fbpx

Fotowoltaika
śląskie

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Nie jest tajemnicą, że jakość powietrza na Śląsku jest niska. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż jest to obszar silnie uprzemysłowiony. Mimo to mieszkańcy regionu coraz chętniej korzystają z odnawialnych źródeł energii (OZE), co oznacza początek wielkich zmian w charakterze województwa śląskiego.

Najchętniej wybieranym OZE jest fotowoltaika – panele fotowoltaiczne (inaczej: słoneczne) możemy zobaczyć na wielu śląskich budynkach.

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

Zapytaj o wycenę


   

  Instalacje fotowoltaiczne woj. śląskie

  Odnawialne źródła energii (OZE), do których zalicza się fotowoltaika, są optymalnym rozwiązaniem dla energetyki naszego kraju – a warunki klimatyczne w Polsce są idealne do tego, by panele fotowoltaiczne pojawiły się na dachach kolejnych polskich domów. To innowacyjny sposób wytwarzania darmowej, ekologicznej energii elektrycznej w ilości pokrywającej standardowe zapotrzebowanie energetyczne. Chcesz pozyskiwać prąd ze Słońca, obniżyć rachunki i spowolnić zmiany klimatyczne? Postaw na fotowoltaikę z Erato Energy!


  SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Dlaczego warto zainstalować fotowoltaikę w województwie śląskim?

  • Fotowoltaika jest całkowicie bezobsługowa. Panele fotowoltaiczne wymagają konserwacji, ale jest ona wyjątkowo prosta – wystarczy ich regularne mycie, by oczyścić je z pyłu, kurzu i innych zabrudzeń. Dobrym rozwiązaniem jest także cykliczne wykonywanie serwisu urządzeń. Przełączanie między zasilaniem z fotowoltaiki, a energią z sieci następuje w pełni automatycznie.
  • Większość budynków korzystających z fotowoltaiki jest podłączona do sieci energetycznej. W nocy bowiem instalacje fotowoltaiczne nie pracują. Czy to oznacza, że fotowoltaika się nie opłaca? W żadnym wypadku! Ustawodawstwo bowiem wspiera osoby korzystające z OZE – latem, gdy panele fotowoltaiczne produkują zbyt dużo energii, możesz oddawać jej nadwyżkę do sieci, by następnie bezpłatnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego odebrać jej odpowiednią, z góry określoną ilość. W przypadku standardowych domowych instalacji jest to 80%, w przypadku tych większych – 70%. Takie osoby nazywamy prosumentami.
  • Możesz spodziewać się naprawdę dużych oszczędności. Szacuje się, że instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kW pokrywa 90% zapotrzebowania czteroosobowej rodziny, zużywającej rocznie 5000 kWh. Fundacja BOŚ dokonała obliczeń, z których wynika, że w ten sposób można zredukować rachunki za prąd do 275 złotych rocznie. Oznacza to, że rachunki za miesiąc za prąd będą wynosiły około 20 złotych. Tu również znaczenie ma funkcja prosumenta, która pozwala zrównoważyć rachunki latem, gdy fotowoltaika pracuje bardzo długo, i zimą, gdy pracuje znacznie krócej przez krótsze nasłonecznienie.
  • Dzięki wysokim oszczędnościom koszt inwestycji zwraca się w około 6 lat. Z Erato Energy możesz na bieżąco monitorować swoje oszczędności i zużycie prądu z poziomu aplikacji mobilnej.
  • Fotowoltaika jest całkowicie bezemisyjna i nie przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego. W toku pracy instalacji nie powstają żadne spaliny, mające wpływ na zmiany klimatyczne. Ponadto należy mieć na uwadze, że tradycyjne źródła energii prędzej czy później się wyczerpią, a węgla, który jest podstawą polskiej energetyki, może nie starczyć dla naszych prawnuków. Inwestycja w fotowoltaikę to tak naprawdę krok w przyszłość, który dobrze jest wykonać jak najwcześniej.
  • Wbrew pozorom dla pracy urządzeń wchodzących w skład systemu fotowoltaicznego nie jest niezbędna wysoka temperatura – te panujące w Polsce są zupełnie optymalne. Bardzo ważne jest za to nasłonecznienie, ale dni słoneczne w Polsce stanowią sporą część roku. Moduły dobrze pracują też w zacienieniu.
  • Sama procedura nie trwa długo. Często pierwszy kontakt i montaż fotowoltaiki dzielą dwa tygodnie.
  • Istnieją też różne sposoby na finansowanie projektu. Koszt inwestycji można zredukować poprzez skorzystanie z dofinansowania lub preferencyjnej pożyczki; jako Erato Energy współpracujemy z bankiem BNP Paribas i udostępniamy możliwość wzięcia abonamentu, w którym wysokość raty będzie wynosiła tyle, co rachunki za prąd przed założeniem fotowoltaiki.

  Jak widać korzyści jest mnóstwo, ale moglibyśmy długo wymieniać ich jeszcze więcej. Spodziewamy się, że coraz więcej osób na Śląsku będzie doceniać fotowoltaikę, a panele będziemy widzieć jeszcze częściej niż teraz.

  Od czego zależy cena fotowoltaiki na Śląsku?

  Pierwszy element, który ma wpływ na cenę fotowoltaiki na Śląsku, to zastosowane urządzenia. Wielu klientów stawia na najlepsze rozwiązania, inni chcą wykorzystać tańsze opcje. Druga kwestia to zapotrzebowanie energetyczne – im jest wyższe, o tym większej mocy musi być instalacja, a co za tym idzie, wyższe są koszty. Znaczenie ma także to, czy system znajdzie się na dachu (i jak zbudowanym) czy na podłożu. Montaż także generuje koszty – każda firma oferująca budowę fotowoltaiki ustala inną stawkę.

   

  Dotacje, dofinansowanie na fotowolaikę w województwie śląskim

  Przed przystąpieniem do inwestycji możesz sprawdzić możliwości dofinansowań do fotowoltaiki na Śląsku. Najlepiej jest w tym celu zadzwonić do urzędu gminy lub miasta i spytać, czy trwa nabór do programów wspierających OZE. Na Śląsku, podobnie jak w całej Polsce, dużym zainteresowaniem cieszą się też dwa programy dotacji na fotowoltaikę dla osób fizycznych. Jeśli chcesz ubiegać się o jedno z tych dofinansowań, chętnie pomożemy Ci w wypełnieniu wniosków i przeprowadzimy Cię przez cały proces.

  Mój Prąd

  To program który swoim zasięgiem obejmuje instalacje od 2 kW do 10 kW. W jego ramach można uzyskać dofinansowanie w wysokości nieprzekraczającej 5 tysięcy złotych na zakup i montaż fotowoltaiki.

  Czyste Powietrze

  To program nakierowany na ekologiczne ogrzewanie, ale można w jego ramach uzyskać także preferencyjną pożyczkę na fotowoltaikę. Oprocentowanie to WIBOR 12 + 70 pkt bazowych oraz nie mniej niż 2%, a samą pożyczkę udziela się na maksymalnie 180 miesięcy.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Działamy na terenie województwa śląskiego, w tym w następujących miastach i ich okolicach:

  Panele i instalacje fotowoltaiczne – Śląsk z Erato Energy

  Zainteresowała Cię instalacja fotowoltaiki na Śląsku? Chcesz położyć panele fotowoltaiczne na dachu lub na gruncie obok swojego domu, firmy lub gospodarstwa rolnego? Sprawdź naszą ofertę! Mamy za sobą liczne realizacje, których liczba przekroczyła już 2600 i zamierzamy wykonać ich jeszcze więcej, do każdej podchodząc z takim samy zaangażowaniem i kreatywnością.

  Oferujemy sprzęt najwyższej klasy, któremu ufamy i którego skuteczność udowadniają nam niskie rachunki naszych klientów, którzy polecają nas dalej, bo dzięki nam każdego miesiąca oszczędzają pieniądze. Jeśli chcesz czerpać z mocy Słońca, nie czekaj – wypełnij formularz kontaktowy w zakładce "Kontakt" i sprawdź, co może Ci zaproponować nasza firma!

  ZAPYTAJ O WYCENĘ
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt