fbpx

Fotowoltaika
Szczecinek

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Masz dość wysokich rachunków za prąd? Zastanawiasz się, jak uchronić kolejne pokolenia przed postępującą degradacją środowiska?

Zainwestuj w panele fotowoltaiczne, a nie tylko zyskasz gwarancję stałych, niskich opłat za energię elektryczną przez najbliższe kilkadziesiąt lat, ale też przyczynisz się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Montażem instalacji fotowoltaicznych zajmujemy się od lat i z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez cały proces wdrażania rozwiązań PV – od kosztorysu, przez audyt, aż po uruchomienie instalacji.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Szczecinek. Jak to działa?

  Fotowoltaika zajmuje się produkcją energii elektrycznej przez cały dzień, dzięki czemu właściwie dobrana jest w stanie pokryć 100% zużycia energetycznego gospodarstwa domowego i obniżyć rachunki nawet o 90%. Kluczowym elementem podobnych konstrukcji jest właściwe oszacowanie zużycia prądu przez zainteresowanego inwestora oraz określenie lokalnych warunków dla instalacji fotowoltaicznej. Te dwa czynniki pozwalają opracować optymalny projekt pod względem ekonomicznym wstępnej inwestycji, jak i efektywności przez następne kilkadziesiąt lat.

  W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą:

  • panele słoneczne, które pobierają energię ze Słońca i przesyłają do falownika prąd stały;
  • falownik zwany również inwerterem, który zmienia prąd stały w prąd przemienny;
  • konektory, czyli złącza poszczególnych elementów;
  • systemy zabezpieczeń (m.in. optymalizatory);
  • specjalistyczne przewody umożliwiające przesył energii i działanie podzespołów;
  • osprzęt do monitorowania pracy instalacji, pozwalający śledzić wydajność instalacji fotowoltaicznej.

  Chociaż fotowoltaika może stanowić źródło zupełnej niezależności, to większość inwestorów w Polsce na świecie decyduje się na rozwiązania tzw. on-grid, czyli produkowanie własnej energii przy jednoczesnym podłączeniu do lokalnej sieci energetycznej. Takie rozwiązanie gwarantuje pełnię bezpieczeństwa w przypadku ponadnormowego zużywania prądu lub utrzymujących się nie najlepszych warunków pogodowych. Dlaczego? Ponieważ instalacja fotowoltaiczna on-grid opiera się na zarządzaniu nadwyżkami prądu i odsyłaniu ich do sieci w chwilach nadprodukcji oraz odbieraniu w chwilach energetycznych braków. Prosumenci mają prawo odbioru 80% przesłanej do sieci energii elektrycznej w ciągu do 365 dni.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Szczecinek – dlaczego warto?

  Szczecinek, podobnie jak większość terenów Polski, charakteryzuje się wymiernymi warunkami dla instalacji fotowoltaicznej. Zainstalowana na podobnym terenie fotowoltaika gwarantuje:

  • odczuwalne oszczędności – fotowoltaika zwraca się średnio w 6 lat, po tym czasie koszty energii ograniczone są w zasadzie do kosztów stałych. Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna potrafi zaspokoić potrzeby inwestora niezależnie od pory roku;
  • wygodę – atutem paneli fotowoltaicznych jest ich bezobsługowość. Wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić je z kurzu albo śniegu;
  • realny wpływ na stan środowiska – polska energetyka opiera się na węglu. Czerpanie prądu z własnych źródeł OZE pozwala na zmniejszenie ogólnego zapotrzebowania energetycznego, a więc zmniejszenie ilości spalanego węgla;

  Wdrożenie instalacji fotowoltaicznych wydaje się szczególnie atrakcyjne zwłaszcza teraz, gdy spadają ceny podzespołów dla fotowoltaiki, różnorodne organizacje oferują dopłaty i dofinansowania, a ceny prądu idą w górę.

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Szczecinek

  Temat konieczności ograniczenia dwutlenku węgla już od dawna zajmuje także Unię Europejską, która ustala dla krajów członkowskich normy emisji dwutlenku węgla oraz wskazuje na potrzebę zwiększenia w krajowym miksie energetycznym udziału OZE. W związku z najnowszymi wymaganiami w tym względzie uruchomiono kilka programów mających na celu zwiększenie zainteresowani ludzi rozwiązaniem takim, jak fotowoltaika poprzez system dopłat. Aktualnie działają między innymi:

  • program "Mój prąd", czyli bezzwrotna dopłata do instalacji fotowoltaicznej wynosząca nawet 5000 złotych;
  • program "Czyste Powietrze", czyli bezzwrotna dotacja na fotowoltaikę zasilającą pompę ciepła. Można ją łączyć z programem "Mój prąd";
  • ulga termomodernizacyjna, czyli możliwość odliczenia od podatku nawet 53000 złotych wydanych na usprawnienia związane ze zmniejszeniem zużycia energii lub przestawieniem się na odnawialne źródła energii w miejsce nieodnawialnych.

  Wciąż pojawiają się nowe możliwości z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego, a jedne projekty zastępowane są przez drugie. Co więcej, lokalne władze wdrażają też własne, niezależne systemy dotacyjne (zarówno dla prywatnych inwestorów, jak i firm). Jakie możliwości ma w tym zakresie Szczecinek? Zalecamy skontaktować się z urzędem miasta, powiatu i wojewódzkim, by sprawdzić dostępne opcje. Klienci naszej firmy mogą też liczyć na doradztwo dotyczące dofinansowań z naszej strony.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Zdecydowałeś, że chcesz dołączyć do producentów zielonej energii i zacząć oszczędzać? Fantastycznie! Teraz nadszedł czas na dopełnienie formalności. Jak wygląda proces wdrażania fotowoltaiki (w Szczecinku, ale także w innych miastach Polski) przez naszą firmę?

  1. Pierwszy ruch należy do klientów. Jeżeli interesują Cię panele słoneczne, zadzwoń do nas lub napisz e-maila. Chętnie wykonamy wstępną, bezpłatną wycenę instalacji dla Twojego domu.
  2. Jeżeli zdecydujesz się na montaż paneli, wykonamy specjalistyczny audyt Twoich potrzeb i warunków w miejscu potencjalnej instalacji. Sprawdzimy takie rzeczy, jak lokalne warunki nasłonecznienia, czy kąt nachylenia dachu – wszystko, by określić konieczną wydajność i moc instalacji.
  3. W końcu przychodzi czas, by zamontować instalację. Korzystamy wyłącznie z podzespołów najwyższej jakości, oferowanych przez sprawdzonych producentów, którzy dużą wagę przykładają do tego, by ich sprzęt charakteryzowała najdłuższa żywotność.
  4. Proces usługi montażowej wieńczy zainstalowanie licznika dwukierunkowego, uruchomienie instalacji i zgłoszenie jej odpowiednim podmiotom.

  Troszczymy się o naszych klientów nie tylko w fazie projektowej, czy montażowej. Z równym zaangażowaniem podchodzimy do rozwiązywania ewentualnych wątpliwości i serwisowania paneli. Wystarczy się z nami skontaktować, by uzyskać odpowiednie wsparcie.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Szczecinek

  To doskonały moment, by inwestować w rozwiązania takie, jak fotowoltaika. Szczecinek, jak wiele polskich terenów, wykazuje ogromny potencjał dla produkcji energii ze Słońca. Na swoim koncie mamy już ponad 2000 skutecznie wdrożonych instalacji PV. Na rynku działamy od wielu lat. Dbamy o każdego klienta i towarzyszymy mu na każdym etapie, zapewniając wsparcie i oferując najbardziej atrakcyjne rozwiązania. Sprawdź nas i zacznij oszczędzać już dzisiaj!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt