fbpx

Fotowoltaika
Strzelce Opolskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Remont lub budowa nowego domu to zawsze spora inwestycja, ale coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które choć wymagają nakładów finansowych, przynoszą długofalowe oszczędności. Należą do nich przede wszystkim wszelkie instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu montażu paneli słonecznych w Strzelcach Opolskich i okolicach - dla domu i firmy. Z naszą pomocą szybko odnotujesz realne oszczędności i zaczniesz cieszyć się zieloną energią. Sprawdź szczegóły naszej oferty i poznaj korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznych!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Strzelce Opolskie. Jak to działa?

  Panele to tylko część instalacji fotowoltaicznej, choć bardzo istotna. Ogniwa fotowoltaiczne, z których są złożone, zbudowane są z krzemu. Gdy na płytki krzemowe padają fotony, dochodzi do wybicia elektronu, czyli powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, a pozostałe urządzenia gwarantują stabilność i bezpieczeństwo instalacji.

  Panele fotowoltaiczne nie wymagają wysokiej temperatury, a jedynie energii słonecznej, czyli światła. To sprawia, że latem, gdy dni są dłuższe, powstają nadwyżki energii. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą ten nadmiar prądu oddawać do sieci, by następnie całkowicie za darmo przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego pobrać 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin, w zależności od wielkości instalacji. To sprawia, że fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok, a rachunki pozostają na zbliżonym poziomie!

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Strzelce Opolskie – dlaczego warto?

  Zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną? Fotowoltaika to sprawdzony sposób na realne, comiesięczne oszczędności. Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pokrywa 100% zużycia prądu. To sprawia, że rachunki od zakładu energetycznego spadają do nawet kilku złotych miesięcznie, czyli samych kosztów stałych. Jakie inne zalety ma fotowoltaika?

  • Ze względu na tak wysokie oszczędności inwestycja w panele słoneczne zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Instalacja fotowoltaiczna nie spala surowców i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Jest całkowicie przyjazna dla środowiska. To zielona, bezpieczna energia dla Twojego domu lub firmy!
  • Panele słoneczne uniezależnią Cię od planowanych podwyżek cen prądu.
  • Na instalację fotowoltaiczną możesz uzyskać dofinansowanie.
  • Połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła to sposób na całkowitą niezależność energetyczną - darmowy prąd i darmowe ogrzewanie! Jako Erato Energy proponujemy Ci także zintegrowany system, który pozwoli Ci na znaczne oszczędności.

  To tylko niektóre z wielu korzyści, które niosą za sobą instalacje fotowoltaiczne. Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej!

   

  Fotowoltaika Strzelce Opolskie dofinansowanie, dotacje dopłaty

  W Polsce istnieją liczne programy, zachęcające do korzystania z energii słonecznej. W Strzelcach Opolskich także dostępne są takie możliwości. Województwo opolskie proponuje regionalne fundusze, koordynowane przez WFOŚiGW. Warto skontaktować się z urzędem miasta lub gminy, by dowiedzieć się więcej o planowanych naborach i środkach. Ponadto możesz skorzystać z wybranego krajowego programu:

  • Mój Prąd - dotacja 5 tysięcy złotych na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych (maksymalna moc 10 kWp)
  • Czyste Powietrze - 5 tysięcy złotych dofinansowania na domowe instalacje do 10 kWp. Dodatkowo możesz otrzymać wysoką dotację na zakup i montaż pompy ciepła.
  • Agroenergia - dotacje do 800 tysięcy złotych dla rolników na zakup instalacji fotowoltaicznej.
  • Energia Plus - dotacje dla firm do 3,9 miliona złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych na panele fotowoltaiczne.

  Ponadto koszty związane z zakupem montażem paneli możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej zgodnie ze stawką, według której się rozliczasz.

  Oferujemy kompleksowe wsparcie podczas sporządzania niezbędnych wniosków. Mamy w tym doświadczenie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Podstawą dobrej współpracy są jej przejrzyste warunki. Dlatego zanim zainstalujemy panele fotowoltaiczne, przedstawiany klientom plan działania.

  1. Bezpłatna wycena na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd lub szacowanego zużycia w nowym domu - jest niezbędna aby ocenić potrzebą ilość paneli i ich moc.
  2. Projekt instalacji - panele słoneczne umieszczone na dachu czy na gruncie? Na to i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć w przygotowanym przez nas projekcie.
  3. Montaż - aby instalacja fotowoltaiczna działała zgodnie z założeniami, jej wykonaniem powinna zająć się doświadczona ekipa.
  4. Zgłoszenie do dostawcy prądu i formalności związane z dotacjami - wiele osób najbardziej obawia się tego etapu, ale z naszą pomocą przebiegnie bez komplikacji.
  5. Serwis - instalacja fotowoltaiczna powinna przez długie lata działać bez problemów, ale jeśli się pojawią, nadal możesz liczyć na naszą pomoc!

  Fotowoltaika (Olesno i okolice) zapewni tanią energię o odpowiedniej mocy, a jej montaż nie musi być problemem. Skontaktuj się z nami - przygotujemy instalację i zadbamy o jej prawidłowe działanie.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Strzelce Opolskie

  Jesteśmy jednym z liderów branży fotowoltaiki. W samym 2020 roku stworzyliśmy ponad 3 tysiące systemy fotowoltaiczne w całej Polsce, skutecznie redukując do minimum rachunki naszych klientów. Doświadczenie i fachowa wiedza pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Z uwagą dobieramy moc, zapobiegając przewymiarowaniu instalacji, ale jednocześnie gwarantując maksymalną wydajność i oszczędności. W swojej pracy wykorzystujemy wysokiej jakości sprzęt, o którego niezawodności mieliśmy okazję się przekonać. Jeśli chcesz poznać szacunkową wycenę przedsięwzięcia, wyślij nam wiadomość lub zadzwoń (nasz numer telefonu znajdziesz na dole strony), a my sporządzimy dla Ciebie naszą propozycję!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt