fbpx

Fotowoltaika
Starogard Gdański

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Zastanawia Cię, czy możesz zredukować opłaty za energię elektryczną do minimum? Chcesz pozyskiwać we własnym zakresie prąd w sposób w pełni ekologiczny? Szukasz nowatorskich metod na oszczędności? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – wysoce wydajne instalacje fotowoltaiczne!

W całej Polsce, w tym w okolicach Starogardu Gdańskiego coraz częściej zobaczyć można panele słoneczne na dachach budynków oraz na gruncie. To sprawdzony sposób na to, by płacić mniej za prąd i obniżyć ślad węglowy. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych w Starogardzie Gdańskim i w okolicach – dla gospodarstw domowych i firm. Sprawdź naszą ofertę!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Starogard Gdański. Jak to działa?

  By określić korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej, warto zastanowić się, jak działają tego typu systemy. Ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się panele, zbudowane są z płytek krzemowych. Pod wpływem promieni słonecznych następuje wybicie elektronu, a co za tym idzie, powstanie prądu. Ma on napięcie stałe, więc nie możemy z niego korzystać w domach. Inwerter przekształca go więc na prąd zmienny. Dodatkowe urządzenia sprawiają, że instalacja fotowoltaiczna pracuje w sposób bezpieczny i w pełni stabilny.

  Ogniwa fotowoltaiczne pracują przez cały dzień. Latem przy pomocy instalacji fotowoltaicznej pozyskuje się zbyt dużo energii – dom może więc oddawać nadwyżkę do sieci energetycznej. Następnie jako prosument możesz pobrać w zależności od wielkości instalacji 80% lub 70% oddanej energii całkowicie bezpłatnie. Korzystne ustawodawstwo przekłada się na wyjątkową opłacalność fotowoltaiki. Planuje się także rozszerzenie uprawnień prosumentów na małe i średnie firmy.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Starogard Gdański – dlaczego warto?

  Z czego wynika rosnąca popularność paneli fotowoltaicznych w Starogardzie Gdańskim i całej Polsce? Przede wszystkim ze znacznych oszczędności! Jeśli moc instalacji jest dobrana prawidłowo, fotowoltaika pokryje nawet 100% Twojego zużycia energii. Przekłada się to na znacznie niższe rachunki za energię – nawet kilka złotych miesięcznie, czyli same opłaty stałe. Co jeszcze przekonało Polaków do paneli słonecznych?

  • Instalacja fotowoltaiczna dzięki tak wysokim oszczędnościom na kosztach prądu zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Może z niej skorzystać zarówno gospodarstwo domowe, jak i rolnik czy firma.
  • Na uwagę zasługuje bezobsługowość paneli słonecznych. Instalacja automatycznie przełącza się między poborem a produkcją energii.
  • Nie dochodzi tu do żadnego spalania – panele słoneczne są w pełni przyjazne dla środowiska.
  • Uniezależniasz się od podwyżek cen energii.
  • Jeśli połączysz panele słoneczne z pompą ciepła, Twój dom stanie się niezależny energetycznie - zapewnisz sobie darmową energię i ogrzewanie.

  Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej na temat paneli fotowoltaicznych!

   

  Fotowoltaika Starogard Gdański dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej możesz uzyskać dofinansowanie. Warto skontaktować się z urzędem miasta Starogard Gdański, by dowiedzieć się więcej na temat planowanych naborów i przeznaczonych środków. Ponadto istnieją programy krajowe, w ramach których możesz uzyskać dofinansowanie. Dla gospodarstw domowych są to następujące fundusze:

  • „Mój Prąd” – 5 tysięcy złotych dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp.
  • „Czyste Powietrze” – dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji o mocy nieprzekraczającej 10 kWp. Program obejmuje też dofinansowania do pomp ciepła.

  Możesz także odliczyć od podatku min. 17% kosztów przedsięwzięcia w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

  Rolnicy mogą skorzystać z programu „Agroenergia”, w ramach którego mogą uzyskać do 800 tysięcy złotych na zakup paneli fotowoltaicznych, natomiast firma może otrzymać wsparcie z programu „Energia Plus” – czyli dofinansowanie do 3,9 mln złotych lub preferencyjną pożyczkę do 300 milionów złotych.

  Proponujemy kompleksowe wsparcie w zakresie uzyskania dofinansowania – pomogliśmy już wielu klientom w sfinansowaniu instalacji fotowoltaicznej, pomożemy również Tobie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  W jaki sposób powstaje instalacja fotowoltaiczna?

  1. Pierwszy krok to bezpłatna wycena. Dzięki niej dowiesz się, ile szacunkowo może wynieść Cię fotowoltaika. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły!
  2. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, przechodzimy do następnego etapu, czyli projektowania. Musimy określić, jaką moc powinna mieć instalacja fotowoltaiczna, by zagwarantować stabilność. Przeprowadzimy kompleksowy audyt, który pozwoli nam określić Twoje zapotrzebowanie energetyczne. Z naszą pomocą wybierzesz panele fotowoltaiczne i pozostałe komponenty.
  3. Gdy projekt jest już gotowy, możemy zamontować instalację. Przeprowadzamy montaż w sposób sprawny, ale z dbałością o każdy szczegół.
  4. Następnie włączamy instalację i zgłaszamy ją do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca zamontuje u Ciebie licznik dwukierunkowy.

  Działamy w całym Starogardzie Gdańskim i okolicach – dojedziemy do Ciebie!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Starogard Gdański

  Jeśli poszukujesz sposobu na redukcję kosztów energii elektrycznej i zamierzasz postawić na panele fotowoltaiczne, zaufaj specjalistom! W samym 2020 roku zrealizowaliśmy ponad 3 tysiące projektów na terenie całego kraju. Doświadczenie i fachowa wiedza pozwalają nam tworzyć instalacje o wysokiej wydajności, gwarantujące znacznie niższe rachunki za prąd. W naszej ofercie znajdziesz także pompy ciepła, dzięki którym możesz cieszyć się darmowym ogrzewaniem domu lub firmy. Skontaktuj się z nami przez telefon lub mailowo, by poznać szacunkowy koszt inwestycji i dowiedzieć się więcej!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt