fbpx

Fotowoltaika
Suwałki

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Czy zauważyłeś rosnącą popularność instalacji fotowoltaicznych, także na Suwałkach? Warto wiedzieć, że warunki słoneczne w tym regionie są wyjątkowo korzystne i pozwalają na wyższe uzyski, czyli zwiększoną produkcję energii elektrycznej.

To sprawia, że systemy fotowoltaiczne na terenie Suwałk i okolicach zwracają się szybciej. Oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie doboru i montażu paneli fotowoltaicznych dla domu i firmy, które pozwolą Ci zredukować do minimum koszty energii. Przeprowadzamy profesjonalny audyt i szczegółowo tworzymy projekt, zapewniający maksymalną wydajność. Sprawdź, co możesz zyskać z pomocą naszych usług!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Suwałki. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne najczęściej montowane są na dachu, choć jeśli ustawienie względem Słońca jest niekorzystne, można zamontować je także na gruncie obok budynku. Moc instalacji mierzy się w specjalnej jednostce – kWp. Sam system składa się z kilku elementów. Panele fotowoltaiczne zbudowane są z płytek krzemowych – gdy padają na nie promienie słoneczne, dochodzi do wybicia elektronów i powstaje prąd o napięciu stałym. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, a pozostałe komponenty gwarantują bezpieczeństwo i stabilność działania.

  Warto mieć na uwadze, że instalacja fotowoltaiczna do swojej pracy nie potrzebuje wysokiej temperatury. Liczy się nasłonecznienie, które w okolicach Suwałk jest szczególnie korzystne. Latem powstają nadwyżki prądu, które gospodarstwa domowe mogą oddawać do sieci. Jako prosumenci mogą następnie zgodnie z przepisami prawa odebrać w zależności od wielkości instalacji 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin całkowicie bezpłatnie. Z tego powodu rachunki za prąd przez cały rok pozostają na zbliżonym poziomie.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Suwałki – dlaczego warto?

  Jeśli instalacja zostanie prawidłowo zaprojektowana, pokryje około 90% zapotrzebowania energetycznego. To oznacza, że rachunki spadają do nawet kilku złotych miesięcznie, czyli samych opłat stałych. Co jeszcze sprawiło, że tak wielu Polaków decyduje się na montaż instalacji?

  • Inwestycja zwraca się przeciętnie w ciągu 5-7 lat.
  • Fotowoltaika jest bezobsługowa. Przełączenie między poborem prądu z sieci a jego produkcją następuje automatycznie. Dla zwiększenia wydajności warto, choć nie trzeba, dwa razy do roku przemyć panele fotowoltaiczne.
  • Instalacja działa zupełnie inaczej niż konwencjonalne elektrownie – nie spala paliw kopalnych, dlatego nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. To przystępne odnawialne źródło energii.
  • Jeśli połączyć instalację z pompą ciepła, zapewnisz sobie darmowe ogrzewanie.
  • Możesz skorzystać z jednego z licznych dofinansowań na montaż instalacji fotowoltaicznej, na przykład programu „Mój Prąd”. Więcej o dofinansowaniach – w następnej sekcji.

  Uniezależnij się od podwyżek cen prądu – postaw na fotowoltaikę!

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Suwałki

  Ze względu na to, jak przyjazna dla środowiska jest fotowoltaika, w całej Polsce działają programy wsparcia, pomagające sfinansować instalacje fotowoltaiczne. Na Suwałkach takie możliwości koordynuje województwo podlaskie, a konkretniej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W urzędzie miasta lub gminy dowiesz się więcej o planowanych naborach i przeznaczonych środkach. Ponadto możesz skorzystać z dostępnych krajowych programów:

  • Mój Prąd – jednorazowe dotacje na zakup instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstwa domowego o mocy do 10 kWp. Kwota dofinansowania wynosi 5 tysięcy złotych.
  • Czyste Powietrze - dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych na instalacje do 10 kWp dla gospodarstw domowych. Program obejmuje też dotacje na zakup i montaż pomp ciepła.
  • Agroenergia – dofinansowania dla rolników na panele słoneczne do 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – program wsparcia dla firm. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 3,9 miliona złotych, natomiast preferencyjne pożyczki udzielane są do 300 milionów złotych.

  Ponadto fotowoltaika wlicza się w ulgę termomodernizacyjną. Możesz odliczyć poniesione koszty od podatku zgodnie ze stawką, według której się rozliczasz (do kwoty 53 tysięcy złotych).

  Oferujemy kompleksowe wsparcie podczas wypełniania wniosków - mamy doświadczenie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Jak powstaje instalacja fotowoltaiczna?

  1. Najpierw tworzymy bezpłatną wycenę inwestycji. Określamy zużycie energii, a co za tym idzie sprawdzamy, jakiej w przybliżeniu mocy instalacja fotowoltaiczna jest potrzebna, by pokryć maksimum zapotrzebowania na energię elektryczną.
  2. Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, przechodzimy do następnego etapu. Nasz dział techniczny przygotowuje szczegółowy projekt. Uwzględniamy wiele czynników, zaczynając od tego, czy lepsze będzie umiejscowienie paneli słonecznych na dachu czy na gruncie, jaka powinna być dokładna moc instalacji fotowoltaicznej, z jakich urządzeń elektrycznych korzystasz lub planujesz korzystać, z jakiego systemu grzewczego korzysta budynek.
  3. Następnie przeprowadzamy montaż paneli fotowoltaicznych i uruchamiamy instalację – od teraz możesz czerpać z energii Słońca! Ponadto zgłaszamy system do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Oferujemy usługi w Suwałkach i okolicach, jednak pozostajemy elastyczni - dojedziemy do klientów indywidualnych i firm wszędzie!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Suwałki

  To, co nas wyróżnia, to doświadczenie - w samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące inwestycji na terenie całego kraju. W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości sprzęt, który umożliwia maksymalną wydajność fotowoltaiki. Dostarczamy sprawdzone, eko rozwiązania, przynoszące realne oszczędności co miesiąc. Możemy przygotować dla Ciebie bezpłatną wycenę montażu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu lub firmie – skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt