fbpx

Fotowoltaika
Radom

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz w prosty i wygodny sposób każdego dnia pozyskiwać energię elektryczną całkowicie bezpłatnie. Do tego dochodzi istotny aspekt ekologiczny – fotowoltaika jest całkowicie przyjazna dla środowiska.

Korzystne ustawodawstwo sprawia, że takie instalacje są bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej – możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, dofinansowania lub roli prosumenta. Niższe rachunki za prąd i bezemisyjność są na wyciągnięcie ręki. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu doboru, montażu i serwisu paneli fotowoltaicznych na terenie Radomia i okolic. Bezpłatna wycena pozwoli Ci oszacować koszty inwestycji – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Twój dom, Twoja firma i Twoja gmina mogą skorzystać z zielonej energii!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Jak działają panele fotowoltaiczne?

  Mechanizm działania instalacji fotowoltaicznych jest wbrew pozorom prosty:

  • Ogniwa fotowoltaiczne, kluczowy element instalacji PV, składa się z płytek krzemowych. Padające na nie fotony wybijają elektrony, przez co powstaje prąd o napięciu stałym.
  • Z prądu stałego nie możemy korzystać w domu. Niezbędne jest przekształcenie go na prąd zmienny. Do tego potrzebny jest inwerter.
  • Dodatkowe urządzenia, wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznej, gwarantują bezpieczeństwo i bezobsługowość.
  • Co ważne, panele słoneczne umieszcza się zwykle na dachu i tam też najczęściej je widzimy. Jednakże można rozważyć montaż instalacji na gruncie obok budynku. Często pozwala to na wyższą wydajność.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Czy Radom to dobre miejsce instalację fotowoltaiczną?

  Panele fotowoltaiczne działają zawsze wtedy, gdy jest słonecznie. Każdego roku na metr kwadratowy na Mazowszu pada około 1100 kWh. Tymczasem przeciętna czteroosobowa rodzina zużywa rocznie około 5000 kWh. Oznacza to, że fotowoltaika Radom pozwala bezproblemowo zasilić urządzenia domowe, nie zajmując dużej przestrzeni. Moc instalacji dobiera się w zależności od potrzeb mieszkańców lub użytkowników budynku.

  Warto również dodać, że instalacja nie wymaga wysokiej temperatury i świetnie radzi sobie nawet podczas mrozów. Jednakże zimą dni są krótsze, a co za tym idzie – fotowoltaika pracuje krócej. Nie jest to w żadnym wypadku przeszkodą. W ciągu lata powstają wysokie nadwyżki energii elektrycznej. Gospodarstwa domowe posiadające panele fotowoltaiczne są prosumentami, czyli mogą oddawać je do sieci energetycznej. Następnie przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego mogą pobrać, w zależności od wielkości instalacji, 80% lub 70% oddanych kilowatogodzin całkowicie za darmo. To sprawia, że rachunki naszych klientów utrzymują się na zbliżonym poziomie przez cały rok.

  Fotowoltaika sprawdza się w przypadku domów, ale także firm - zarówno małych i średnich, jak i dużych, w tym przemysłowych. Naszą ofertę kierujemy dlatego do osób fizycznych i osób prawnych. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie jest już luksusem - staje się standardem!

  Dlaczego instalacje fotowoltaiczna w Radomiu to dobra inwestycja?

  Co możesz zyskać przy pomocy paneli słonecznych? Przede wszystkim znacznie niższe rachunki za prąd. Nie da się uniknąć opłat - korzystanie z energii Słońca nie eliminuje kosztów stałych. Mimo to redukcja o nawet 90% jest możliwa. Wystarczy prawidłowo dobrana przez profesjonalistów instalacja fotowoltaiczna.

