fbpx

Fotowoltaika
Stargard

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Szukasz sposobu na oszczędności? A może starasz się zminimalizować swój ślad węglowy? Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie dla obu tych potrzeb.

Co więcej, ze względu na wymagania Unii Europejskiej dotyczące udziału OZE w krajowym miksie energetycznym, aktualnie dostępnych jest wiele atrakcyjnych sposobów finansowania fotowoltaiki. Nie zwlekaj i skorzystaj z naszej kompleksowej oferty dla Stargardu i wielu innych polskich miast – od darmowej wyceny, przez projekt, aż po montaż i serwis.

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Stargard. Jak to działa?

  Sposób działania fotowoltaiki nie jest skomplikowany, a cała instalacja bazuje przede wszystkim na dwóch elementach – panelach słonecznych oraz inwerterze (falowniku). Kiedy promienie słoneczne padają na ogniwa fotowoltaiczne, dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego i produkowany jest prąd stały. W inwerterze ten prąd stały zostaje zmieniony w przemienny (taki, jaki znajduje się w gniazdkach). Ponadto w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą:

  • podkonstrukcja dla paneli,
  • okablowanie,
  • złącza,
  • systemy zabezpieczeń,
  • elementy do monitorowania pracy instalacji.

  Prosumenci, bo tak nazywają się w polskim prawie właściciele i użytkownicy instalacji fotowoltaicznej podłączonych do sieci ogólnej, mają możliwość bezpłatnego poboru 80 lub 70% dostarczonej energii w czasie 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. Pozwala to niskie rachunki za prąd przed cały rok, a nie tylko wtedy, gdy Słońce świeci najintensywniej. Co więcej, fotowoltaika jest w stanie pokryć 100% zużycia energetycznego gospodarstwa domowego i obniżyć rachunki nawet o 90%.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Stargard – dlaczego warto?

  Lista zalet instalacji fotowoltaicznej jest naprawdę długa, a wypełniają ją zarówno argumenty ekonomiczne, ekologiczne, jak i kwestie wygody. Do najważniejszych atutów instalacji fotowoltaicznych zalicza się:

  • pewność niskich opłat niezależnie od ogólnych podwyżek cen prądu;
  • korzystanie z niewyczerpywalnego źródła energii, którego eksploatowanie nie wpływa negatywnie na środowisko, lecz przyczynia się do ogólnego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla na świecie;
  • bezobsługowość – tak naprawdę jedyna troska, jakiej wymagają panele fotowoltaiczne to przetarcie ich z kurzu lub usunięcie z nich śniegu;
  • pełna wydajność instalacji fotowoltaicznej gwarantowana jest przez producentów wybranych podzespołów nawet na kilkadziesiąt lat. Co więcej, po upływie tego czasu efektywność paneli fotowoltaicznych wciąż potrafi sięgać ponad 80%;
  • instalacje PV zwracają się w coraz krótszym czasie, aktualnie jest to średnio 6 lat – tylko tyle wystarczy, by cieszyć się właściwie darmową energią.

  Montaż instalacji fotowoltaicznej w Stargardzie warto rozważyć już teraz ze względu na szerokie możliwości dopłat i dofinansowań. Pozwalają one dodatkowo obniżyć koszty inwestycji, co przekłada się na jej szybszy zwrot.

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Stargard

  Chciałbyś pozyskiwać energię elektryczną ze Słońca, ale obawiasz się, że panele fotowoltaiczne to nie rzecz na Twoją kieszeń? Nie mogłeś trafić na lepszy moment! Ogromne zainteresowanie fotowoltaiką oraz zewnętrzne regulacje dotyczące konieczności zwiększenia udziału eko energii w krajowej energetyce powodują, że z jednej strony obserwuje się aktualnie spadek ceny ogniw fotowoltaicznych, a z drugiej nieustanne poszerzanie możliwości dofinansowań (tak dla klientów indywidualnych, jak i firm). Do najbardziej popularnych programów dotacji zaliczyć można:

  • program „Mój prąd” pozwala na zaoszczędzenie nawet 5000 złotych w formie bezzwrotnego dofinansowania;
  • projekt „Czyste Powietrze” dedykowany jest osobom, które szukają bezzwrotnej dotacji na fotowoltaikę zasilającą pompę ciepła. Co więcej, „Czyste powietrze” można łączyć z „Moim prądem”;
  • ulga termomodernizacyjna pozwala na generowanie naprawdę imponujących oszczędności. W zależności od mocy i wielkości instalacji oszczędzić można nawet 53000 złotych!

  Zastanawiasz się, które programy są dostępne na terenie Stargardu? Wymienione projekty wspierają inwestycje w energię ze Słońca w całej Polsce. Warto jednak sprawdzić również w lokalnych urzędach (gminy, miasta, województwa), czy aktualnie nie istnieją w Twoich okolicach jakieś specjalne, lokalne udogodnienia dla osób, które planują zainwestować w instalację fotowoltaiczną.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Kluczem do uzyskania sprawnej, efektywnej i trwałej instalacji fotowoltaicznej jest zaufanie odpowiedniej firmie. Od lat działamy w branży fotowoltaiki i możemy pochwalić się tysiącami zadowolonych klientów. Jak wygląda proces wdrażania instalacji PV w naszym wykonaniu?

  1. Pierwszy krok to kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Nie tylko chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, ale też przedstawimy Ci wstępny szacunkowy koszt instalacji w Stargardzie.
  2. Drugi etap to audyt i stworzenie projektu. By instalacja fotowoltaiczna spełniała Twoje oczekiwania w pełni, musimy dokładnie określić możliwości danego terenu (np. stopień zacienienia) oraz budynku (np. kształt dachu). Na tej podstawie określimy moc instalacji oraz wskażemy możliwe rozwiązania instalacyjne.
  3. Trzecim krokiem jest montaż. Dzięki latom doświadczenia możesz mieć pewność, że fotowoltaika zainstalowana przez naszych fachowców będzie pracowała bez problemów.
  4. Czwarty etap stanowi montaż licznika dwukierunkowego, uruchomienie instalacji i zgłoszenie jej dostawcy energii. W tym momencie Twoje panele słoneczne zaczynają produkować prąd.

  Po wdrożeniu fotowoltaiki nie pozostawiamy klienta bez wsparcia. Wystarczy do nas zadzwonić, by uzyskać poradę lub wskazać konieczność przeprowadzenia serwisu urządzeń.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Stargard

  Fotowoltaika i pozyskiwanie energii elektrycznej ze Słońca to nasza pasja już od wielu lat. Po takim czasie możemy pochwalić się ponad 2000 skutecznie wdrożonych instalacji najwyższej jakości. Jeżeli szukasz kogoś, kto zna moduły fotowoltaiczne od podszewki, a swoje usługi świadczy na terenie zarówno Stargardu, jak i całej Polski – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń już dzisiaj!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt