fbpx

Fotowoltaika
Słupsk

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Zastanawia Cię rosnąca popularność fotowoltaiki? Poszukujesz nowatorskiego sposobu na redukcję cen energii? Stale szukasz ekologicznych rozwiązań? Jesteś w dobrym miejscu!

Darmowa produkcja energii i redukcja cen prądu we własnym zakresie jest możliwa. Oferujemy montaż paneli fotowoltaicznych na terenie całego Słupska i okolic – dla domu i firmy. Przeprowadzamy każdy projekt od A do Z tak, by zagwarantować maksymalną wydajność instalacji. To jeden z najbardziej efektywnych sposobów na oszczędności – sprawdź naszą ofertę i przekonaj się!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Słupsk. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne najczęściej montuje się na dachu lub na gruncie obok budynku. Sprawdzi się zarówno w przypadku domu, jak i gospodarstwa rolnego czy zakładu pracy. Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw, zbudowanych z płytek krzemowych. Gdy padają na nie fotony, dochodzi do wybicia elektronów, czyli powstaje prąd stały. Inwerter przekształca go na prąd zmienny, skąd ten trafia do instalacji elektrycznej w budynku, zasilając urządzenia.

  Warto zaznaczyć, że instalacja fotowoltaiczna pracuje tylko za dnia. Latem, gdy godzin słonecznych jest więcej, powstają nadwyżki energii. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą je oddawać do sieci energetycznej, by następnie przez rok od zakończenia okresu rozliczeniowego móc bezpłatnie pobrać 80% lub 70% oddanej energii. Jeśli moc jest odpowiednio dopasowana do zapotrzebowania, produkcja prądu i korzystne ustawodawstwo pozwalają pokryć nawet 100% zużycia prądu. To z kolei przekłada się na wysokie oszczędności.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Słupsk – dlaczego warto?

  Panele fotowoltaiczne w Polsce, w tym Słupsku, cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na swoją wydajność. Pomagają zredukować koszt energii elektrycznej do samych opłat stałych, czyli nawet kilku złotych miesięcznie. Co jeszcze sprawia, że instalacja fotowoltaiczna to tak opłacalna inwestycja?

  • Fotowoltaika jest całkowicie bezobsługowa. Warto, choć nie trzeba, myć panele dwa razy do roku, by zwiększyć ich wydajność. Nie trzeba jednak ich uruchamiać, przełączać lub wykonywać przeglądów.
  • Warto pamiętać o tym, że panele słoneczne są szczególnie przyjazne dla środowiska. Do produkcji energii przy użyciu paneli nie trzeba pozyskiwać ani spalać surowców. Nie zachodzi emisja szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Inwestycja zwraca się najczęściej w ciągu 5-7 lat.
  • Fotowoltaika połączona z pompą ciepła to gwarancja niezależności energetycznej – możesz cieszyć się darmowym prądem i ogrzewaniem. W naszej ofercie znajdziesz również takie rozwiązanie.
  • Instalacja uniezależnia Cię od planowanych podwyżek cen prądu.

  To tylko niektóre z zalet paneli słonecznych. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej!

   

  Fotowoltaika Słupsk dofinansowanie, dotacje dopłaty

  Na pokrycie kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej możesz uzyskać dofinansowanie. Jako jedno z odnawialnych źródeł energii (OZE) przyczynia się do redukcji śladu węglowego i zwiększenia dywersyfikacji energetycznej w kraju, dlatego użytkownicy mogą w prosty sposób zredukować koszty inwestycji. Takie fundusze są dostępne zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. Zalecamy kontakt z urzędem w Słupsku, by dowiedzieć się więcej o planowanych naborach. Ponadto możesz skorzystać z następujących programów:

  • Mój Prąd – jednorazowe dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych do instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp w gospodarstwie domowym.
  • Czyste Powietrze – bezzwrotna dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych do instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp dla gospodarstw domowych. Ponadto program obejmuje dofinansowania do pomp ciepła.
  • Agroenergia – dofinansowania na panele słoneczne dla rolników – w ramach programu można uzyskać do 800 tysięcy złotych.
  • Energia Plus – dofinansowania dla firm na instalacje fotowoltaiczne do 3,9 mln złotych lub preferencyjne pożyczki do 300 milionów złotych.

  W ramach ulgi termomodernizacyjnej możesz odliczyć od podatku od 17% kosztów poniesionych na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych (do kwoty 53 tysięcy złotych).

  Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie sporządzenia niezbędnych formalności. Pomogliśmy już wielu naszym klientom w sfinansowaniu fotowoltaiki – pomożemy również Tobie!

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Nasza firma przeprowadza przedsięwzięcia w sposób całościowy – wszystkie etapy prowadzą nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy. W jaki sposób przebiega współpraca z nami?

  1. Pierwszy krok to bezpłatna wycena. Szacunkowo określamy na podstawie faktur za prąd, ile energii elektrycznej zużywa budynek i jaką moc powinna mieć instalacja, a co za tym idzie, jakie koszty są niezbędne.
  2. Po akceptacji wyceny przez klienta przechodzimy do etapu projektowania. W tym celu przeprowadzamy szczegółowy audyt. Klient może samodzielnie dobrać komponenty – służymy wsparciem.
  3. Następnie przeprowadzamy montaż paneli fotowoltaicznych na dachu lub na gruncie. Dbamy o to, by klient w jego trakcie nie stracił czasu, dlatego montujemy instalację sprawnie, ale z dbałością o szczegóły. Następnie uruchamiamy system i zgłaszamy fotowoltaikę do zakładu energetycznego, który w ciągu miesiąca montuje licznik dwukierunkowy.

  To niezwykle prosty i mało czasochłonny proces, który pozwoli Ci wkrótce cieszyć się darmowym prądem!

  Montaż paneli fotowoltaicznych Słupsk

  Jeśli zależy Ci na tym, by montaż instalacji fotowoltaicznej został przeprowadzony w sposób najbardziej wydajny, zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami mailowo. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania w Słupsku i w okolicach – od bezpłatnej wyceny przez projekt i montaż po finalne włączenie instalacji. W samym 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 3 tysiące inwestycji na terenie całego kraju. Korzystamy z komponentów renomowanych producentów – wszystkie nasze urządzenia objęte są długoletnią gwarancją. Dbamy o najwyższą jakość obsługi klienta. Oferujemy również bezpłatną wycenę, w ramach którego możesz poznać szacunkowy koszt inwestycji. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt