fbpx

Fotowoltaika
Strzelce Opolskie

 

Poszukujesz sprawdzonego sposobu na redukcję kosztów energii? Chcesz korzystać z nowatorskich, ekologicznych systemów? Rozwiązaniem są panele fotowoltaiczne - system, który każdego dnia będzie produkować darmowy prąd dla Twojego budynku. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu montażu paneli słonecznych w Strzelcach Opolskich i okolicach - dla domu i firmy. Z naszą pomocą szybko odnotujesz realne oszczędności i zaczniesz cieszyć się zieloną energią. Sprawdź szczegóły naszej oferty i poznaj korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznych!

Zapytaj o wycenę


  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FOTOWOLTAICE


  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  Czytaj o fotowoltaice

  Panele fotowoltaiczne Strzelce Opolskie. Jak to działa?

  Panele to tylko część instalacji fotowoltaicznej, choć bardzo istotna. Ogniwa fotowoltaiczne, z których są złożone, zbudowane są z krzemu. Gdy na płytki krzemowe padają fotony, dochodzi do wybicia elektronu, czyli powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, a pozostałe urządzenia gwarantują stabilność i bezpieczeństwo instalacji.

  Panele fotowoltaiczne nie wymagają wysokiej temperatury, a jedynie energii słonecznej, czyli światła. To sprawia, że latem, gdy dni są dłuższe, powstają nadwyżki energii. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą ten nadmiar prądu oddawać do sieci, by następnie całkowicie za darmo przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego pobrać 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin, w zależności od wielkości instalacji. To sprawia, że fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok, a rachunki pozostają na zbliżonym poziomie!


  Instalacje fotowoltaiczne Strzelce Opolskie – dlaczego warto?

  Zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Fotowoltaika to sprawdzony sposób na realne, comiesięczne oszczędności. Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pokrywa 100% zużycia prądu. To sprawia, że rachunki od zakładu energetycznego spadają do nawet kilku złotych miesięcznie, czyli samych kosztów stałych. Jakie inne zalety ma fotowoltaika?

  • Ze względu na tak wysokie oszczędności inwestycja w panele słoneczne zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Instalacja fotowoltaiczna nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Jest całkowicie przyjazna dla środowiska. To zielona, bezpieczna energia dla Twojego domu lub firmy!
  • Panele słoneczne uniezależnią Cię od planowanych podwyżek cen prądu.
  • Na instalację fotowoltaiczną możesz uzyskać dofinansowanie.
  • Połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła to sposób na całkowitą niezależność energetyczną - darmowy prąd i darmowe ogrzewanie! Jako Erato Energy proponujemy Ci także zintegrowany system, który pozwoli Ci na znaczne oszczędności.

  To tylko niektóre z wielu korzyści, które niosą za sobą instalacje fotowoltaiczne. Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej!

  MASZ PYTANIA?


  Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania,
  w razie wątpliwości bądź w celu poszerzenia wiedzy na temat naszych usług.


  +48 22 299 10 70

  Fotowoltaika Strzelce Opolskie dofinansowanie, dotacje dopłaty

  W Polsce istnieją liczne programy, zachęcające do korzystania z energii słonecznej. W Strzelcach Opolskich także dostępne są takie możliwości. Województwo opolskie proponuje regionalne fundusze, koordynowane przez WFOŚiGW. Warto skontaktować się z urzędem miasta lub gminy, by dowiedzieć się więcej o planowanych naborach i środkach. Ponadto możesz skorzystać z wybranego krajowego programu:

  • Mój Prąd - dotacja 5 tysięcy złotych na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych (maksymalna moc 10 kWp)
  • Czyste Powietrze - 5 tysięcy złotych dofinansowania na domowe instalacje do 10 kWp. Dodatkowo możesz otrzymać wysoką dotację na zakup i montaż pompy ciepła.
  • Agroenergia - dotacje do 800 tysięcy złotych dla rolników na zakup instalacji fotowoltaicznej.
  • Energia Plus - dotacje dla firm do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych na panele fotowoltaiczne.

  Ponadto koszty związane z zakupem montażem paneli możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej zgodnie ze stawką, według której się rozliczasz.

  Oferujemy kompleksowe wsparcie podczas sporządzania niezbędnych wniosków. Mamy w tym doświadczenie!

  FINANSOWANIE


  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  Sprawdź finansowanie

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób montujemy panele słoneczne w Strzelcach Opolskich?

  • Pierwszy krok to bezpłatna, niezobowiązująca wycena. Określamy, jaka moc instalacji fotowoltaicznej byłaby odpowiednia przy Twoim zużyciu prądu i jakie koszty się z tym wiążą.
  • Gdy zaakceptujesz naszą propozycję, przechodzimy do drugiego etapu. Musimy precyzyjnie określić moc instalacji, korzystając z rachunków z całego roku, ale także informacji o sprzętach korzystających z energii elektrycznej, systemie grzewczym i planowanych wymianach urządzeń. Bierzemy pod uwagę warunki słoneczne na posesji, ustawienie dachu względem Słońca i najbardziej odpowiedni sposób montażu. Ty w tym czasie możesz wybrać komponenty - gwarantujemy wsparcie.
  • Następnie przeprowadzamy montaż instalacji fotowoltaicznej. Uruchamiamy ją - od teraz możesz korzystać z darmowej energii elektrycznej. Zgłaszamy system do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Tylko trzy proste kroki dzielą Cię od czerpania ze Słońca darmowego prądu!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Strzelce Opolskie

  Jesteśmy jednym z liderów branży fotowoltaiki. W samym 2020 roku stworzyliśmy ponad 3 tysiące systemy fotowoltaiczne w całej Polsce, skutecznie redukując do minimum rachunki naszych klientów. Doświadczenie i fachowa wiedza pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Z uwagą dobieramy moc, zapobiegając przewymiarowaniu instalacji, ale jednocześnie gwarantując maksymalną wydajność i oszczędności. W swojej pracy wykorzystujemy wysokiej jakości sprzęt, o którego niezawodności mieliśmy okazję się przekonać. Jeśli chcesz poznać szacunkową wycenę przedsięwzięcia, wyślij nam wiadomość lub zadzwoń (nasz numer telefonu znajdziesz na dole strony), a my sporządzimy dla Ciebie naszą propozycję!

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!