  Panele słoneczne są bezobsługowe. Przełączenie między prądem z własnej produkcji a siecią energetyczną następuje w pełni automatycznie. Konserwacja nie jest uciążliwa - wystarczy mycie paneli dwa razy do roku, by usunąć z nich gromadzący się kurz. Można to wykonać samodzielnie, ale można też zlecić zewnętrznej firmie. Inwestycja szybko się zwraca. Oszczędność zaobserwujesz od razu, natomiast koszty zostaną w pełni pokryte przez zyski w ciągu 5-7 lat. System fotowoltaiczny nie wymaga wydobycia i dostarczania surowców, nie przeprowadza spalania, do atmosfery nie przedostają się żadne szkodliwe substancje.

   

  Dofinansowanie do fotowoltaiki w Radomiu

  Odnawialne źródła energii cieszą się dużym zainteresowaniem. Ze względu na ich wpływ na środowisko można uzyskać wysokie dofinansowania. Dotyczy to również przydomowych elektrowni słonecznych. W województwie mazowieckim często pojawiają się dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Warto przed przystąpieniem do montażu instalacji fotowoltaicznej skontaktować się z lokalnymi urzędami (np. urzędem miasta w Radomiu), by spytać o dostępne możliwości.

  Ponadto na poziomie krajowym funkcjonuje program "Mój Prąd", w ramach którego możesz uzyskać 5 tysięcy złotych dofinansowania do przedsięwzięcia. Nie przejmuj się biurokracją – wszystkie formalności uzupełnimy za Ciebie. Dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania inwestycja szybciej się zwróci i będzie mniejszym wydatkiem. Pamiętaj, że możesz również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, w ramach której możesz odliczyć od podatku 19% kosztów inwestycji.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Montaż paneli fotowoltaicznych Radom – nasza oferta

  Jak wyglądają nasze działania podczas zlecenia?

  1. Pierwszy krok to kontakt w celu bezpłatnej wyceny. Określamy, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne na podstawie szczegółowych faktur (sama kwota całościowa nie wystarczy, ponieważ zawiera opłaty stałe).
  2. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, przystępujemy do realizacji. Najpierw sporządzamy projekt instalacji fotowoltaicznej. To istotna część, bo to właśnie od niej zależy czas zwrotu inwestycji i przyszłe oszczędności. Możesz nam zaufać – Twoje zadowolenie jest dla nas priorytetem. Profesjonalnie dobieramy panele fotowoltaiczne, inwerter i wszystkie pozostałe komponenty. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie sprzęt wysokiej jakości, o którego atutach już mogliśmy się przekonać podczas ponad dwóch tysięcy realizacji na terenie całego kraju.
  3. Następnie wykonujemy montaż na dachu lub na gruncie. Staramy się go przeprowadzić szybko, ale jesteśmy precyzyjni i zwracamy uwagę na szczegóły. Podłączamy licznik dwukierunkowy, uruchamiamy instalację fotowoltaiczną i zgłaszamy ją do dostawcy energii.
  4. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z dofinansowania, możesz liczyć na naszą pomoc – nasza firma sporządzi wszystkie niezbędne wnioski za Ciebie. To spora oszczędność czasu!
  5. Ponadto wykonujemy usługi serwisowe – zawsze na najwyższym poziomie. Nie pozostawiamy klienta samego sobie i w razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy dostępni.

  Postaw na profesjonalistów – wybierz Erato Energy!

  Instalacje fotowoltaiczne nie mają dla nas tajemnic, ponieważ przeprowadziliśmy ponad dwa tysiące realizacji na terenie całego kraju. Działamy między innymi w Radomiu i okolicach. Nasze doświadczenie pokazuje, że każdy może sporo zaoszczędzić, produkując energię elektryczną dzięki mocy Słońca. Wystarczy zaufać ekspertom w tej dziedzinie. Każdy projekt realizujemy z zaangażowaniem, fachową wiedzą i pasją, co sprawia, że proponowane przez nas rozwiązania gwarantują świetne rezultaty. Nie czekaj – skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty naszej firmy i uzyskać bezpłatną wycenę!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt