Chcesz cieszyć się darmową, ekologiczną energią i niskimi rachunkami? Nasi najlepsi specjaliści od fotowoltaiki pomogą Ci stworzyć najbardziej wydajny system solarny, który przyniesie Ci same korzyści. Zaufały nam już setki klientów w Tarnowie i całej Polsce. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły montażu instalacji fotowoltaicznej oraz uzyskać wstępną wycenę. Korzystaj z energii Słońca, by zadbać o środowisko oraz swoje finanse!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt