fbpx

Fotowoltaika
Siedlce

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Warunki naturalne województwa mazowieckiego sprawiają, że na terenie Siedlec i okolic w ostatnich latach wzrasta zainteresowanie fotowoltaiką.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych jest coraz większe, podobnie jak coraz wyższe okazują się rachunki za prąd. To właśnie wybór instalacji fotowoltaicznej może zmienić ten stan rzeczy i przynieść Ci oszczędności – nawet do 90%! Na czym polega fenomen fotowoltaiki?

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Siedlce. Jak to działa?

  Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku podstawowych urządzeń oraz dodatkowych elementów, takich jak okablowanie, zapewniających stabilność konstrukcji i bezpieczeństwo. Podstawę stanowią panele fotowoltaiczne, szerzej znane jako panele słoneczne. Umieszczone w nich ogniwa fotowoltaiczne zbudowane z płytek krzemowych, korzystając z energii czerpanej ze Słońca, wytwarzają prąd stały – zachodzi zjawisko fotoelektryczne, czyli wybicie elektronu. Tak powstały prąd nie posłuży nam jeszcze w domowej czy firmowej instalacji elektrycznej. Potrzebny jest drugi element, inwerter, zwany także konwerterem, który jest odpowiedzialny za zmianę napięcia: prąd stały przekształca w zmienny i to właśnie on może być wpuszczony do sieci i zaspokajać potrzeby energetyczne naszego budynku.

  Wiele osób niepokoi sam montaż instalacji fotowoltaicznej. Firmy specjalizujące się w instalacjach tego typu systemów, takie jak Erato Energy, świetnie radzą sobie z przystosowaniem do wszelkiego rodzaju dachów. Montaż instalacji przebiega więc bezproblemowo zarówno na dachu płaskim, jak i nachylonym. Jeśli projekt dachu nie pozwala na montaż paneli, wielu klientów decyduje się na umieszczenie ich na gruncie. To równie skuteczne rozwiązanie, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Siedlce – dlaczego warto?

  Popularność instalacji fotowoltaicznych, także na terenie Siedlec, wynika z rosnącej świadomości Polaków – ekonomicznej i ekologicznej. Korzystanie z alternatywnych źródeł energii, odnawialnych, staje się rodzajem inwestycji w przyszłość.

  • Ceny energii elektrycznej w Polsce drastycznie rosną – przewiduje się, że w ciągu kilkunastu lat mogą wzrosnąć nawet o 100%. Fotowoltaika daje zaś niezależność.
  • Paneli fotowoltaicznych nie trzeba w żaden sposób obsługiwać, aspekt techniczny nie musi nas interesować, a ich utrzymanie w czystości jest bardzo proste – wystarczy mycie wodą dwa razy w roku. To najwygodniejsze dla klientów instalacje.
  • Projekt instalacji można dostosować do potrzeb, zarówno pod względem mocy, jak i estetyki.
  • Warunki naturalne w Siedlcach są bardzo sprzyjające! Duże nasłonecznienie gwarantuje wydajność instalacji.
  • Koszty inwestycji zwracają się w ciągu kilku lat, a można liczyć także na dofinansowanie.
  • Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezpiecznie i nieszkodliwe dla środowiska. Zmiana sposobu pozyskiwania energii wychodzi na dobre nie tylko inwestorom, ale i planecie.

  Systemy fotowoltaiczne to przyszłościowe rozwiązanie dla osób, które stawiają na niezależność i bezpieczeństwo.

   

  Fotowoltaika dofinansowanie, dotacje, dopłaty – Siedlce

  Na dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej mogą liczyć właściciele firm, gospodarstw rolnych oraz osoby prywatne. Jak wygląda oferta dotacji?

  • Dla firm rząd oferuje program „Energia Plus” – wymiana instalacji na ekologiczną.
  • Dla rolników jest program „Agroenergia” – modernizacja gospodarstwa rolnego.
  • Dla właścicieli domów korzystnie wypada program „Mój prąd” – jednorazowa dotacja w wysokości nawet 5 tys. złotych na wymianę instalacji elektrycznej na ekologiczną.
  • Dla osób wymieniających nieekologiczny system grzewczy na nowy, np. zasilany fotowoltaiką, przeznaczony jest program „Czyste powietrze”.

  To nie wszystkie możliwości! Nasza firma chętnie wyszukuje dla klientów inne sposoby na zdobycie środków na ekologiczne, nowoczesne instalacje. Stawiamy na pełną współpracę.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Fotowoltaika w Siedlcach? Z Erato Energy to proste!

  • Na początek najlepszy jest audyt – nasi eksperci przygotowują bezpłatną wycenę fotowoltaiki.
  • Jeśli wstępne ustalenia Ci odpowiadają, pracownicy firmy robią projekt instalacji, według indywidualnych potrzeb, dopasowany do konstrukcji domu i warunków naturalnych terenu.
  • Potem zajmujemy się montażem od A do Z, od przygotowania budynku lub działki aż po podłączenie fotowoltaiki do Twojej domowej instalacji.
  • Pomagamy skontaktować się z Twoim dostawcą prądu, dopełnić wszelkich formalności oraz wypełnić wnioski o dofinansowanie.
  • Nasze systemy działają niemal bezobsługowo i bezawaryjnie, ale w razie problemów zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Siedlcach i okolicy.

  Ani przez chwilę nie zostajesz sam! Twoja instalacja fotowoltaiczna to nasza wizytówka, dlatego zależy nam na pełnej, satysfakcjonującej współpracy. Fotowoltaika naprawdę jest dla każdego, a my to udowadniamy.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Siedlce

  Co wyróżnia ofertę Erato Energy na rynku fotowoltaiki? Nasze instalacje powstają od lat w Siedlcach i całej Polsce. Doświadczenie pracowników naszej firmy służy tysiącom zadowolonych klientów, którzy zmniejszyli swoje rachunki za energię elektryczną i zrobili poważny krok w stronę ekologicznego trybu życia. Instalacje fotowoltaiczne nie mają przed nami tajemnic, a swoją wiedzą chętnie dzielimy się z innymi. Fotowoltaika Siedlce z Erato Energy to najlepszy wybór – postaw na dobrą energię!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt