fbpx

Fotowoltaika
Oświęcim

Instalacje fotowoltaiczne dla Ciebie

Najwyższe nasłonecznienie w Oświęcimiu wynosi nawet do 5840 kWh/m2 na dobę. W takich warunkach panele słoneczne mogą z powodzeniem produkować energię elektryczną dla domu czy przedsiębiorstwa.

Poszukujesz firmy, która wykona dla Ciebie montaż instalacji słonecznej w okolicach Oświęcimia? Zaprojektujemy oraz zamontujemy najbardziej wydajny system, a także pomożemy Ci dopełnić wszystkie formalności i zdobyć dofinansowania. Za darmo wycenimy całą realizację oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy!

SPRAWDŹ CO MOŻESZ ZYSKAĆ

Zapytaj o wycenę


   

  Panele fotowoltaiczne Oświęcim. Jak to działa?

  Panele fotowoltaiczne są najważniejszym komponentem instalacji PV (ang. PhotoVoltaic). Przekształcają energię słoneczną na energię elektryczną za pomocą ogniw krzemowych, które dzięki zjawisku fotoelektrycznemu wybijają elektrony przy kontakcie z fotonami. W ten sposób powstaje prąd, który jest później odpowiednio dostosowany przez inwerter do potrzeb urządzeń elektrycznych. Na system składa się jeszcze wiele innych elementów, które chronią, stabilizują oraz automatyzują działanie instalacji.

  Panele słoneczne przyczyniają się do produkcji energii elektrycznej w każdy słoneczny dzień, dlatego mogą zaspokoić całe zużycie prądu gospodarstwa domowego. By jednak było to możliwe, instalacja fotowoltaiczna musi być odpowiednio wykonana. Korzystając z promieni słonecznych da się maksymalnie obniżyć rachunki za prąd (nawet o 90%) oraz generować duże oszczędności.

  Panele fotowoltaiczne są najbardziej praktyczne wtedy, gdy system współpracuje z zakładem energetycznym. Wtedy gospodarstwo staje się prosumentem – kiedy wyprodukuje nadwyżki, może je oddać do sieci. W zamian ma prawo za darmo odebrać do 80% energii w razie niedoborów, np. w czasie zimy. Dzięki temu nie dopuszcza się do przerw w dostawie prądu.

  Dowiedz się więcej o fotowoltaice

  Przejdź do strony Erato Energy poświęconej tematyce fotowoltaiki i dowiedz się więcej szczegółów.


  CZYTAJ O FOTOWOLTAICE

  Instalacje fotowoltaiczne Oświęcim – dlaczego warto?

  Dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Oświęcimiu wiąże się nie tylko ze świetnymi warunkami, ale też spadającymi cenami komponentów instalacji słonecznych. Inwestycja w taki system jest obecnie wyjątkowo korzystna nie tylko dla gospodarstwa domowego, ale też firmy. Dlaczego warto zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych?

  • Profesjonalnie wykonany system pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie, szczególnie przy podwyżkach cen prądu.
  • Fotowoltaika wykorzystuje odnawialne źródło energii, dlatego jest bezpieczna dla środowiska.
  • Instalacja fotowoltaiczna działa w pełni bezobsługowo.
  • Panele fotowoltaiczne nie wymagają specjalnego traktowania, ponieważ wystarczy je tylko co jakiś czas oczyścić z zabrudzeń.
  • Instalację można zamontować na dachu lub ścianie domu, a także na gruncie.
  • Gwarancja obejmuje wszystkie komponenty systemu, jego montaż (przez 5 lat) oraz wydajność (przez 25 lat).
  • Inwestycja w pełni zwraca się najpóźniej po 5-7 latach.

  Jako najlepsi specjaliści na rynku fotowoltaiki w Oświęcimiu stworzymy dla Ciebie taki projekt, by uzyskać jak na wyższą moc instalacji. Przy tym zapewniamy pełny profesjonalizm oraz indywidualne podejście.

   

  Fotowoltaika Oświęcim dofinansowanie, dotacje, dopłaty

  W związku z ostatnimi zaleceniami Unii Europejskiej państwo tym chętniej wspiera realizacje związane z wykorzystaniem OZE. Osoby planujące instalację paneli mogą ubiegać się o dofinansowania oraz ulgi podatkowe. Do popularnych możliwości zalicza się m.in.:

  • program Mój Prąd – dotacja w wysokości 5 tys. złotych dla gospodarstwa domowego;
  • program Energia Plus – wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, obejmujące nawet do 85% kosztów inwestycji;
  • program Czyste Powietrze – bezzwrotna dotacja dla właścicieli domów jednorodzinnych, wynosząca nawet do 37 tys. złotych;
  • ulgę termomodernizacyjną – możliwość odliczenia kosztów montażu instalacji od podatków (do 53 tys. złotych).

  Wsparcie da się uzyskać także w ramach akcji finansowanych z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego. Pomagamy znaleźć najciekawsze opcje oraz załatwić wszystkie formalności, tak by maksymalnie ograniczyć koszty instalacji fotowoltaicznej.

  Finansowanie

  Interesują Cię dotacje? A może finansowanie na jedną z naszych usług?
  Pomożemy Ci w formalnościach, skontaktuj się z nami!


  SPRAWDŻ FINANSOWANIE

  Etapy współpracy z Erato Energy

  Sprawnie, w pełni profesjonalnie przeprowadzamy montaż instalacji fotowoltaicznych. Zajmujemy się przy tym wszystkimi procedurami, wspierając klientów przez cały czas trwania realizacji.

  1. Na drodze kontaktu telefonicznego lub mailowego poznajemy szczegóły projektu, po czym przygotowujemy wstępną wycenę.
  2. Kiedy nasza propozycja zostaje przyjęta, wykonujemy audyt, by zaprojektować najlepszy system oraz wybrać komponenty i urządzenia najwyższej jakości.
  3. Montujemy instalację, tak by panele mogły w pełni korzystać ze słońca oraz osiągnąć określony poziom mocy.
  4. Zakładamy licznik, uruchamiamy system oraz pomagamy podpisać umowę z dostawcą energii.
  5. W przypadku awarii czy jakichkolwiek innych kłopotów zawsze służymy pomocą.

  Podchodzimy w pełni indywidualnie do każdego klienta. W trakcie prac dokładnie wszystko wyjaśniamy, a także chętnie odpowiadamy na pytania. Zależy nam na tym, by klient był zawsze był na bieżąco z kolejnymi działaniami.

  Montaż paneli fotowoltaicznych Oświęcim

  Z naszych usług skorzystało już wielu zadowolonych klientów z Oświęcimia oraz całej Polski. Jeśli też chcesz produkować własną, ekologiczną, darmową energię, zainwestuj w panele słoneczne. Z naszą pomocą ograniczysz koszty założenia instalacji fotowoltaicznej do minimum oraz uwolnisz się od wysokich rachunków za prąd. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem oferujemy usługi na najwyższym poziomie oraz proponujemy najnowocześniejsze, najbardziej wydajne rozwiązania. Skontaktuj się z nami, by uzyskać darmową wycenę!


  WYPEŁNIJ FORMUARZ KONTAKTOWY
   

  Masz więcej pytań? Napisz do nas!


   Kontakt